42 заявки українських науковців на участь у конкурсах програми ЄС «Горизонт 2020» підтримано


Максим Стріха: 42 заявки українських науковців на участь у конкурсах програми ЄС «Горизонт 2020» підтримано з подальшим фінансуванням



За період 2014-2015 роки від України подано 394 заявки для участі у конкурсах програми Європейського Союзу «Горизонт 2020» ( https://euroosvita.net/index.php/?category=17&id=1574 ). Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха під час Міжнародної конференції семінара-тренінгу для Національних контактних пунктів програми Горизонт 2020 країн Східного Партнерства 16 березня 2016 року.

Як зазначив Максим Стріха, 42 заявки на участь у конкурсах програми «Горизонт 2020» підтримано з подальшим фінансуванням на загальну суму 7 068 199 євро. Найбільша кількість заявок була подана за напрямами: Marie-Sklodowska-Curie Actions - 73 (рівень успішності 17.8%), Europe in a changing world - inclusive, innovative and reflective societies - 91 (рівень успішності 5.5), Climate action, environment, resource efficiency and raw materials – 27 (рівень успішності 18.5%), Secure, clean and efficient energy - 26 (рівень успішності 19.2%), Space – 20 (рівень успішності 15 %). За програмою Євратом (2014-2018) подано 6 заявок (рівень успішності 16.7%). «В цілому рівень успішності українських організацій в програмі Горизонт 2020 становить 10.5%», - повідомив заступник Міністра.

Максим Стріха підкреслив, що Міністерство всебічно сприятиме ефективній імплементації Угоди між Україною і Європейським Союзом про участь України у програмі Європейського Союзу «Горизонт 2020», а семінар-тренінг може підвищити результативність участі українських установ у програмі. Заступник Міністра також відмітив важливість цього заходу для впровадження європейських стандартів у наукову діяльність країни. «В той час коли 27 вищих навчальних закладів і наукових установ були переміщені з окупованих територій країни, такі заходи допоможуть нашим науковцям орієнтуватися саме на європейські цінності», - наголосив заступник Міністра.

Координатор міжнародних проектів з досліджень і інновацій Європейської Комісії Тьєррі Деварс розповів про стратегічне співробітництво в рамках програми «Горизонт 2020». Він нагадав, що це велика програма, яка охоплює різні напрямки наукових досліджень з бюджетом 70 млрд євро. На відміну від інших програм, «Горизонт 2020» більшою мірою орієнтований на проекти у промисловості, має велику кількість учасників, а отже велику конкуренцію серед заявників на участь.

Тьєррі Деварс зазначив, що сьогодні програма орієнтована на три пріоритетні напрямки – охорона здоров’я; енергетика; клімат й охорона навколишнього середовища, з особливим акцентом на ІКТ і нанотехнології. «Ми запустили низку проектів від досліджень до інновацій. 6 регіональних проектів, які направлені саме на країни Східного Партнерства, пов’язані з енергоефективністю і відновлення джерел енергії, управлінням природними джерелами і питанням безпеки», - повідомив представник Єврокомісії. Щодо інноваційних проектів, то програма буде орієнтована на три пріоритети - відкритість інновацій, відкрита наука та відкритість світу.

У Міжнародній конференції для Національних контактних пунктів програми «Горизонт 2020» країн Східного Партнерства взяли участь представники таких країн - Азербайджанська Республіка, Республіка Білорусь, Республіка Вірменія, Грузія, Республіка Молдова, більшість з яких є асоційованими учасниками програми.



Огигінал новини «42 заявки українських науковців на участь у конкурсах програми ЄС «Горизонт 2020» підтримано» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4650
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php