Порушення процедури вступу до ВНЗ у світі через пандемію « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Порушення процедури вступу до ВНЗ у світі через пандемію
8-05-2020

Криза COVID-19 призвела до тимчасового закриття шкіл і вищих навчальних закладів у всій Європі.Деякі країни вже оголосили про скасування іспитів у середній школі. Ці порушення звичного розпорядку створюють великі труднощі для процедур вступу до ВНЗ, згідно дослідження, опублікованого дослідницькою мережею «Eurydice».

Доповідь «Eurydice» за 2017 рік малює різноманітну і складну картину систем прийому учнів до ВНЗ Європи, яким необхідно збалансувати між собою:

- рівність – надання рівного доступу певних соціальних груп;

- ефективність – забезпечення відповідності навичок та інтересів студентів освітнім програмам, щоб уникнути ситуацій, коли вони будуть кидати навчання;

- результативність – забезпечення таких результатів, як зайнятість і можливості працевлаштування.

Доповідь також свідчить, що в більшості випадків прийом студента до ВНЗ є не звичайною разовою подією, а тривалим процесом: деякі країни вже на ранніх стадіях середньої освіти визначали, буде чи не буде учню дозволено вступити до вищого навчального закладу.

Ці складні процеси сьогодні серйозно порушуються через пандемію COVID-19 та її наслідки для шкіл і ВНЗ. У той час як одні країни, наприклад, Австрія, планують організувати іспити, як зазвичай, більшість країн перенесуть їх на більш пізній термін, що може привести до зміни графіків роботи у сфері вищої освіти.

У багатьох країнах випускні іспити в середній школі відіграють основну роль в процесі вступу до ВНЗ, тому їм, можливо, доведеться використовувати, як резервний варіант, інші процедури оцінки успішності.

До слова, Хорватія, Данія та Естонія планують зосередитися тільки на основних предметах, а Чеська Республіка, Фінляндія і Франція основну увагу приділять поточній успішності. Деякі країни, наприклад, Нідерланди, Швеція, Словаччина і Великобританія, вже прийняли рішення скасувати у себе випускні іспити в середній школі.

Щоб приймати рішення щодо прийому студентів до ВНЗ, Великобританія планує поєднувати інформацію за показниками роботи шкіл в минулі роки з оцінками, які учням виставлять їх вчителі, виходячи з успішності за минулий період.

Доповідь британської Профспілки працівників університетів і коледжів (UCU) попереджає про іншу величезну проблему, з якою зіштовхнулися ВНЗ Великобританії в результаті пандемії COVID-19: криза і її економічні наслідки призведуть до істотного зниження кількості британських іноземних студентів у 2020-2021 навчальному році, створивши «дірку в фінансуванні» в розмірі 2,5 млрд фунтів стерлінгів, через яку 30 тисяч робочих місць в університетах опиняться під загрозою, якщо не втрутиться уряд.

Деяким країнам, можливо, доведеться також скоригувати оплату студентів за навчання та систему їх фінансової підтримки. За інформацією доповіді «Eurydice» за 2018 рік, Латвія, Литва, Угорщина, Румунія, Боснія і Герцеговина, Сербія і Македонія диференціюють плату за навчання у ВНЗ для абітурієнтів, виходячи з їх успішності в середній школі і/або їх результатів на вступних іспитах.

Хоча альтернативні процеси оцінки успішності викликають багато запитань щодо їх об'єктивності, «Eurydice» нагадує, що й іспити ніколи не бувають повністю неупередженими і знаходяться під впливом безлічі факторів.

У висновку доповіді вказується, що «найкращим способом забезпечити масовий прийом абітурієнтів до ВНЗ є надання якісної освіти кожному, починаючи з дошкільного і закінчуючи повним курсом середньої школи».

Зрозуміло, ця ситуація найсерйознішим чином зачепить працівників вищої освіти, які горять бажанням допомогти відшукати практично реалізовані і справедливі рішення.

У своїй Заяві про подолання кризи COVID-19 Європейський комітет профспілок освіти закликає органи влади та роботодавців постійно консультуватися і взаємодіяти з працівниками освіти, щоб захистити їх права, їх здоров'я та добробут. Це дозволить педагогам продовжувати свою роботу в найкращих можливих умовах і забезпечить їм підтримку в побудові більш рівноправного, справедливого суспільства , яке стабільно розвивається, після кризи.

: анонси :
: акценти :
Незалежне оцінювання університетів: академічний рейтинг "Топ-200 Україна 2020"
Інформацію про 10 кращих ЗВО в рейтингу «Топ-200 Україна 2020» представлено на сайті IREG Observatory
"Наука та метрика": До уваги вченої спільноти! Новий проєкт Порядку присудження наукових ступенів
Кабінет Міністрів опублікував постанову щодо продовження адаптивного карантину до 31 липня
МОН: Мінімальна вартість контрактного навчання 2020
ДНТБ: Статистика використання працівниками українських ЗВО доступу до Scopus, Web of Science та SpringerLink
Президент: Про вдосконалення вищої освіти в Україні
Український державний центр міжнародної освіти: У 2019 році в Україні навчалося 80470 іноземних студентів
World Universities Web Ranking 2020 (January edition) - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів