Як батьки можуть вплинути на навчальний процес своїх дітей в Україні « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Як батьки можуть вплинути на навчальний процес своїх дітей в Україні
21-05-2018

Батьки українських школярів нерідко нарікають, що загальноосвітні навчальні заклади застигли на рівні 20-річної давності: нічого не змінюється, регулярно збираються гроші в різні фонди, але якісних результатів від цих поборів не видно.У школі, мовляв, вчитися нецікаво, доводиться сидіти за допотопними партами і просто 45 хвилин слухати вчителя. Але є учасники навчального процесу, які вважають, що так говорять ті, хто не пробував нічого міняти, а якщо і робив спробу, то кидав її при першій же невдачі.

Ініціативні батьки, яким вдалося домогтися позитивних змін, розповіли "Сегодня", які існують перспективні стратегії для поліпшення шкільних справ, яких результатів можна досягти і що корисне можуть взяти на озброєння інші навчальні заклади і їх батьківські комітети.

Девіз активістів — "стукайте в усі двері"
Ініціативні батьки київської школи №104 також готові діяти.

"Был написан проект "Общественного бюджета", чтобы организовать возле школы хорошее футбольное поле. К сожалению, он не набрал достаточного количества голосов. Это разочаровало, но я не опускал руки: написал несколько запросов депутатам городского совета. В результате через программу соцэкономразвития нам дали финансирование. Работы уже начались, — рассказывает отец первоклассницы Александр Чепурко. — Кроме этого удалось добиться ряда ремонтов, в школе будет новый компьютерный класс по программе "общественного бюджета".

Олександр Чепурко також був ініціатором створення групи активістів школи в соцмережі.

"У нас уже почти тысяча родителей-подписчиков. Мы обсуждаем важные для наших школьников темы, определяем, какие есть проблемы, и ищем пути их решения. Например, нам удалось добиться прозрачности от фонда школы. Мы не были уверены в том, что собранная наличка не уходит "на сторону", да и сами отчеты, на что были потрачены средства, вызывали подозрение — были какие-то путаницы с датами, оплатами и т. д. К тому же, выяснилось, что из 110 тыс. грн в год почти 25 тыс. грн уходит на содержание самого фонда. Это как вообще?! Для сравнения, годовая охрана обходится в 60 тыс. грн. Так что теперь мы будем думать, как оптимизировать расходы", — объяснил Александр.

Ініціативна група школи зазначила також, що необхідно проявляти наполегливість, щоб домогтися вагомих результатів. Активні батьки впевнені, що в школах, де немає змін на краще, діють неправильно або ненаполегливо. За їхньою порадою, потрібно стукати в усі двері, наприклад, писати депутатам запити з викладенням проблем і потреб школи.

"Многие из них готовы пойти навстречу, если им правильно изложить суть проблемы. Ведь они отчитываются перед жителями своего округа, что ими сделано", — считает Александр.

Сучасний простір за 2 роки

Всього за два роки батьківському комітету київської школи №285 вдалося перетворити непримітне навчальний заклад, що довго не знав модернізації, в цікавий і сучасний простір для навчання.

"В 2016 году мы создали БФ "Звездопад Надежд", — рассказывает одна из представителей инициативной группы школы Елена Сергеева. — Стали плотнее работать в команде с администрацией школы, учителями, привлекать депутатов для оказания помощи, принимать участие в грантовых программах, различных проектах. Первый и удачный наш опыт был в проекте "Общественный бюджет Киева" по энергосбережению на замену всех окон на металлопластиковые. Прошлым летом он был реализован. Это дало толчок дальнейшим действиям: бороться за утепление фасада, капремонт актового зала, центрального входа".

Потім батьківський комітет подав ще п'ять проектів, залучивши до них і інші школи району. Результат - перемога в трьох з них, завдяки чому три школи вже влітку отримають на 10 класів мультимедійне обладнання (проектор, екран, ноутбук, документ-камера), ще три школи отримають на п'ять природних класів цифрові лабораторії (портфель вчителя фізики, хімії, біології ), для уроків географії - метеостанцію, і ще дві школи обладнають інноваційним патріотичним простором (з цифровим обладнанням) "Захисник вітчизни".

Також за словами Олени, завдяки краудфаундінговій платформі GoFundEd, вдалося зібрати кошти на сучасну кімнату творчості для початкової школи. А самі діти ініціювали збір макулатури, щоб купити телевізори в коридори (для навчання відеопрезентації, проведення танцювальних флешмобів на перервах). Один телевізор уже встановлений.

Також можна відзначити проект "Зелені долоньки", мета якого - зробити уроки природних предметів цікавими, з дослідницькою та навіть комерційною діяльністю. Учні вирощували розсаду, вивчаючи кожен етап життя рослин, після чого разом з батьками продавали її на зеленому ярмарку біля школи. Виручені кошти будуть витрачені на облагороджування території школи.

Планів ще багато - в цьому році провести "Кураж-базар шкільних речей", на якому одні діти зможуть продати іншим те, з чого вони вже виросли. Для одних - це можливість позбутися від непотрібного, а для інших - купити потрібну дешевше. Олена Сергєєва підсумувала, що модернізувати шкільне життя можливо, і закликає батьків інших шкіл теж брати ініціативу в свої руки.

Про те, що батьки повинні бути більш активними і переймати успішний досвід, кажуть і в Українській асоціації медіабізнесу (УАМБ), яка допомагає учасникам навчального процесу розбиратися в нагальних питаннях.

"Родителям часто не хватает инициативности и рвения. Например, несложно поставить на поток профориентацию. Детям еще в школе нужно пробовать себя в разных профессиях, — говорит директор УАМБ Алексей Погорелов. — После этого и учебное заведение легче выбрать, и карьера складывается успешнee. Хорошая практика — экскурсии на предприятия. Но начать можно хотя бы с занятий, на которых родители поделятся секретами своих профессий. Например, журналистика — школьники могли бы вести сайт своей школы и рассказывать о ее проблемах и достижениях в соцсетях".

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
Студенти-медики Тернопільського медуніверситету ім.І.Горбачевського започаткували акцію #StopIFOM
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів