Ректор НТУУ «КПІ»: Університетська наука є тим резервом, використання якого може сприяти створенню нової моделі економіки України


19 лютого працівники Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» вітали колег одразу з двох університетів – Національного університету біоресурсів і природокористування України та Київського національного університету будівництва та архітектури.

Делегації цих відомих в Україні та за її межами вишів очолювали їх ректори Станіслав Ніколаєнко і Петро Куліков.

Відбулася змістовна розмова представників трьох університетів про непросту ситуацію, яку нині переживає вища школа, шляхи адаптування освіти до вимог сьогоднішнього дня і про форми та перспективи співпраці.

Ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський розповів про особливості навчального процесу в КПІ, дослідницьку та інноваційну діяльність науковців і студентів університету та про роль Наукового парку «Київська політехніка» в забезпеченні цієї діяльності та реалізації і комерціалізації найперспективніших проектів.


Він зауважив, що університетська наука є тим резервом, використання якого може сприяти виведенню економіки України з нинішнього гнітючого стану, і навів низку статистичних даних, які наочно свідчать про те, наскільки важливим для економік розвинених країн є інноваційний фактор. Рівень розвитку таких країн визначається, зокрема, й високим рівнем співпраці промисловості і бізнесу з університетами в галузі інновацій та сучасних технологій.

«Нашим з вами завданням, безумовно, є створення іншої, нової моделі економіки України. І через університети це має здійснюватися,
– наголосив Михайло Згуровський. – Ця модель полягає в поєднанні високотехнологічного бізнесу, який може працювати в усіх галузях економіки, – і в аграрній, і в будівельній, і в інших – з людським капіталом. Це, можливо, останній капітал, що в нас залишився. Але слід створити такі умови, щоб цей капітал трансформувався у зростання економіки і соціальний розвиток країни. Ми підрахували, що за рахунок включення людського капіталу у високотехнологічний напрям розвитку можна підвищити рівень високотехнологічного експорту з 3,5%, який ми маємо нині, до мінімум 20% у 2020 року. І, за рахунок цього, внесок у ВВП від високотехнологічного виробництва збільшити з 4% до приблизно 50%».

Однією з форм співпраці в цьому аспекті могло б стати навчання студентів вишів-партнерів у Стартап Школі SIKORSKY CHALLENGE ( http://www.sikorskychallenge.com/ ) – про таку можливість повідомила учасникам зустрічі директор Навчально-методичного комплексу «Інститут післядипломної освіти» НТУУ «КПІ» Інна Малюкова.

Про інші напрями партнерства говорив ректор НУБіП України Станіслав Ніколаєнко. Їх багато. Для НУБіП, науковці якого працюють з біологічними об’єктами і живою природою, це – і спільні розробки задля підвищення якості продуктів харчування та питної води, і розв’язання проблеми обліку землі, і розробка альтернативних джерел енергії тощо. А ще відновлення сучасного сільськогосподарського машинобудування, яке сьогодні Україна фактично втратила, і багато іншого.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Михайло Згуровський запропонував створити об’єднання університетів, яких пов’язує спільна історія, задля подолання спільних проблем і відновлення та подальшого поглиблення співпраці.


kpi.ua ( http://kpi.ua/node/10019 )




Додатково:

«Урядовий кур’єр»: У Київській політехніці замовники фінансують ідею ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3855 )

Напрями удосконалення політики стимулювання розвитку індустріальних парків в Україні ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3850 )

Карта мировых стартапов: более 67 000 проектов, включая 400 украинских ( https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3792 )



Огигінал новини «Ректор НТУУ «КПІ»: Університетська наука є тим резервом, використання якого може сприяти створенню нової моделі економіки України» - https://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=3898
«Євро Освіта»  - https://euroosvita.net/index.php