В Єгипті цінують таланти « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
В Єгипті цінують таланти
3-01-2017

Краще мати одного обдарованого фахівця, ніж багато середніхЗдобути освіту в Єгипті складно – причому не тільки нерезидентам, а й корінним жителям: тут вважається, що краще мати одного обдарованого фахівця, ніж багато, але бездарних. Система освіти в країні відрізняється високою централізацією і підходом, який дає дорогу обдарованим і старанним, а учнів із середніми знаннями націлює на іншу стезю. Про те, як навчаються в Єгипті, розповіла українка Ольга Наварська, яка переїхала туди 5 років тому. Один син жінки вступив до університету, інший же зупинився на отриманні робітничої професії, хоча і планував йти стопами старшого брата. Зараз син, який опанував "професію", утримує родину і просувається по кар'єрній драбині, а другий – тільки вчиться, на підробіток і особисте життя часу у нього немає. Зате зарплата йому світить вище, якщо знайде роботу за профілем.

РЕЗУЛЬТАТ ЗА ІСПИТОМ

До школи в Арабській Республіці Єгипет всі діти з 6 до 12 років ходять в обов'язковому порядку. Після отримання базових знань їх шлях визначає іспит. Базовою вважається освіта в два ступені – це 1-6 клас. Після цього можна присвятити школі ще 3-6 років для отримання загальної або профтехосвіти, але, щоб продовжити навчання, учневі потрібно здати складні іспити за вивченими дисциплінами.

"Ми, на щастя, не здавали ці іспити, оскільки переїхали сюди, коли діти вже за віком і навчанні потрапляли під останні класи середньої освіти, – розповідає Ольга. – І їм довелося пережити тільки складну співбесіду для вступу до школи. Їх "прогнали" за усіма дисциплінами, які йдуть в шкільній програмі. Сусіди, з якими я вже встигла тоді познайомитися, нам дуже заздрили: стверджували, що ми відбулися легким переляком, оскільки діти Амізі (сусідки) здавали іспити дуже важко. Вона розповіла, що оскільки вчителі міняються в школі рідко, вони пам'ятають, а іноді роблять позначки, що додатково надиктовують в якому класі, і зазначають, хто і що не здав/здав слабо або хворів. Саме ці теми і запитуватимуть. Тому учні перед іспитом дістають всі-всі свої записи з самого першого класу, і їх повторюють".

Такі зрізи знань дозволяють зрозуміти, чи є в учня здатність до навчання, або ні. При цьому хлопці, які не здають (їх, за словами нашої землячки, приблизно половина), переходять на трирічне навчання, під час якого вони отримуватимуть профосвіту. А ті, хто здає таке оцінювання, отримують можливість навчатися далі 6 років, після чого можуть вступати до університету. Щоправда, в реальності тих, хто йде здобувати вищу освіту після школи, – мало...

У 13 РОКІВ ВСІ ЗНАЮТЬ, НА КОГО ВЧИТИСЯ

Після іспиту шкільна програма кардинально змінюється: профіль в школі з'являється у тих, хто випуститься через три роки і піде працювати, і у тих, хто має вчитися ще шість років. "Єгиптяни суворо розмовляють зі своїми дітьми – мені, наприклад, така манера здалася надто суворою. Але у них звичайна справа у 12-13-річну дитину запитати, ким вона буде. І дитина точно відповість! Причому навряд чи у неї щось зміниться до закінчення школи". При всьому бажанні той, хто шість останніх років в школі освоював певний профіль, піти від нього вже не зможе: по-перше, навантаження в школі не дозволить бути в усіх областях знань відмінником, а по-друге, школи і вузи тісно пов'язані між собою , і прийом до вузу здійснюється з урахуванням профілю шкільної підготовки.

ВИЩА ОСВІТА.

Її в Єгипті дають близько 150 вузів. Щоб вступити, потрібно або подати до вузу свідоцтво, де за важливими для продовження навчання дисциплінами оцінки високі, або скласти іспит за профілем. Після надходження навчання складатиметься з трьох етапів. На першому готують бакалаврів: в Єгипті це вважається повноцінною вищою освітою. Після отримання ступеня бакалавра студент може продовжити навчання: в магістратурі (ще 1-2 роки), в докторантурі (ще плюс 2-3 роки). "Гуманітарії вчаться чотири роки, інженери – п'ять років, медики – сім років, – розповіла Ольга. – При цьому навчання складне. Гаджети використовуються, але багато студенти пишуть і від руки. У лекціях, які начитуються, переважно саме нова інформація, яку лектори готують за подіями, що відбуваються. Щоб вчитися відмінно, потрібно багато спостерігати, читати і вникати самостійно, оскільки нова інформація, яку навіть викладач не включив до пари, вітається".

ВАРІАНТИ: НАВЧАННЯ АБО ВИЛІТ

Освіта в єгипетських університетах котирується і в інших арабських країнах, тому абітурієнти їдуть сюди вчитися звідусіль. У державних університетах навчання безкоштовне, і вступають в основному єгиптяни. У приватному вузі для "своїх" навчання коштуватиме $ 1500-2000/рік, а для іноземців – майже вдвічі дорожче ($ 2,5-4 тис.). Кожен вуз – це окрема держава зі своїм бюджетом. Відштовхуючись від цього, формується і політика університету, можливості в плані дослідницької діяльності та участі в міжнародних програмах.

БЕЗ ПРОПУСКІВ.

Студенти не прогулюють, оскільки вилетіти з університету дуже легко. Але можуть, в разі необхідності, взяти собі вихідні (в тому числі в дні мусульманських або християнських свят). "Відпрацювати і довчити тему все одно доведеться: програма настільки грамотно побудована, що отримані знання застосовують не одну і навіть не дві пари. Як таких перездач, а тим більше якихось платних здач немає – ти або вчишся, або вилітаєш", – говорить Ольга Наварська. Важливо також те, що університети активно відроджують арабську культуру і формують національну ідентичність.

: анонси :
: акценти :
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2018 році
Міністерство юстиції: В Україні прийнято перше рішення у справі про булінг
Промислова власність у цифрах за 2018 рік: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Опубліковано новий рейтинг Webometrics (January 2019 Edition 2019.1.0)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
Олександр Співаковський: Прийняття законопроекту № 8385 змінить існуючу архаїчну командно-адміністративну модель управління університетами
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів