Скільки коштує підготовка до ЗНО


Українські старшокласники перейшли в активну фазу підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання - до першого ЗНО залишилося менше місяця.Інтернет рясніє пропозиціями від репетиторів і всіляких онлайн-курсів підготовки. "Сегодня" дізналася, у скільки батькам в цьому році обійдеться підготовка своїх чад до вступу.

КЛАСИЧНО.

Перший іспит з української мови та літератури, одного з двох обов'язкових предметів для ЗНО, відбудеться вже 23 травня. Крім нього випускники повинні обов'язково здати тест з математики або історії України, а також вибрати третій профільний предмет для вступу до вузу. За даними сайту приватних оголошень OLX, в зв'язку з цим активізувалися репетитори – на ресурсі висить більше 2000 оголошень: "Найбільша кількість пропозицій в Києві і області – близько 35% від загального обсягу. Далі йдуть Дніпропетровська (12%), Харківська (9% ), Одеська (8%) і Запорізька області (5%) ".

Судячи з кількості оголошень, випускники воліють математику історії України (для вступу на технічні та економічні спеціальності), а в якості профільного предмета найчастіше вибирають англійську мову (для філологів і міжнародників) і біологію (для медиків).

"Від викладачів з англійської надходить 23,3% від усіх оголошень. На другому місці вчителя математики (близько 14%), – пояснюють в OLX, – Найчастіше оплату беруть за один стандартну годину занять (60 хвилин), але іноді і за академічну (45 хвилин). Що стосується вартості, то вона залежить від того, де живе викладач – у великому місті чи в обласному центрі". Наприклад якщо в столиці година англійської коштуватиме 100-170 грн, то вже в передмісті Києва Вишгороді – 80 грн. Та ж ситуація і з математикою: в Дніпрі за годину репетиторства доведеться викласти 70 грн, а в Кривому Розі – всього 30 грн.

ПІДГОТОВКА В МЕРЕЖІ.

З розвитком високих технологій все більше українців воліють брати уроки по відеозв'язку. По-перше, це економить час і гроші на дорогу до репетитора, а по-друге – дозволяє проходити навчання за рідкісним предметів для вступу в закордонні вузи (наприклад, китайську і польську мови).

Крім того, зараз в інтернеті можна знайти десятки безкоштовних відеоуроків від освітніх організацій. Також популярності набирають цілі інтернет-канали від нинішніх першокурсників, які діляться власними секретами ефективної підготовки (наприклад, завантажити твори в аудіо і слухати в транспорті).

Але нерідко репетитори потрібні і самим репетиторам. "У нас трапляються оголошення з пропозицією бартеру: наприклад, репетитор англійської мови шукає індивідуальні тренування з боксу в обмін на підготовку до рівня знання англійської", - відзначають на порталі.Огигінал новини «Скільки коштує підготовка до ЗНО» - http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=5184
«Євро Освіта»  - http://www.euroosvita.net/index.php