МОН хоче спростити використання прекурсорів вченими « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
МОН хоче спростити використання прекурсорів вченими
23-05-2018

Директорат науки МОН разом з молодими вченими розробили Проект Постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання прекурсорів у наукових та навчальних цілях».Він дозволить спростити процес використання прекурсорів у процесі навчання чи проведення досліджень у закладах освіти та наукових установах.

22 травня 2018 року, проект був опублікований для громадського обговорення (https://mon.gov.ua/ua/news/mon–proponuye–do–gromadskogo–obgovorennya–proekt–postanovi–kabinetu–ministriv–ukrayini–pro–zatverdzhennya–poryadku–vikoristannya–prekursoriv–u–naukovih–ta–navchalnih–cilyah) – пропозиції приймають на пошту krukevych@mon.gov.ua до 11 червня.

«До нас неодноразово зверталися керівники закладів освіти, наукових установ, самі вчені та студенти, наголошуючи, що нинішня система контролю за використанням прекурсорів значно обмежує можливості для навчання та проведення досліджень.

Так, зараз усі функції щодо обліку, зберігання та видачі покладені виключно на керівника закладу освіти чи наукової установи. Тож, приміром, викладачу для того щоб провести класичне демонстраційне дослідження чи лабораторну роботу, треба в день їх проведення звертатися до керівника закладу та оформлювати низку документів за його підписом. Після цього викладачеві ще треба отримати прекурсори на спеціальному складі, оскільки нині їх не можна зберігати в лабораторіях. Така система є невиправдано складною», – зазначив генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Він підкреслив, що в підсумку це призвело до зниження до мінімуму проведення дослідів з використанням прекурсорів під час викладання чи проведення наукових досліджень з хімії, біології, природничих дисциплін. Крім того, наявні обмеження не дають можливості нашим науковцям долучатися до міжнародних проектів або призводять до свідомого невиконання занадто обтяжливих вимог.

Також очільник директорату додав, що це питання як нагальне неодноразово підіймалося в межах робочої групи з підготовки пропозицій щодо підтримки молодих учених.

Тому в документ закладено такі основні положення:

Спрощується система отримання, обліку, реєстрації, зберігання та видачі прекурсорів: ці функції замість керівника закладу покладаються на визначену матеріально відповідальну особу та комісію з контролю за обігом прекурсорів.

Для забезпечення контролю за обігом прекурсорів у закладі освіти, науковій установі створюється спеціальна комісія у складі трьох осіб на чолі з заступником керівника закладу, наукової установи або керівника підрозділу.

Надається можливість зберігати прекурсори в лабораторіях та спеціалізованих приміщеннях закладів освіти, наукових установ в обсягах семестрової/піврічної потреби в них. Це має бути окреме приміщення, обладнане відповідно до вимог МВС.

Керівники підрозділів зможуть формувати замовлення на прекурсори на підставі семестрової/піврічної потреби в них. На основі цих замовлень матеріально відповідальна особа видаватиме прекурсори для проведення демонстраційних, лабораторних і практичних робіт.

Водночас у документі враховано всі вимоги щодо контролю за обігом прекурсорів відповідно до Закону «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів». Насправді, ми не пропонуємо абсолютно новий підхід до вирішення окреслених проблем. Такий порядок затверджено, наприклад, щодо використання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у ветеринарній медицині Постановою КМУ від 9 квітня 2008 р. N 334 «Про затвердження Порядку використання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у ветеринарній медицині»

«Ми розраховуємо, що запропоновані зміни дадуть змогу студентам та вченим активізувати дослідження з хімії, біології, природничих наук, брати участь у конкурсах на отримання грантів та стипендій, зокрема, міжнародних. Ми вдячні, що до розробки документу долучилися колеги з хімічного факультету КНУ імені Шевченка, Рад молодих вчених МОН, НАН, МОЗ та КНУ. Також ми пропонуємо всім охочим долучитися до обговорення Порядку, щоб разом створити комфортні умови для роботи освітян та науковців. Звісно, ми розуміємо, що цим документом усі питання щодо використання прекурсорів у цій сфері вирішені не будуть, оскільки вирішення інших питань виходить за рамки компетенції КМУ. Так, щодо змін до умов ліцензування в частині використання прекурсорів у ВРУ зареєстровано та включено до Порядку денного від 20.03.2018 Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори” (щодо порядку обігу підконтрольних речовин) № 4533», – відзначив Дмитро Чеберкус.

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
Студенти-медики Тернопільського медуніверситету ім.І.Горбачевського започаткували акцію #StopIFOM
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів