В Україні планують створити «аналог NASA», ДніпроОДА готова співфінансувати запуск супутника « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
В Україні планують створити «аналог NASA», ДніпроОДА готова співфінансувати запуск супутника
14-03-2020

Виїзне засідання Комітету Верховної ради України з питань економічного розвитку проходило у Дніпропетровській ОДА. До неї приєдналися представники Державного космічного агентства, великих підприємств, народні депутати.

В Україні планують створити «аналог NASA» – український аерокосмічний концерн, який об’єднає компанії зі сфери космосу та авіації. Це один з кроків, який допоможе відродити галузь, наголосили під час першого виїзного засідання Комітету Верховної ради України з питань економічного розвитку в Дніпрі.

«Хочемо створити аерокосмічний концерн за аналогією NASA. До нього будуть входити підприємства космічної та авіаційної галузі. Це забезпечить взаємодію між ними, буде посилювати їх», – пояснив голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Серед інших кроків, які стимулюватимуть зростання галузі – ухвалення Закону України про приватний космос, перетворення держпідприємств на акціонерні товариства та напрацювання нової стратегії розвитку.

«Ми обговорили, які заходи простимулюють ракетно-космічну галузь України. Аби вона стала локомотивом економічного зростання,
– сказав голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко. – Ми маємо думати про готові високотехнологічні продукти з високою доданою вартістю, які будемо експортувати по всьому світу. Саме такі може виробляти ракето-космічна галузь. І в перспективі – додати кілька відсотків до ВВП».

Дніпропетровська ОДА готова співфінансувати запуск супутника, спроектованого та виробленого в регіоні. Сума вкладень області може сягнути 1 млн дол. Про це стало відомо під час першого виїзного засідання Комітету Верховної ради України з питань економічного розвитку у Дніпрі.

«Дніпро завжди по праву вважалося космічною столицею України. Проте зараз в галузі існують ситуативні та стратегічні проблеми, які маємо вирішувати. Нині обговорюємо як відродження великих підприємств, так і супутникові програми. Зокрема, маємо ініціативу: запустити український супутник, повністю спроектований та виготовлений на Дніпропетровщині. ОДА готова співфінансувати цей проєкт», – наголосив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Йдеться про супутник, спроектований та створений на КБ «Південне».

«Дійшли згоди щодо реальності та можливості запуску першого українського супутника вже у 2021 році. Дніпропетровська область погодилася спільно фінансувати цей проєкт», – зазначив голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Загальна вартість запуску супутника на сьогодні – приблизно від 8 до 10 млн дол.
Додатково:

Першому українському наносупутнику PolyITAN-1 створеному в КПІ виповнилося п’ять з половиною років

Космічний центр «Полісся» діятиме на базі Житомирського національного агроекологічного університету

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів