80% студентів хочуть виїхати з України


Більшість студентів українських ВНЗ не пов'язують свого професійного майбутнього з Україною.Такі соціологічні дані повідомив заступник глави Федерації профспілок України (ФПУ) Сергій Кондрюк під час трибічного круглого столу на тему: "Гідна праця для молоді" в Міністерстві соціальної політики, передають інтернет-видання.

"Згідно україно-польським соціологічним дослідженням, більше 80% студентів України ставлять за мету працювати за кордоном. Крім того, більше 60% нелегальних українських мігрантів, що працюють за кордоном, - не хочуть повертатися на батьківщину. Якщо в перші 10-15 років Україна втрачала інтелект нації, коли мігрували вчені, професіонали, то тепер масово шукає заробітку за кордоном молодь. Тому країна втрачає золотий генофонд", - відзначив Кондрюк.

На його думку, держава, центри зайнятості й профспілки повинні створити необхідні умови для стабільної зайнятості молоді саме в Україні. А саме - робота має бути престижною, належно оплаченою і такою, що забезпечує "досить людські, нормальні умови".

"Також важливо, щоб ця робота мала професійну кар'єрну перспективу і була повноцінно легальною. Проте, якщо взяти ті вакансії, які пропонує державна служба зайнятості, то лише незначна кількість з них відповідають хоча б двом з цих умов", - відзначив пан Кондрюк.

Надзвичайно важливим у вирішенні цього питання заступник голови ФПУ вважає ухвалення базового закону "Про зайнятість", нова редакція якого вже тривалий час обговорюється у суспільстві.

Ще одним шляхом він називає нову Генеральну угоду, в якій слід було б виділити окремий розділ, присвячений саме молодіжній зайнятості.Додатково:


20 відсотків молоді в Україні зараз безробітні ( http://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1750 )

Рейтингам - вісім років. Що ми зрозуміли? ( http://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1551 )

Центр зайнятості випустив 2 млн профорієнтаційних щоденників для школярів ( http://euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1075 )Огигінал новини «80% студентів хочуть виїхати з України» - http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1757
«Євро Освіта»  - http://www.euroosvita.net/index.php