«Голос Криму»: При переведенні до вузів України кримському студенту треба скласти академрізницю в декілька років


9 лютого в Кабінеті Міністрів України відбувся брифінг ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4587 ) міністра освіти Сергія Квіта та його першої заступниці Інни Совсун щодо пріоритетів освіти на 2016 рік…

На ньому освітянські чиновники звернули увагу і на тимчасово окупований Крим. Заступник міністра Інна Совсун розповіла про можливості переводу студентів з тимчасово окупованого Криму до вузів України. Відповідь стосувалася наказу МОН від 07.05.2014 №556 ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3319 ) , в якому йдеться про механізм переведення студентів з вузів тимчасово окупованого Криму до українських вузів. Спочатку дія Наказу та Тимчасового порядку поширювалися до 1 вересня 2014 року, а потім, через два місяці після завершення терміну, 13 листопада 2014 року, був виданий «таємничий» Наказ МОН №1311 ( http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1486-14/paran2#n2 ), відповідно до якого термін переводу студентів з окупованих територій був продовжений до 1 березня 2015 р. А «таємничим» він став тому, що інформація про це з’явилась тільки на сайті Верховної Ради ( http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1486-14 ) і на сторінці «Нормативно-правова база» "старого" сайту МОН ( http://old.mon.gov.ua/ru/about-ministry/normative/4860- ), а на сторінці «Для жителів Донбасу та Криму» ( http://mon.gov.ua/activity/dlya-zhiteliv-donbasu-i-krimu/vstupnikam-ta-studentam.html ) цей наказ був відсутній.

«Голос Криму»: При переведенні до вузів України кримському студенту треба скласти академрізницю в декілька років ( /prog/data/upimages/mon15022016.JPG )
(фото сайту mon.gov.ua від 15.02.2016)


Разом з тим, багато вузів довгий час «не знали» про цей наказ. А потім, через чотири дні після завершення «другого» терміну, 4 березня 2015 року, з’являється новий Наказ №233 ( http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0307-15/paran2#n2 ), який знову продовжує термін вже до 1 травня 2015 року. Проте, і цей наказ відшукати на сайті МОН доволі складно.

І ось, на брифінгу міністерська чиновниця розповіла про черговий наказ (на "старому" сайті МОН - Наказ МОН України від 12.01.2016 №7 ( http://old.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/5044- )). Через вісім місяців після завершення терміну виходить ще один наказ, яким термін дії Наказу №556 зовсім прибирається.

Під дії цього документу потрапляють тільки студенти, які вступили до вузів Криму у 2012 та 2013 році. Всього на 2013 – 2014 навчальний рік, відповідно даним Державної служби статистики України у вузах IІІ — IV рівнів акредитації навчалося біля 20 тисяч студентів І та ІІ курсу. За даними МОН у 2014 – 2015 роках до вузів України перевелося біля 8 тисяч студентів. Тобто хто бажав, вже перевівся.

Окрім того, сам механізм переведення створює «мур» для студентів з тимчасово окупованого Криму. Відповідно Тимчасового порядку для студентів з анексованого Криму враховуються тільки дані про навчання, які є у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4534 ), а це оцінки до 2014 року. А також відповідно п.5 Тимчасово порядку студенту потрібно здати академічну різницю. З досвіду переведення студентів з тимчасово окупованого Криму у 2014 році ця різниця для студентів І курсу сягала 20 предметів.

Отже маємо, що студенти з тимчасово окупованого Криму можуть перевестися на І або ІІ курс або спробувати здати всю академрізницю за декілька років.

А також, переїхавши до материкової України кримчани отримують статус ВПО і проблеми з гуртожитком хоча, відповідно чинного законодавства вони повинні забезпечуватися місцями в гуртожитку першочергово та безкоштовно.

Таким чином, можливо побачити чудову імітацію дій Міністерства освіти і науки України щодо турботи про студентів з окупованих територій.




voicecrimea.com.ua ( http://voicecrimea.com.ua/main/articles/perevedennya-u-vishi-krimskomu-studentu-treba-sklasti-akademriznicyu-v-dekilka-rokiv.html )
(Інформаційна агенція «ГОЛОС КРИМУ» ( https://www.facebook.com/Інформаційна-агенція-Голос-Криму-1507666299472974/?fref=nf )
започаткована ( http://voicecrimea.com.ua/about-us ) кримчанами,
що не змирилися з окупацією їх рідної землі,
а саме півострову Крим)




Додатково:

Заместитель главы комитета ВР по вопрсам науки и образования Александр Спиваковский не согласен с политикой МОН ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4590 )

Рахункова палата України: Інформація ЄДЕБО знаходиться не у державній власності ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4287 )

НМУ імені О.О. Богомольця: Лист С.Квіту щодо факту плагіату у підручнику, який отримав гриф МОН як рекомендований для навчання студентів ВМНЗ ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4574 )

Авторитаризм або хаос: куди рухатися вищій освіті? Нові проблеми виникають швидше, ніж вдається вирішувати старі ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4317 )



Огигінал новини ««Голос Криму»: При переведенні до вузів України кримському студенту треба скласти академрізницю в декілька років» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4596
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php