Профспілка працівників освіти і науки України: Оплата праці вчителів під час призупинення навчання через карантин


У зв’язку епідеміологічною ситуацією, що нині склалася, керівниками закладів освіти та органами освіти та місцевого самоврядування приймаються рішення про призупинення роботи відповідних закладів освіти, закриття їх на карантин та вимушені простої. Але через те, що заняття в закладах загальної середньої освіти не проводяться, за працівниками цих закладів має зберігатися заробітна плата.

Відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

У випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України.

Згідно з цією статтею час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

Оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

Згідно з п.1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та є обов’язковими для включення до колективних договорів.
pon.org.ua ( https://pon.org.ua/novyny/7608-oplata-prac-vchitelv-pd-chas-prizupinennya-navchalnih-cherez-karantin.html )


Додатково:

Дистанційна освіта для школярів в Україні: всі плюси і мінуси ( http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=5104 )

UNESCO: Существует настоятельная необходимость переосмыслить системы оценивания знаний и увеличить поддержку образования ( http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=6334 )

Одри Уотерс: «Стандартизированные тестирования – явно не то, ради чего у каждого ребенка должен быть компьютер» ( http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3280 )

Альтернативная математика: Что происходит в системе образования?... ( http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=5553 )

ЮНЕСКО: Не вините учителей в недостатках системы образования
( http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=5419 )Огигінал новини «Профспілка працівників освіти і науки України: Оплата праці вчителів під час призупинення навчання через карантин» - http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=6352
«Євро Освіта»  - http://www.euroosvita.net/index.php