Як правильно описати освіту в резюме: п'ять прийомів


Щоб знайти хорошу роботу, важливо скласти вдале резюме.Причому пункт про освіту є не менш важливим, ніж пункт про досвід роботи.

Директор з персоналу "Смайл Сервіс" Антоніна Маринченко розповіла, як оформити відомості про свою освіту, передає The Point.

1. Дотримуйтесь лаконічності

Немає єдиного "рецепту", як подати інформацію про основне освіту і додатковому навчанні в резюме. Тим не менше, більшість HR-менеджерів і рекрутерів цінують мінімалізм.

"Вибирайте ключову інформацію. Головне – вказати навчання, яке має пряме відношення до вашої майбутньої роботи", – відзначає експерт.

2. Показуйте найціннішу основну освіту

Сьогодні освіта зазвичай не є основним критерієм вибору кандидата, але в резюме його важливо вказати.

У якому порядку писати інформацію про основну освіту в резюме? Або відразу після "шапки", в якій значаться ім'я, прізвище, бажана посада (варіант кращий для молодих фахівців), або після блоку з досвідом роботи (для досвідчених кандидатів).

Класичне формулювання: повна назва вузу, роки навчання, факультет, спеціальність, форма навчання, освітньо-кваліфікаційний рівень. Але можна скоротити тільки до назви вузу і спеціальності.

Якщо у вас високий середній бал або диплом з відзнакою, можна відзначити і це. Але така інформація актуальна для молодих фахівців, яким поки нічого розповісти про результати роботи. Якщо ви ще вчитеся – можна вказати рік початку навчання і рік, в якому ви закінчите вуз.

А якщо у вас кілька дипломів – який порядок вузів в резюме дотримуватися? Є два варіанти. Перший – за хронологією. Але краще другий – почати з того, що має найвищу цінність для роботи, на яку ви претендуєте. Адже часто перша освіта не пов'язана з кар'єрою кандидата, і в резюме не пріоритетно.

3. Включайте онлайн-курси в додаткову освіту

У якому порядку писати інформацію про додаткову освіту в резюме, наприклад, про тренінги, курси та майстер-класи. Тут, на думку нашого експерта, теж є два варіанти.

Перший – перерахувати програми після досвіду роботи: вказати теми, при бажанні – організаторів, і рік навчання.

Другий варіант – включити інформацію про отримання освіти в розділ резюме "Досвід роботи". Тобто фіксувати: період роботи в компанії, посаду, функціональні обов'язки, результат, і лаконічно – пройдене навчання. Наприклад, тренінг по ефективних комунікаціях або отримання професійної сертифікації.

Не забувайте і про онлайн-курси. Сьогодні для багатьох роботодавців не має значення формат отримання знань, головне – результат. В такому випадку можна вказати назву курсів і вказати посилання на них.

4. Дивіться в майбутнє

Якщо ви пройшли безліч тренінгів, не потрібно перераховувати їх все: крім основного освіти, в резюме достатньо 5-7 ключових програм. Не потрібно вказувати те, що не стосується вашої професії. При цьому враховуйте плани свого розвитку. Наприклад, якщо рядовий фахівець вказує в резюме, що пройшов тренінг з менеджменту, для компанії це може стати сигналом про те, що людина планує розвиватися як керівник. І якщо у компанії є такі перспективи, на співбесіді рекрутер постарається підтвердити припущення.

До речі, якщо ви на даний момент отримуєте освіту або проходите курс, це також слід вказати в резюме.

"Припустимо, кандидат на посаду в IT-компанію проходить курси з вивчення мови програмування Python, – наводить приклад Антоніна. – Але в резюме це не вказано. Якщо це важливо для компанії, кандидата, можливо, запросять на інтерв'ю, і інформація з'ясується під час діалогу. Але шанси набагато вище, якщо кандидат додасть ці дані в резюме".

Ця інформація може виявитися ключовою. Причому йдеться про будь-які знання і навички, важливі в рамках вакансії, зокрема – вивчення іноземної мови.
5. Будьте готові розповісти про свою мотивацію і результати навчання

"Роботодавцям важливі не так назви програм, як мотивація людини до навчання", – ділиться досвідом Антоніна. Важливо, хто ініціює участь в тренінгах: сам фахівець або колишні керівники? "До того ж, значимий не сам факт проходження навчання, а то, чого фахівець навчився у своїй предметній області", – уточнює експерт.

У відомостях про освіту в резюме такої інформації не вкажеш. Але це важливо врахувати на майбутнє – для проходження інтерв'ю: якщо роботодавець зрозуміє, що навчання для вас було відбуванням повинності, і реальних знань і навичок не принесло – це не несе цінності.Огигінал новини «Як правильно описати освіту в резюме: п'ять прийомів» - http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=5560
«Євро Освіта»  - http://www.euroosvita.net/index.php