6 березня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відкрито дитячу школу мікроелектроніки «Lampa Kids» « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
6 березня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відкрито дитячу школу мікроелектроніки «Lampa Kids»
8-03-2019

Відкриття дитячої школи мікроелектроніки «Lampa Kids» відбулося 6 березня. Працюватиме вона в корпусі №12 КПІ ім. Ігоря Сікорського, де розташовано факультет електроніки.

В урочистій церемонії офіційного відкриття школи взяли участь заступник Київського міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів, президент Малої академії наук України академік НАН України Станіслав Довгий, перший проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Юрій Якименко, директор Київської МАН Ірина Поліщук, ініціатори створення «Lampa Kids» і, звісно, школярі-члени Малої академії наук.«Проблема залучення молоді до технічної творчості, до високих технологій є для України дуже актуальною, – наголосив, відкриваючи церемонію, Юрій Якименко. – Адже сьогоднішні діти завтра мають стати творцями науково-технічного прогресу. І де ж, як не в КПІ, який є лідером технічної освіти України, впроваджувати нові форми роботи з ними?» .

Увага до проекту «Lampa Kids» з боку київської влади є невипадковою, адже його реалізовано в рамках Громадського бюджету м. Києва, і на створення Дитячої школи мікроелектроніки з міського бюджету було виділено 1 млн. 999 тисяч грн. «Коли три роки тому ми вперше порушили тему запровадження Громадського бюджету в місті Києві, в нас було дуже багато критиків, – сказав Володимир Прокопів. – І ви не уявляєте, наскільки мені приємно бути на відкритті вже реалізованого проекту «Lampa Kids». Якщо ми кажемо, що на загальнонаціональному рівні галузь ІТ має стати пріоритетною для країни, ми мусимо розуміти, що розвиток галузі неможливий без людей, які в ній будуть працювати, і без гарного технічного оснащення, на якому вони будуть навчатися».

Ідея організації школи-лабораторії для дітей, які цікавляться технікою, належить доценту кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського Євгену Короткому. «Основна мета цього проекту – створити школу, в якій можна буде готувати майбутніх професійних розробників не лише програмного забезпечення, але й мікропроцесорів. Бо програмам потрібно «залізо», на якому вони будуть працювати, – розповів він учасникам церемонії відкриття. – Нам хотілося створити лабораторію з сучасним обладнанням, де навчання було б, по-перше, безкоштовним, і, по-друге, де ми могли б давати школярам не поверхневі, а дійсно глибокі знання. Зокрема, тут будуть вивчатися курси з цифрової мікроелектроніки, з проектування мікропроцесорів. Також буде унікальний курс цифрової радіотехніки, в рамках якого школярі будуть у тому числі й зв’язуватися з супутниками, передавати відео- і радіосигнали по радіоканалах і таке інше. Будуть, звісно. й типові курси».

Світовий досвід свідчить, що школярів можна успішно навчати найсучаснішим технологіям. Для цього потрібні кваліфіковані педагоги і якісні навчальні матеріали. Ані з першим, ані з другим проблем у «Lampa Kids», судячи з усього, не буде. За словами Євгена Короткого, проводити заняття з дітьми тут будуть викладачі університету, а обладнання, на якому проводитимуться заняття, є на сьогодні, можливо, найкращим в країні. В лабораторії є точні вимірювальні прилади фірми Keysight, осцилограф компанії Tektronix зі смугою пропускання до 1 ГГц та аналізатор спектра до 3 ГГц, потужні та якісні джерела живлення, плати з мікросхемами програмованої логіки Intel FPGA для створення процесорів і цифрових мікросхем, мікрокомп'ютери, набори Lego Mindstorms для вивчення робототехніки, 3D-принтери, SDR-системи ETTUS B210 для приймання та генерації практично будь-яких радіосигналів та інше. Ну і, ясна річ, потужні персональні комп'ютери. Тому в першу половину дня тут можна буде проводити лабораторні роботи зі студентами, а в другу все це обладнання переходитиме в розпорядження юних експериментаторів і винахідників та їхніх викладачів.

Отже створену КПІ імені Ігоря Сікорського спільно з Малою академією наук і за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації лабораторію, де юні кияни матимуть змогу долучитися до поглибленого вивчення основ електроніки, розробки мікропроцесорів, робототехніки, програмування мікрокомп'ютерів і 3D друку, відкрито. Поки що в ній навчатимуться школярі віком від 13 років і старші. Проте, за словами організаторів, з часом вона, можливо, прийматиме і дітей від 9 років. Працюватиме «Lampa Kids» шість днів на тиждень.

Додатково:

Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів