Агенція із забезпечення якості вищої освіти QAA робить ставку на залучення студентів


Агенція із забезпечення якості вищої освіти (Quality Assurance Agency for Higher Education (QAA) ( http://euroosvita.net/?category=17&id=1611 ) розпочало консультації з метою створення посібника, за допомогою якого вищі навчальні заклади залучатимуть студентів у процес забезпечення якості освіти.

Цей посібник увійде до Кодексу Якості Вищої Освіти Великобританії ( http://translate.google.com.ua/translate?hl=ru&sl=en&u=http://www.qaa.ac.uk/assuringstandardsandquality/quality-code&ei=LOlMT5-aCuX44QSR2dTvAg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCQQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.qaa.ac.uk/AssuringStandardsAndQuality/quality-code/Pages/default.aspx%26hl%3Dru%26biw%3D1247%26bih%3D812%26prmd%3Dimvns ) (UK Quality Code for Higher Education (the Quality Code).

Кеті Керфут (Cathy Kerfoot) із агенції QAA заявила: «Навчаючись, студенти стають активними партнерами, а не пасивними слухачами».

Цей розділ Кодексу Якості допоможе вищим навчальним закладам розробити власні процедури з тим, щоб надати студентам можливість брати участь у заходах по забезпеченню якості освіти у прийнятний спосіб.

«Зрештою, ми розуміємо, що вирішувати, чи брати йому чи їй участь у заходах по забезпеченню якості освіти є особистою справою кожного конкретного студента. Поруч із цим, ми будемо підтримувати виші задля того, аби вони створювали таку атмосферу, яка б спрощувала можливість брати участь у заходах по забезпеченню якості освіти для тих студентів, які б захотіли відігравати активну роль у цих процесах.»

Кодекс Якості надає усім вищим навчальним закладам можливість встановити єдину точку відліку, описуючи та забезпечуючи академічні стандарти їхніх дипломів та програм та якості освітніх можливостей, які вони надають.

Кожен розділ Кодексу Якості встановлює взірець, якому усі вищі навчальні заклади Великобританії мають відповідати.

Щодо залучення студентів взірцем вважається цілеспрямовані заходи вищого навчального закладу залучення студентів у індивідуальному та колективному порядку у якості партнерів з метою покращення їхнього навчального досвіду.

«Процес залучення студентів набуває дедалі більшої ваги»,- робить висновок доктор Керфут. Аби це стало реальністю, виші повинні надавати студентам найкращі можливості для того, щоб вони могли впливати на своє навчальне середовище та активно діяти з тих питань, що є важливими для них».

Обговорення проекту розділу, що стосується залучення студентів ( http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=ru&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.qaa.ac.uk/Newsroom/PressReleases/Pages/student-engagement-consultation.aspx%26hl%3Dru%26biw%3D1247%26bih%3D812%26prmd%3Dimvns&rurl=translate.google.com.ua&sl=en&u=http://www.qaa.ac.uk/Newsroom/Consultations/Pages/student-engagement.aspx&usg=ALkJrhh72r2bmYdmryVWebQ0_P692I3d1A ) триватиме до 18 квітня 2012 року


Quality Assurance Agency for Higher Education ,
February 2012

Переклад: Михайленко Ігор/Оксана Бурдик
для euroosvita.netДодатково:

Репутація університету- пані вразлива та вибаглива ( http://euroosvita.net/?category=1&id=1635 )

Про аудит у вищій освіті - Єва Егрон-Полак, генеральний секретар Міжнародної Асоціації університетів (IAU) ( http://euroosvita.net/?category=1&id=1605 )

Відкривається вільний доступ до журналу Higher Education Policy (HEP) ( http://euroosvita.net/?category=1&id=1634 )

СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ У БОЛОНСЬКОМУ ПРОЦЕСІ ТА МЕХАНІЗМИ ЇЇ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ В УКРАЇНІ ( http://euroosvita.net/?category=17&id=1612 )

Ігор Лікарчук: Рейтинг ВНЗ від міністерства освіти стане статистичною звітністю ( http://euroosvita.net/?category=1&id=782 )Огигінал новини «Агенція із забезпечення якості вищої освіти QAA робить ставку на залучення студентів» - http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=1610
«Євро Освіта»  - http://www.euroosvita.net/index.php