Голова Верховної Ради привітав колектив Національного університету «Києво-Могилянська академія» із 400-річчям від часу заснування закладу


Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман привітав колектив Національного університету «Києво-Могилянська академія» ( http://www.euroosvita.net/index.php/?category=35&id=695 ) із 400-річчям від часу заснування закладу

Колективу Національного університету
«Києво-Могилянська академія»


Дорогі друзі!

Від усієї душі вітаю вас з нагоди знаменної дати в історії України – 400-річчя від часу заснування Києво-Могилянської академії.

Кожен народ має свої культові освітні храми: французи – Сорбонну, італійці – Болонью, англійці – Оксфорд, чехи – Карловий університет, поляки – Ягеллонський. Для українців такою національною святинею є Києво-Могилянська академія.

Ми пишаємося тим, що наша Могилянка була не лише першим університетом України, а й тривалий час єдиним вищим навчальним закладом для всієї православної Східної Європи. У стінах академії зросла ціла плеяда талановитих письменників, філософів, композиторів, державних діячів. Визначально, що серед її вихованців чимало гетьманів України, зокрема Юрій Хмельницький, Іван Виговський, Петро Дорошенко.

За час своєї історії академія перетворилася на потужний навчально-науковий центр із значними досягненнями, власними традиціями, інноваційними технологіями, новою генерацією фахівців. Однак найголовніше надбання Могилянки в тому, що українці асоціюють її з демократичним духом, реформаторськими ідеями, високими моральними чеснотами, прозорою вступною кампанією, відсутністю корупції.

Низько вклоняюсь викладачам і науковцям академії за їх звитяжну працю, турботу про молоде покоління, віру в краще прийдешнє України.

Зичу всім міцного здоров'я, нових здобутків та плідної праці на благо нашого народу.


Володимир ГРОЙСМАН

iportal.rada.gov.ua ( http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/116733.html )Додатково:

Сергій Квіт: Європейська революція в Україні ( http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3148 )

Інформацію про 10 кращих ВНЗ в рейтингу «Топ-200 Україна 2015» представлено на сайті IREG Observatory ( http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4115 )Огигінал новини «Голова Верховної Ради привітав колектив Національного університету «Києво-Могилянська академія» із 400-річчям від часу заснування закладу» - http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4353
«Євро Освіта»  - http://www.euroosvita.net/index.php