На сьогодні освіті не вистачає 5,4 млрд гривень для закриття фінансового року на належному рівні


Профспілки бюджетних галузей готуються до спільного засідання.

12 листопада у Будинку спілок відбулося засідання робочої групи з підготовки спільного засідання президій профспілок бюджетних галузей.

У заході взяли участь представники від профспілок медиків, освітян, працівників культури, соціальної сфери і державних установ.

Головою робочої групи обрали Сергія Кондрюка (заступник голови ФПУ), заступником голови – Сергія Романюка (заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України).

Основним питанням, що пропонується на розгляд спільного засідання, є стан оплати праці працівників бюджетної сфери, а ключовим аспектом – проблема нестачі коштів.

Так, на сьогодні 10 мільярдів гривень не вистачає для закриття фінансового року на належному рівні. Із них – освіті не вистачає 5,4 млрд, з яких 2,5 – на заробітну плату працівникам галузі.

За центральним бюджетом недораховують 711 млн, де 101 млн – заробітна плата працівникам вищої школи, 109 млн – студентські стипендії, решта – комунальні послуги.

Важливим також є питання фінансування на наступний рік, адже проект бюджету на 2013 рік наразі повернуто на доопрацювання.

Представники профспілок наголошують, що відкритими залишаються питання І тарифного розряду ЄТС, де розрив із мінімальною заробітною платою зберігається і це порушує норми чинного законодавства; індексації, концепції реформування оплати праці тощо.

Загалом було прийнято рішення провести спільне засідання президій 10 грудня 2012 року, на яке запросити Прем’єр-міністра України, міністрів профільних міністерств, представників від Адміністрації Президента України, Національної служби посередництва та примирення, Міжнародної організації праці, Державної інспекції праці.
Додатково:

До цього часу не розроблені та не затверджені кваліфікаційні характеристики професій (посад) працівників навчальних закладів і наукових установ ( http://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=2280 )

Чому і на чому заощаджують виші? ( http://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=2304 )

Мінсоцполітики України надало роз'яснення щодо індексації стипендії ( http://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=2272 )

Затверджено нову Методику комплексної оцінки бідності. ( http://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=2271 )
Огигінал новини «На сьогодні освіті не вистачає 5,4 млрд гривень для закриття фінансового року на належному рівні» - http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=2306
«Євро Освіта»  - http://www.euroosvita.net/index.php