Освіта за кордоном: у скільки обійдеться диплом і як заощадити « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Освіта за кордоном: у скільки обійдеться диплом і як заощадити
8-08-2018

Все більше українських школярів в останні роки мріють вчитися за кордоном – будь то найближча Польща або далека Канада.Все більше батьків бачать своїх дітей в шапочках бакалавра далеко не в вузах нашої країни. І слід зазначити, що можливостей з кожним роком виїхати вчитися в іншу країну стає все більше, про що свідчить статистика. Так, за даними аналітичного центру CEDOS, починаючи з 2015 року кількість виїжджаючих студентів збільшується на 20% щорічно, і в минулому 2017 навчальному році вона склала близько 72 тис. Учнів. При цьому близько 30 тис. Здобувають освіту в сусідній Польщі. Про те, хто і як може виїхати "за бугор" за "вишкою", нам розповіли керівник міжнародної освітньої компанії DEC education Ірина Кузьменко та керівник відділу вищої та середньої освіти Олена Сафронова.

Готуємо сани влітку: що потрібно знати заздалегідь

Щоб вступити до закордонного вузу, українському школяреві не уникнути ЗНО, адже середній бал враховується і при вступі. Але це лише одна з небагатьох обов'язкових сходинок, які необхідно пройти. Друга – знання мови, на якій студент буде навчатися. Учень, який планує пов'язати своє навчання з англомовною країною, повинен скласти TOEFL, причому зробити це потрібно ще в Україні. Якщо освіта передбачається на іншій мові (французькій, іспанській тощо), можна навчатися тут, але за кордоном доведеться все ж прослухати мовний курс, необхідний для подальшого засвоєння наук.

Як нам пояснила Олена, "важливі не тільки знання, а й грамотно складений мотиваційний лист, в якому важливо переконати керівництво вузу в тому, що ви прагнете в ньому вчитися. І це далеко не резюме - це історія про себе, в якій описані всі досягнення абітурієнта, починаючи з перемог на олімпіадах і закінчуючи хобі. на жаль, для більшості українських школярів подібний лист - проблема".

На цьому пакет обов'язкових, нестандартних документів закінчується. Але потрібно пам'ятати: велику увагу іноземні вузи приділяють таким якостям, як комунікабельність і вміння презентувати себе, системність мислення, толерантність (студент занурюється в іншу культуру) і здатність працювати в команді. З останнім, за словами Ірини, в українських учнів проблеми, особливо у дітей забезпечених батьків.

"У приватних, так і багатьох державних сучасних школах, їх привчають до внутрішньої конкуренції, до того, що син або дочка завжди кращі. Ця завищена самооцінка заважає їм в командній роботі, а на цьому в навчанні за кордоном роблять серйозний акцент".

Яку науку вивчати

Закордонний ВНЗ краще вибрати заздалегідь. Експерти рекомендують визначитися з напрямком навчання, коли школяреві років 14-15. Для цього можна пройти спеціальні тести, які покажуть здібності дитини в тій чи іншій області, рівень її комунікативності і перспективи. Зробити це можна самостійно, знайшовши тести в інтернеті, або звернутися до професіоналів, які проведуть тестування, розроблене британським інститутом психології.

"Наші фахівці розмовляють не тільки з дитиною, а й з її оточенням, родиною. Ми ретельно вивчаємо всі аспекти розвитку і можемо порекомендувати як напрямок для навчання, так і безпосередньо підказати вуз", - розповідає Ірина.

Коштує такий курс 3500 грн. Втім, грамотний батько може і самостійно зрозуміти - гуманітарій чадо або технар.

Визначившись з напрямком, дитини можна готувати до вступу в конкретний навчальний заклад в певній країні, а можна для надійності здати на підготовчий факультет, які є при більшості вузів. Підготовча програма (foundation) розрахована тільки на іноземців, і, провчившись на ній, шанси абітурієнта вступити і отримати стипендію (знижку на оплату навчання) збільшуються. Тут же майбутній студент проходить адаптацію, яка в подальшому допоможе йому добре почати навчальний рік і не "скотитися" від стресу. Забезпечені батьки можуть купити і "навчальний кураторство" за 25-30 тис. грн на рік. Якщо грошей немає, але є амбіції – можна, вивчивши сайт вузу, готуватися самостійно.

Скільки коштує навчання

Навчатися за кордоном можуть дозволити собі все, але у кого гаманець товщі, тому простіше. Так, найдорожча освіта - в США: рік навчання в Гарварді обійдеться в $ 40 тис., плюс $ 20 тис. - проживання. Втім, в Америці можна знайти освіту і дешевше, за $ 10-12 тис. на рік. Стільки ж доведеться викласти за студента Канаді.

"Преміальна" Європа, Великобританія, обійдеться в 12 тис. фунтів стерлінгів на рік, на проживання студенту необхідно ще близько 900 фунтів в місяць. Трохи дешевше Голландія і Німеччина – близько 7 тис. євро в рік. Іспанія, Італія, Франція обійдуться в 10-12 тис. євро в іменитих вузах. Ну і зовсім економваріант – сусідня Польща чи Литва, де за "вишку" можна віддати від 800 до 2500 євро на рік. Та й пожити студенту тут дешевше – можна вкластися в 500-700 євро / міс., якщо не шикувати.

Популярність набирає і навчання на Сході. Наприклад, в китайських вузах з ім'ям можна здобути освіту за $ 8-12 тис. на рік, плюс житло в місяць – близько $ 500-800. У трохи більш закритою Південній Кореї за рік навчання доведеться викласти $ 6-12 тис., ще $ 600-800 на місяць – проживання.

Але в кожному навчальному закладі є стипендії, які можна отримати при відмінному навчанні. Це не гроші від держави, а знижка на навчання – яка може становити і 70-80%. Втім, починаючи з 2-3-го курсу більшість студентів підробляють або знаходять стажування.
Поїхати, щоб повернутися на Батьківщину

Незважаючи на те, що багато хто прагне здобути якісну освіту за кордоном, далеко не всі бажають залишитися в країні навчання.

"Я вчився в аспірантурі престижного навчального закладу в Південній Кореї, і на третій рік зрозумів - більше не можу, - розповідає киянин Сергій Савченко. - Жити в гуртожитку з в`єтнамцем (дуже непоганий хлопець, якщо просто дружити, але для постійного спілкування мені абсолютно не підходив - занадто відрізняється від нашої культура), постійно шукати підробітку, харчуватися одним рисом і рахувати крихти я не зміг. Повернувся - і жодного разу не пошкодував: в Україні я працюю в IT-сфері".

Втім, хочуть повернутися не тільки тому, що складно адаптуватися в чужому середовищі.

"Я отримую освіту з міжнародної економіки в Польщі і залишатися в цій країні не має наміру, - говорить Іван Дахно. - Я планую повернутися в Україну і відкрити свою компанію, пов'язану з міжнародною торгівлею. Україна - аграрна країна, а у моїх батьків є земельні ділянки, що дісталися їм у спадок, я знаю основи с / г виробництва та бачу великі перспективи. В Україні я буду своїм, на відміну від будь-якої європейської країни".

Все більше студентів пов'язують своє життя після закордонної освіти з Україною, а знайти роботу з іноземним дипломом у нас легко.

"Наші студенти повертаються на дуже хороші для України зарплати, на позиції топ-менеджерів, як правило, у великі вітчизняні компанії або міжнародні корпорації, - каже Ірина. - Тут вони затребувані більше, ніж в тих країнах, де здобували освіту. Особливо це стосується Англії чи Франції".

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів