31 лідер зі 176-и: наукові установи оцінили за новими правилами – за єдиними прозорими критеріями, з долученням незалежних експертів « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
31 лідер зі 176-и: наукові установи оцінили за новими правилами – за єдиними прозорими критеріями, з долученням незалежних експертів
2-12-2019

Цього року ефективність роботи наукових установ оцінюють за новими правилами – атестацію вже пройшли 176 закладів, з них найкращі результати показали 31.Атестаційні оцінки останньої за цей рік групи установ були затверджені 28 листопада 2019 року під час засідання відповідної експертної комісії в приміщенні МОН.

"Зараз ми вперше забезпечили прозоре та незалежне оцінювання роботи наукових установ. Його нарешті проводили не Президії академій наук чи Міністерства, яким підпорядковані ці установи, а спеціальні експертні групи. В основі оцінювання – чіткі кількісні критерії, єдині для всіх. Зокрема, ефективність використання коштів, кадровий потенціал, дослідницька база, публікаційна активність, рівень міжнародної співпраці тощо. Водночас враховувалися напрями роботи установ – медичні, військові, природничі, суспільні та інші", – зазначив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович, який очолює комісію.

Перша хвиля оцінювання пройшла навесні – тоді було проатестовано 144 наукові установи. У другу, "осінню" хвилю, потрапили 32 заклади.

За результатами атестації установи відносять до однієї з 4 груп:

- Лідери – мають високий рівень ефективності та визнані в Україні та світі. Атестуються на 5 років.

- Стабільні наукові установи, що можуть бути провідними за певними напрямами наукових досліджень. Атестуються на 3 роки.

- Наукові установи, що є унікальними у певній галузі, але демонструють невисокий рівень розвитку потенціалу. Атестуються на 2 роки.

- Наукові установи, для яких наукова, науково-технічна або інноваційна діяльність перестали бути основним видом діяльності, які не є унікальними у відповідній галузі та втратили перспективи розвитку. Такі установи протягом року мають бути реорганізовані чи ліквідовані.

За підсумками цьогорічної атестації 176-и установ результати такі:

- перша група – 31 установа;
- друга група – 100 установ;
- третя група – 44 установи;
- четверта група – 1 установа.

"Ми побачили, що результати незалежного оцінювання суттєво відрізняються від оцінювання самими засновниками. І це дуже важливо, адже не можуть всі "бути найкращими". Такий необ'єктивний підхід призводить до того, що й так досить обмежені державні ресурси роздаються всім потрохи, але це абсолютно непродуктивно. Ми маємо підтримувати кращих, і основою для цього буде саме незалежна атестація", – наголосив Юрій Полюхович.

За цей рік атестацію пройшли установи низки Міністерств та галузевих академій. На наступний рік планується масштабна атестація установ НАН України.

Усі матеріали щодо атестації наукових установ можна переглянути тут.

: анонси :
: акценти :
МОН: 20 ЗВО які отримали найбільше державних коштів на науку за останні 3 роки
THE World University Rankings by subject 2020: Предметні рейтинги "Бізнес та економіка", "Освіта", "Право", "Соціальні науки"
Промислова власність у цифрах за 9 місяців 2019 року: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
Два українських ЗВО увійшли до рейтингу U.S. News 2020 (USN&WR Best Global Universities Rankings 2020)
НАЗЯВО: Роз'яснення щодо цьогорічного Аналітичного звіту “Виконання критеріїв надання та підтвердження статусу національного ЗВО”
ДСЯОУ: Аналітична записка за результатами вивчення організації та проведення ЗВО вступної кампанії 2019 року
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у ІІ Євразійському форумі "Трансформація через цифровізацію: університети та забезпечення якості"
World University Rankings 2020: Рейтинг кращих університетів світу 2020
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (липень 2019)
Опубликован Academic Ranking of World Universities 2019 (ARWU)
Опубліковано новий рейтинг Webometrics (July 2019 Edition 2019.2.1)
Інформацію про 10 кращих ЗВО в рейтингу «Топ-200 Україна 2019» представлено на сайті IREG Observatory
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів