Опубліковано міжнародний рейтинг університетів U-Multirank 2021


21 вересня 2021 року рейтингова агенція U-Multirank ( https://www.umultirank.org/ ) опублікувала 8-й щорічний рейтинг університетів (U-Multirank 2021 ( https://www.umultirank.org/compare?trackType=compare&sightMode=undefined&mode=likewithlike§ion=compareRanking&instutionalField=true&pref-4=1&pref-4=2&country=78&name=null&sortOrder=desc&sortCol=overallPerformance )).

З моменту першої публікації рейтингу U-Multirank в 2014 році кількість університетів збільшилася більш ніж удвічі з 850 до 1945 ЗВО з 96 країн.

Багатовимірне ранжування університетів проводиться під егідою Європейської Комісії консорціумом європейських дослідницьких центрів: Центром політичних досліджень вищої освіти (м. Енсхеде, Нідерланди), Центром розвитку вищої освіти (Німеччина), Центром досліджень науки і технологій (Нідерланди), Фондом знань і розвитку (Іспанія). Основною метою рейтингу U-Multirank є формування об’єктивного уявлення про різні сфери діяльності університетів. У 2021 році кожний з університетів світу оцінено за 30 показниками їх діяльності.

Цього року U-Multirank склав 10 рейтингів ( https://www.umultirank.org/university-rankings/top-performing-universities/2021/ ) у різних сферах, кожен з яких включав 25 кращих університетів світу. Такі університети отримують відзнаку «U-Multirank Top 25 Performers»
Наприклад, згідно з рейтингом U-Multirank за 2021 рік, Дніпровський державний медичний університет ( https://dmu.edu.ua/en/novini/1407-ddmu-zarakhovano-u-top-25-universitetiv-svitu-zgidno-z-rejtingom-u-multirank-za-2021-rik ), Сумський державний університет ( https://news.sumdu.edu.ua/uk/news/12144-za-danimi-u-multirank-sumdu-uvijshov-do-top-25-universitetiv-svitu-za-vikoristannya-innovatsijnikh-pidkhodiv-u-medichnij-osviti.html ) та Запорізький державний медичний університет увійшли до ТОП-25 університетів світу за показником «Інноваційні форми оцінювання» в медицині. Цей показник враховує використання в навчальному процесі нових форм оцінювання, таких як тематичні дослідження (case studies) та структуровані клінічні випадки, порівняно з тестами множинного вибору та письмовими тестами. Ці інноваційні форми краще пов'язані з очікуваними результатами навчання лікарів.

Опубліковано міжнародний рейтинг університетів    U-Multirank   2021 ( /prog/data/upimages/innovative-forms-of-assessment-medicine_um2021.jpg )


Рейтинг U-Multirank використовує багатовимірний підхід, який дозволяє порівнювати успішність університету в різних видах діяльності, ранжируючи від "А" (дуже добре) до "E" (слабкий). Дані, що використовуються при складанні рейтингу U-Multirank, взяті з різних джерел: міжнародних бібліометричних і патентних баз даних, національних баз даних, результатів опитувань понад 100 000 студентів університетів-учасників, даних самих університетів.

Зазначимо, що "Індекс співробітництва у сфері вищої освіти ( https://www-umultirank-org.translate.goog/press-media/press-releases/u-multirank-creates-new-higher-education-cooperation-index/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=uk&_x_tr_hl=uk&_x_tr_pto=nui,elem,sc )" вперше було додано в цьому році. Порівнюючи дані про майже 2000 університетів за шестирічний період, U-Multirank показує, що, незважаючи на глобальні наслідки COVID-19, зовнішня співпраця все ще є важливою частиною вищої освіти. Для аналізу співпраці компанія U-Multirank розробила новий "Індекс співпраці" з урахуванням семи аспектів співпраці: стратегічне партнерство, міжнародні спільні ступені, стажування, міжнародні спільні публікації, спільні публікації з промисловими партнерами, регіональні спільні публікації та спільні публікації. патенти з промисловістю.

Опубліковано міжнародний рейтинг університетів    U-Multirank   2021 ( /prog/data/upimages/u-multirank_2021_1.JPG )
79 українських ЗВО ( https://www.umultirank.org/compare?trackType=compare&sightMode=undefined&mode=likewithlike§ion=compareRanking&instutionalField=true&pref-4=1&pref-4=2&country=78&name=null&sortOrder=desc&sortCol=overallPerformance ) також представлено у дослідженні.


Опубліковано міжнародний рейтинг університетів    U-Multirank   2021 ( /prog/data/upimages/umultirank-2021.jpeg )


Докладніше на сайті umultirank.org >>> ( https://www.umultirank.org/university-rankings/top-performing-universities/2021/ )

За інформацією:
umultirank.org ( https://www.umultirank.org/university-rankings/top-performing-universities/2021/ ),
ireg-observatory.org ( https://ireg--observatory-org.translate.goog/en/ranking-news/u-multirank-rankings-include-cooperation-index/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=uk&_x_tr_hl=uk&_x_tr_pto=nui,elem,sc ),
dmu.edu.ua ( https://dmu.edu.ua/en/novini/1407-ddmu-zarakhovano-u-top-25-universitetiv-svitu-zgidno-z-rejtingom-u-multirank-za-2021-rik ),
news.sumdu.edu.ua ( https://news.sumdu.edu.ua/uk/news/12144-za-danimi-u-multirank-sumdu-uvijshov-do-top-25-universitetiv-svitu-za-vikoristannya-innovatsijnikh-pidkhodiv-u-medichnij-osviti.html )Огигінал новини «Опубліковано міжнародний рейтинг університетів U-Multirank 2021» - http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=7069
«Євро Освіта»  - http://www.euroosvita.net/index.php