Як правильно описати освіту в резюме: п'ять прийомів « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ВНЗ України
Світові рейтинги ВНЗ
Інформація
Партнери
ТОП-10 ВНЗ України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Як правильно описати освіту в резюме: п'ять прийомів
6-03-2018

Щоб знайти хорошу роботу, важливо скласти вдале резюме.Причому пункт про освіту є не менш важливим, ніж пункт про досвід роботи.

Директор з персоналу "Смайл Сервіс" Антоніна Маринченко розповіла, як оформити відомості про свою освіту, передає The Point.

1. Дотримуйтесь лаконічності

Немає єдиного "рецепту", як подати інформацію про основне освіту і додатковому навчанні в резюме. Тим не менше, більшість HR-менеджерів і рекрутерів цінують мінімалізм.

"Вибирайте ключову інформацію. Головне – вказати навчання, яке має пряме відношення до вашої майбутньої роботи", – відзначає експерт.

2. Показуйте найціннішу основну освіту

Сьогодні освіта зазвичай не є основним критерієм вибору кандидата, але в резюме його важливо вказати.

У якому порядку писати інформацію про основну освіту в резюме? Або відразу після "шапки", в якій значаться ім'я, прізвище, бажана посада (варіант кращий для молодих фахівців), або після блоку з досвідом роботи (для досвідчених кандидатів).

Класичне формулювання: повна назва вузу, роки навчання, факультет, спеціальність, форма навчання, освітньо-кваліфікаційний рівень. Але можна скоротити тільки до назви вузу і спеціальності.

Якщо у вас високий середній бал або диплом з відзнакою, можна відзначити і це. Але така інформація актуальна для молодих фахівців, яким поки нічого розповісти про результати роботи. Якщо ви ще вчитеся – можна вказати рік початку навчання і рік, в якому ви закінчите вуз.

А якщо у вас кілька дипломів – який порядок вузів в резюме дотримуватися? Є два варіанти. Перший – за хронологією. Але краще другий – почати з того, що має найвищу цінність для роботи, на яку ви претендуєте. Адже часто перша освіта не пов'язана з кар'єрою кандидата, і в резюме не пріоритетно.

3. Включайте онлайн-курси в додаткову освіту

У якому порядку писати інформацію про додаткову освіту в резюме, наприклад, про тренінги, курси та майстер-класи. Тут, на думку нашого експерта, теж є два варіанти.

Перший – перерахувати програми після досвіду роботи: вказати теми, при бажанні – організаторів, і рік навчання.

Другий варіант – включити інформацію про отримання освіти в розділ резюме "Досвід роботи". Тобто фіксувати: період роботи в компанії, посаду, функціональні обов'язки, результат, і лаконічно – пройдене навчання. Наприклад, тренінг по ефективних комунікаціях або отримання професійної сертифікації.

Не забувайте і про онлайн-курси. Сьогодні для багатьох роботодавців не має значення формат отримання знань, головне – результат. В такому випадку можна вказати назву курсів і вказати посилання на них.

4. Дивіться в майбутнє

Якщо ви пройшли безліч тренінгів, не потрібно перераховувати їх все: крім основного освіти, в резюме достатньо 5-7 ключових програм. Не потрібно вказувати те, що не стосується вашої професії. При цьому враховуйте плани свого розвитку. Наприклад, якщо рядовий фахівець вказує в резюме, що пройшов тренінг з менеджменту, для компанії це може стати сигналом про те, що людина планує розвиватися як керівник. І якщо у компанії є такі перспективи, на співбесіді рекрутер постарається підтвердити припущення.

До речі, якщо ви на даний момент отримуєте освіту або проходите курс, це також слід вказати в резюме.

"Припустимо, кандидат на посаду в IT-компанію проходить курси з вивчення мови програмування Python, – наводить приклад Антоніна. – Але в резюме це не вказано. Якщо це важливо для компанії, кандидата, можливо, запросять на інтерв'ю, і інформація з'ясується під час діалогу. Але шанси набагато вище, якщо кандидат додасть ці дані в резюме".

Ця інформація може виявитися ключовою. Причому йдеться про будь-які знання і навички, важливі в рамках вакансії, зокрема – вивчення іноземної мови.
5. Будьте готові розповісти про свою мотивацію і результати навчання

"Роботодавцям важливі не так назви програм, як мотивація людини до навчання", – ділиться досвідом Антоніна. Важливо, хто ініціює участь в тренінгах: сам фахівець або колишні керівники? "До того ж, значимий не сам факт проходження навчання, а то, чого фахівець навчився у своїй предметній області", – уточнює експерт.

У відомостях про освіту в резюме такої інформації не вкажеш. Але це важливо врахувати на майбутнє – для проходження інтерв'ю: якщо роботодавець зрозуміє, що навчання для вас було відбуванням повинності, і реальних знань і навичок не принесло – це не несе цінності.

: анонси :
: акценти :
Міністерство юстиції: В Україні прийнято перше рішення у справі про булінг
Промислова власність у цифрах за 2018 рік: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
Отчет Class Central: "МООС В ЦИФРАХ: 2018 ГОД"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Опубліковано новий рейтинг Webometrics (January 2019 Edition 2019.1.0)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЗВО України в міжнародних асоціаціях університетів у 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Олександр Співаковський: Прийняття законопроекту № 8385 змінить існуючу архаїчну командно-адміністративну модель управління університетами
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
"Ваше здоров'я": Центр тестування МОЗ завдав державі збитків на мільйони гривень
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів