В Державній інспекції навчальних закладів 94,1 % неліцензійного ПЗ


ДСІВ перевірила 10 органів виконавчої влади на предмет використання ПЗ

Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВ) продовжує перевіряти використання програмного забезпечення (ПЗ) у центральних органах виконавчої влади (ЦОВВ).

Нещодавно закінчилася перевірка Антимонопольного комітету України – кількість програм, використовуваних нелегально, наразі підраховується. Тим часом спеціалісти ДСІВ вже розпочали відповідну роботу в межах нового об’єкта – Державного агентства автомобільних доріг України.

Загалом з початку травня цього року фахівці ДСІВ перевірили 10 ЦОВВ.

Так, у липні – серпні в результаті перевірок було встановлено, що в Державному агентстві водних ресурсів України 42 % неліцензійного ПЗ, у Міністерстві оборони України – 42,4 %, у Державній фінансовій інспекції України й Міністерстві молоді та спорту України – 42,5 % і 43 % відповідно.

Перевірка використання програмного забезпечення в органах виконавчої влади, яку здійснює Державна служба інтелектуальної власності України, перебуває в активній фазі. До кінця цього року заплановано перевірити 25 центральних органів.


Використання неліцензійного програмного забезпечення (ПЗ) було одним із вагомих чинників включення України до «Списку 301» – списку країн-порушників прав інтелектуальної власності. Покращення статусу України у цьому щорічному звіті Торгового представництва США (USTR) є одним з пріоритетних напрямів роботи Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ).

Так, з травня цього року ДСІВ розпочала перевірку використання ПЗ в органах виконавчої влади. Перші результати роботи наведено у таблиці:

В Державній інспекції навчальних закладів  94,1 % неліцензійного ПЗ ( /prog/data/upimages/dsiv-perevirka-2015.JPG )


Як видно з таблиці "лідер" антирейтингу - Державне агентство рибного господарства (% неліцензійного ПЗ = 98,6%). На другому місці - Державна інспекція навчальних закладів (% неліцензійного ПЗ =94,1 %).

Наразі ДСІВ здійснює перевірки використання ПЗ в інших органах виконавчої влади відповідно до складеного графіка, який доведено до відома державних органів дорученням Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка від 07.07.2015 № 8424/7/1-15.

Орієнтовний план-графік проведення ДСІВ перевірок комп'ютерних програм, що використовуються в органах виконавчої влади,
на липень - грудень 2015 року


В Державній інспекції навчальних закладів  94,1 % неліцензійного ПЗ ( /prog/data/upimages/dsiv-perevirka-2015-1.JPG )


За інформацією:
sips.gov.ua ( http://sips.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=3011 )Додатково:

Ігор Лікарчук: Як щуку можуть кинути у річку ( http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3948 ) (Йдеться про «Порядок здійснення органами управління освітою державного інспектування навчальних закладів»)

Державна інспекція навчальних закладів починає проводити позапланові перевірки ( http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4047 )

У період з 30 червня до 08 липня 2015 року в Національному авіаційному університеті працювала комісія ДІНЗ ( http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4185 )

Інтерв’ю заступника Голови ДІНЗ України: «Говорити про докорінну зміну взаємовідносин між суб’єктом і об’єктами інспектувань не варто...» ( http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3685 )Огигінал новини «В Державній інспекції навчальних закладів 94,1 % неліцензійного ПЗ» - http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=4312
«Євро Освіта»  - http://www.euroosvita.net/index.php