12-річне навчання в школі відкладається « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ВНЗ України
Світові рейтинги ВНЗ
Інформація
Партнери
ТОП-10 ВНЗ України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
12-річне навчання в школі відкладається
24-02-2016

Профільний комітет повинен підготувати документ до повторного першого читанняВерховна Рада направила до Комітету ВР з питань науки і освіти для підготовки до повторного першого читання урядовий проект закону України "Про освіту" (№3491).

За це рішення проголосували 232 із 302 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Законопроектом передбачено запровадження 12-річної програми для здобуття повної загальної середньої освіти.

Проектом закону передбачається, що держава забезпечує бюджетні асигнування на освіту в розмірі не менше семи відсотків валового внутрішнього продукту.

Також планується проходження педагогічними працівниками державної сертифікації. Пропонується, щоб механізм сертифікації включав перевірку знань (тестування) з предмету (предметів) викладання і педагогічної теорії, а також перевірку педагогічної майстерності вчителя. За результатами успішного проходження сертифікації викладачеві видається сертифікат, дійсний протягом п'яти років.

Передбачено проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників після завершення базової середньої освіти.

Законопроектом визначено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Встановлено, що заклади освіти відповідно до освітньою програмою можуть здійснювати освітній процес на двох і більше мовами (державною мовою, мовами міжнародного спілкування, мовами корінних народів і національних меншин, іншими мовами), викладати одну або кілька дисциплін англійською та/або іншими мовами .

Згідно із законопроектом, повна загальна середня освіта передбачає завершення трьох рівнів освіти: початкової освіти тривалістю чотири роки, яку отримують в початковій школі; базової середньої освіту тривалістю п'ять років, яку отримують в основній школі; профільної середньої освіти тривалістю три роки, яку отримують в старшій школі або закладі професійної освіти.

Повна загальна середня освіта в Україні є обов'язковою, підкреслюється в документі.

Законопроектом передбачається можливість отримання освіти особами з особливими освітніми потребами.

Згідно із законопроектом, державні і комунальні навчальні заклади відокремлені від церкви (релігійних організацій), мають світський характер. Політичні партії не мають права втручатися в освітню діяльність закладів освіти.

У пояснювальній записці зазначається, що, за розрахунками Міністерства освіти і науки України, реалізація проекту закону потребуватиме додаткового бюджетного фінансування в розмірі 300 млн грн, а також "містить норми, які дозволяють більш раціонально і ефективно використовувати щорічні витрати на сферу освіти в Україні".

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів