Українські батьки хочуть бачити школу більш стабільною - результати опитування « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Українські батьки хочуть бачити школу більш стабільною - результати опитування
2-08-2010

З 10 по 12 липня 2010 року Інститут Горшеніна провів телефонне опитування на тему: "Проблеми шкільної освіти".

Всього згідно з випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів, в сім'ях яких є діти дошкільного та шкільного віку, у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі.

Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує + / -3,2%, йдеться в прес-релізі організації.

За результатами дослідження експерти Інституту Горшеніна зробили наступні висновки:

Вперше за останні кілька років, проблема матеріально-технічної оснащеності шкіл не стоїть на першому місці для українських батьків. Перші місця займають зміна оцінки знань і нестабільність навчальних програм. Це пов'язано з тим, що за останні роки "правила гри" в системі освіти змінювалися кілька разів, школі не вистачає стабільності.

Більш ніж половина українців вважає, що сьогодні у сфері освіти найбільш гостро стоять такі проблеми, як: зміна системи оцінки знань учнів, впровадження тестування (56,2%), нестабільність і недостатнє опрацювання навчальних програм і підручників (54,8%).

Також майже половину опитаних (48,7%) турбує слабка матеріально-технічна база шкіл.

Близько третини респондентів вважають, що слабкими місцями української освіти є матеріальні проблеми педагогів (36,1%), невідповідність освіти потребам суспільства, роботодавця (32,7%), недостатня увага вихованню учнів (30,2%).

Більше чверті опитаних (27,4%) вважають основною проблемою школи низьку кваліфікацію педагогів, менше чверті - низьку якість освіти (23,4%), хабарі, корупцію (22,9%), нестача кадрів (22,7%).

Кожного п'ятого українця (20,1%) турбує недоступність освіти, а кожного десятого (9,2%) - відсутність мотивації у педагогів та учнів.

Тільки 3,5% опитаних вважають, що сьогодні в сфері української освіти проблем немає.

Висока якість освіти - головна вимога до гарної школи, на думку більшості українців (78,4%).

Близько половини респондентів назвали головними критеріями гарної школи добре матеріально-технічне оснащення (51,2%), висококваліфікований педагогічний склад (50,3%) і гарантію вступу випускників даної школи до ВНЗ (49,2%).

Безкоштовне навчання є головною вимогою до школи для 38,7%, можливість додаткових розвиваючих занять - для 29,3%, безпеку - для 27,1% опитаних.

Для кожного четвертого респондента важливе значення мають добре поставлена в школі виховна робота (26,8%) і шанобливе ставлення до учнів (25,9%); для кожного десятого (9,1%) - гарний спортзал, спортивні секції.

Інші вимоги до школи пред'являють 5,3% респондентів.

Майже половина українців (45,2%) вважає найбільш важливим критерієм при виборі школи для дитини добрі відгуки про викладачів цієї школи від сусідів, знайомих, родичів.

Близько третини звертають увагу на спеціалізацію школи або наявність у ній спеціалізованих класів (35,3%), високий відсоток випускників школи, які вступають до ВНЗ (32,7%), зручне розташування школи (31,8%).

Кожного четвертого респондента (25,7%) приваблює дешевизна навчання в школі, відсутність необхідності додаткової сплати, а кожного п'ятого (21,1%) - популярність і авторитет школи.

Вважають за краще віддати дитину до школи, в якій раніше навчалися самі, 7,4% українських батьків, а 4,8% керуються іншими критеріями при виборі школи для дитини.

Не змогли відповісти на дане питання 2,9% респондентів.

Українці позитивно сприйняли закон про одинадцятирічне шкільне навчання, оскільки ідея "дванадцятирічки" суперечить традиціям, що склалися в нашій країні.

Досить позитивне ставлення до введення обов'язкової дошкільної освіти для дітей з 5 років пояснюється тим, що діти жителів обласних центрів України, в більшості своїй, і так відвідують дитячі садки. У зв'язку з цим новий закон нічого не змінює для них в організаційному плані.

Переважна більшість українців (80,5%) позитивно оцінюють закон, що встановлює термін навчання 11 років для отримання повної середньої освіти. З них відповідь "точно позитивно" дали 44,8%, "скоріше позитивно" - 35,7% опитаних.

Негативно оцінює цей закон кожен шостий респондент (15,3%). З них відповідь "скоріше негативно" дали 10,1%, "точно негативно" - 5,2% опитаних.

Байдуже ставляться до цього закону 3,4% респондентів, а 0,8% - не змогли відповісти на дане питання.

Майже половина українців (48,3%) позитивно оцінює введення обов'язкової дошкільної освіти дітей з 5 років. З них відповідь "швидше позитивно" дали 26,9%, "точно позитивно" - 21,4% опитаних.

Негативно оцінюють обов'язкову дошкільну освіту дітей з 5 років близько чверті респондентів (29,6%).

З них 16,2% дали відповідь "скоріше негативно", 13,4% - "точно негативно".

Байдуже ставлення до даного нововведення висловили 2,7% українців, а кожен п'ятий опитаний (19,4%) - не зміг відповісти на дане питання.

На думку половини українців (50,5%), при прийнятті змін у сфері шкільної освіти, держава керується економічними чинниками.

Вважають, що держава керується таким чинником, як впровадження прогресивних методик навчання 43,7%, місцевими умовами - 41,6% опитаних.

Відповідність одержуваної освіти міжнародним стандартам враховується державою, на думку 36,7%, наявність кваліфікованого педагогічного складу та навчальних програм - на думку 32,4%, матеріально-технічна база шкіл - на думку 30,1% респондентів.

Кожен п'ятий українець вважає, що при ухваленні змін у сфері шкільної освіти, держава враховує такі фактори, як громадська думка - думка батьків (20,8%) і психологічна готовність дітей до школи (20,5%).

Вважають, що держава враховує інші фактори, 7,8% опитаних, а 6,6% - не змогли відповісти на дане питання.

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів