Визначено процедуру присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій – рішення Уряду « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Визначено процедуру присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій – рішення Уряду
16-09-2021

Уряд затвердив Порядок присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами.Таке рішення схвалено на черговому засіданні Кабінету Міністрів України вчора, 15 вересня 2021 року.

Необхідно розширювати індивідуальні траєкторії професійного розвитку й реалізації осіб, їх підготовки відповідно до потреб економіки та вимог суспільства. Для того, щоб зросла мобільність та покращилася конкурентоспроможність на ринку праці, а дефіцит працівників з певними кваліфікаціями поступово зменшився, командою МОН підготовлено відповідний порядок.

Документом встановлено вимоги до процедур визнання результатів навчання, здобутих, зокрема, шляхом неформальної та інформальної освіти, та присвоєння й підтвердження відповідних професійних кваліфікацій вищезазначеними центрами.

Особа, яка має документ про здобуття формальної освіти без присвоєння професійної кваліфікації, досвід виконання певних робіт чи здійснення певного виду діяльності, відповідні знання й навички, зможе через кваліфікаційні центри пройти процедури оцінювання, що відповідають вимогам професійного стандарту і в разі позитивного результату отримати документ про присвоєння професійної кваліфікації, що визнаватиметься на ринку праці.

Процедура присвоєння/підтвердження складається з таких етапів:

- прийняття кваліфікаційним центром заяви про присвоєння/підтвердження професійної кваліфікації та інших документів, поданих здобувачем, щодо набутих ним компетентностей та/або результатів навчання;
- співбесіда із здобувачем щодо набутих компетентностей та/або результатів навчання, знань з питань охорони праці з урахуванням професії, кваліфікації;
- ухвалення рішення щодо можливості проведення процедури оцінювання;
- проведення процедури оцінювання;
- ухвалення рішення за результатами процедури присвоєння/підтвердження та надання відповідного документа.

Наразі триває робота над створенням мережі кваліфікаційних центрів. Їх створюватимуть роботодавці, заклади освіти, професійні асоціації, інші зацікавлені суб’єкти, що передбачено Законом України «Про освіту». Центри, які видаватимуть сертифікати про підтвердження професійної кваліфікації, мають бути акредитовані Національним агентством кваліфікацій (НАК).

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів