Сергій Квіт відвідав КПІ ім. Ігоря Сікорського: "Процес акредитації є найбільш важливим для університетів" « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Сергій Квіт відвідав КПІ ім. Ігоря Сікорського: "Процес акредитації є найбільш важливим для університетів"
5-11-2019

Круглий стіл «Нова процедура акредитації освітніх програм: як покращити якість технічної освіти?»

Питання, що турбують усю університетську спільноту України, обговорили учасники круглого столу «Нова процедура акредитації освітніх програм: як покращити якість технічної освіти?», який відбувся в КПІ ім. Ігоря Сікорського 4 листопада. Організували його і спільно провели Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) та КПІ ім. Ігоря Сікорського.

«Система акредитації, яку ми пропонуємо, насправді не є новою. Вона працює в тих країнах, які мають якісні університети. Однією з головних її відмінностей є те, що ми звертаємо увагу не так на результат, як на процес акредитації. Якщо наприкінці цього процесу результат гарний – це добре, якщо є якісь проблеми – то про щось говорити пізно. Тому саме процес акредитації є найбільш важливим для університетів, – наголосив голова НАЗЯВО Сергій Квіт, який виступав на засіданні першим. – Ми, крім того, дивимося на фактичний стан справ у ЗВО, а не на довідки… ».

Червоною ниткою крізь його виступ, та й крізь виступи інших представників НАЗЯВО, проходила ідея про те, що Агентство є не лише контрольним органом, а структурою, завданням якої є допомога закладам вищої освіти у щільній співпраці з ними. Утім, він звернув увагу присутніх і на те, що якась програма може і не отримати акредитації – наприклад, у тому випадку, якщо вона є фіктивною, тобто коли за наявності розкладу занять, списків викладачів і студентів, заняття не проводяться; або тоді, коли університет ігнорує якийсь із визначених критеріїв якості тощо.

Про нову парадигму акредитації освітніх програм розповів керівник секретаріату Агентства Михайло Вінницький. Він, до речі, сформулював і основну ідею акредитації – забезпечити якісну освіту в українських університетах. І дав визначення, що таке якісна освіта: «Якісна освіта – це та, яка відповідає поставленим цілям». А цілі ці мають відповідати місії та стратегії закладу вищої освіти. Який, у свою чергу, працює на задоволення певних потреб суспільства і держави.

Виступив на засіданні круглого столу і перший проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Юрій Якименко. Він розповів про досвід КПІ у внутрішній акредитації програм, яка, фактично, є одним із важливих складників усіє організації навчального процесу в університеті.

Насамкінець член НАЗЯВО Богдан Моркляник поінформував присутніх про галузеві експертні ради та їхню роль у процесі акредитації галузевих експертних рад.

З огляду на те, що на круглому столі зібралися представники 61 українського вишу, для яких питання акредитації освітніх програм нині набуло надзвичайної актуальності, виступи учасників викликали низку запитань. Понад те, для тих, хто не зміг приїхати 4 листопада до Києва було організовано його он-лайн трансляцію на університетському сайті. Власне, саме задля такого діалогу (чи то пак, полілогу) й було обрано формат круглого столу.

«Ми перебуваємо нині на початку дуже важливою справи – впровадження незалежного оцінювання якості освіти та незалежної акредитації освітніх програм. Це необхідна умова імплементування нашої вищої освіти в європейській освітній простір. – сказав ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський, виступ якого завершував засідання круглого столу. – Звичайно, дуже важливо, що НАЗЯВО вже працює, але це спільна справа університетів і Агентства. І ми мусимо разом йти вперед, улагоджувати певні неузгодженості, щоб удосконалювати цю систему, щоб створити справжню сучасну європейську систему вищої освіти. Це обов’язок як нашого університету, так і всієї нашої галузі».
Додатково:


НАЗЯВО: Роз'яснення щодо цьогорічного Аналітичного звіту “Виконання критеріїв надання та підтвердження статусу національного ЗВО”

LB.ua: "Акредитація освітніх програм: надбудова над порожнечею"

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів