Співпраця у сфері вищої освіти з представниками спілки ректорів Польщі « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Співпраця у сфері вищої освіти з представниками спілки ректорів Польщі
25-09-2016

Як залучити польський досвід щодо роботи Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти та виробити критерії оцінки якості освіти обговорили Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та представники спілки ректорів Польщі 22 вересня 2016 року.Польська сторона зазначила, що в плані вироблення критеріїв оцінки якості, Україні може допомогти досвід їхньої країни, в якій вже функціонує установа подібна до нашого Нацагентства оцінювання якості вищої освіти. Польське агентство проводить ліцензування та акредитацію ВНЗ та слідкує за якістю освіти, воно також формує свої пропозиції щодо змін, які можуть здійснити університети для підвищення якості своєї роботи.

“Визначення критеріїв оцінки якості освіти – це дуже важкий процес, бо не відомо, як об’єктивно міряти цю якість та визначити інструменти, які допоможуть це зробити”, - зазначив Єжи Возницький, професор, Президент Національної ради науки та вищої освіти Польщі, голова президент Фундації польських ректорів.

Представники спілки ректорів Польщі також зазначили, що виші за різними профілями – гуманітарні та технічні університети - у них оцінюються за різними критеріями, оскільки існує багато відмінних факторів, які також потрібно враховувати при оцінці якості.

Сторони також обговорили проблему навчання студентів у закордонних вишах, які не мають відповідних ліцензій, про що нерідко не знають навіть самі студенти, що їдуть навчатись до таких вищих навчальних закладів.

“Відверто вам скажу як Міністр, що дуже багато дітей з України їдуть навчатися закордон та потрапляють у вищі навчальні заклади, що забезпечують дуже низьку якість освіти. Іноді ми навіть натрапляємо на ситуації, коли ці заклади не мають ліцензії. Виходить, що наші діти ніби отримують диплом, але ми його визнати не можемо”, - розказала Лілія Гриневич.

Натомість представники спілки ректорів Польщі наголосили, що українські студенти, що їдуть до Польщі, можуть для орієнтиру використовувати офіційні рейтинги університетів, що складаються в середині країни – ТОП-10 університетів в цих рейтингах – це установи з високою репутацією, тому там точно не будуть занадто поблажливо ставитися до студента й дадуть йому високу якість освіти.

Нагадуємо, що понад 120 університетів України співпрацюють з університетами Польщі. Згідно укладених угод між сторонами здійснюється обмін студентами, аспірантами, науково-педагогічними працівниками, відбувається безпосереднє співробітництво між вищими навчальними закладами.

Найбільше угод про співпрацю з вищими навчальними закладами Польщі підписав Національний університет «Львівська політехніка», в ньому їх налічується близько 45.

Аналогічно і з польської сторони, найбільш відомі класичні і технічні університети мають велику кількість підписаних угод з українськими вищими навчальними закладами. Ця співпраця має переважно традиційні форми, передусім: обмін студентами, аспірантами викладачами, участь у міжнародних проектах, наукових дослідженнях, конференціях тощо.

: анонси :
: акценти :
МОН: 20 ЗВО які отримали найбільше державних коштів на науку за останні 3 роки
THE World University Rankings by subject 2020: Предметні рейтинги "Бізнес та економіка", "Освіта", "Право", "Соціальні науки"
Промислова власність у цифрах за 9 місяців 2019 року: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
Два українських ЗВО увійшли до рейтингу U.S. News 2020 (USN&WR Best Global Universities Rankings 2020)
НАЗЯВО: Роз'яснення щодо цьогорічного Аналітичного звіту “Виконання критеріїв надання та підтвердження статусу національного ЗВО”
ДСЯОУ: Аналітична записка за результатами вивчення організації та проведення ЗВО вступної кампанії 2019 року
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у ІІ Євразійському форумі "Трансформація через цифровізацію: університети та забезпечення якості"
World University Rankings 2020: Рейтинг кращих університетів світу 2020
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (липень 2019)
Опубликован Academic Ranking of World Universities 2019 (ARWU)
Опубліковано новий рейтинг Webometrics (July 2019 Edition 2019.2.1)
Інформацію про 10 кращих ЗВО в рейтингу «Топ-200 Україна 2019» представлено на сайті IREG Observatory
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів