Робочі зошити: чи потрібні вони школярам і чи мають право вчителі вимагати їх наявності « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ВНЗ України
Світові рейтинги ВНЗ
Інформація
Партнери
ТОП-10 ВНЗ України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Робочі зошити: чи потрібні вони школярам і чи мають право вчителі вимагати їх наявності
28-08-2017

Напередодні нового навчального року багато батьків, які отримали добровільно-примусові рекомендації на покупку робочих зошитів з різних предметів, починають поглядати в бік прилавків з першовересневого ярмарками і придивлятися до таких додаткових матеріалів.Думки з приводу їх придбання часто не збігаються в учасників процесу. Одні вважають, що без них неможливо продуктивно працювати: для першокласників це можливість розфарбовувати, вирізати і заповнювати, поки не сформувався навик писати, а дітям старшого віку вони замінюють відсутність прикладної складової на уроці. Інші ж вважають їх даремно витраченими грошима, посилаючись на те, що вдома лежать такі зошити з минулих років, списано з яких кілька сторінок.

"Сегодня" дізналася у батьків, вчителів і видавців, якою вони бачать роботу з такими посібниками, щоб вони приносила користь і не були тільки схемою збору грошей.

ЗНАННЯ, АБО ГРОШІ НА ВІТЕР

Батьки і вчителі, як правильно, незадоволені, якщо зошити рекомендують купувати занадто настійно, адже це влітає в копієчку. Тим більше що доцільність такої покупки часто "шкутильгає": іноді за рік в ній списана всього пара сторінок, а іноді діти перевантажені, і заповнення зошитів задають додому.

"Зошит з основ здоров'я для 7-го класу купували за ціною близько 20 грн, в рамках підготовки до навчального року. Викинули повністю чистим! І це вже не в перший раз", – говорить мама і вчитель київської школи Тетяна Литвиненко.

"Коли у тебе зошит з ОБЖ, географії, хімії, англійської/французької, біології – і все це на один день, а ще конспект, контурні карти, прочитати параграф і відповісти на питання, а ще – спортивні гуртки, додаткові заняття з англійської, я вважаю за краще дати дитині хоч годину відпочити. І заповнюю зошити сама", – говорить киянка Олена Парфьонова.

ЦІНА ЗАПИТАННЯ. В основному, за словами батьків, купувати рекомендують від 5 до 10 зошитів. На них йде від 200 до 1500 грн. "На звичайні зошити пішло 300-400 грн, на english flyhigh – близько 500 грн. Ми купували повний комплект, а списали в кожному зошиті 50-80%", – розповідає батько 6-класниці однієї з київських шкіл Максим Качаев.

Інша мама, Юлія Манятовская (Київ), розповіла, що віддала за робочі зошити 1300 грн, а Зінаїда Винниченко (також Київ) – вклалася в 300 грн. При цьому особливі емоції батьки висловлюють з приводу робочого зошита з читання/літератури.

"Сміявся, коли дізнався, що такий зошит треба купити. Для мене зошит з читання дорівнює зошиту з фізкультури, і так само безглуздо. Але нас переконали їх купити – аргументуючи тим, що ці зошити є своєрідною підготовкою до ЗНО", – говорить батько дніпровської школярки Ігор Божченко.

ЗА ЧИЙ РАХУНОК. Викликає питання і оплата додаткового матеріалу. "Як мати, я не проти покупки робочих зошитів. Але як платник податків я маю право почути, наскільки доцільно таке використання моїх грошей. Тільки один учитель моїх дітей, а їх у мене троє, за власною ініціативою намагався пояснювати батькам на зборах користь від зошитів", – говорить Наталія Слободянюк з Житомира.

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів