ФПУ обурена порушенням прав студентських профспілок чиновниками МОН « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ВНЗ України
Світові рейтинги ВНЗ
Інформація
Партнери
ТОП-10 ВНЗ України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
ФПУ обурена порушенням прав студентських профспілок чиновниками МОН
5-02-2016

Федерація профспілок України обурена втручанням у діяльність студентських профспілок державних чиновників Міністерства освіти і науки України, народних депутатів, які переступили через норми міжнародного права, Конституцію і законодавство України щодо незалежності та не підконтрольності органам влади профспілок.

Так народними депутатами Маркевич Я.В., Рябчин О.М., Заліщук С.П., Климпуш-Цинцадзе І.О., Лещенко С.А. було внесено на розгляди засідання Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (щодо діяльності студентських профспілок)» (реєстр. № 3474 від 13.11.2015).

У попередніх зверненнях до Верховної Ради України, Комітету та народних депутатів Федерація профспілок України зазначала, що згаданий законопроект містить низку норм, які спрямовані на звуження обсягу існуючих прав осіб, які навчаються, на участь у професійних спілках, обмеження прав і гарантій діяльності профспілок.

Наголошувалося, що дані зміни до статей 7 та 36 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» суперечать нормам частини другої статті 3 Конвенції МОП №87 про свободу асоціації та захист права на організацію, відповідно до якої «державна влада утримується від будь-якого втручання, здатного обмежити це право або перешкодити його законному здійсненню».

Такі законодавчі ініціативи на шляху до Євроінтеграції, аж ні як не вписуються в міжнародне законодавство, порушуючи статтю 2 Конвенції МОП про свободу асоціації та захист права на організацію № 87, якою визначено право створювати на свій вибір організації без попереднього на те дозволу, а також право вступати в такі організації з єдиною умовою підлягання їх статутам.

Не зважаючи на звернення ФПУ, акцентування про порушення прав профспілок і зняття даного законопроекту з розгляду, 3 лютого 2016 року Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення без обговорення розглянув його, не врахувавши подані заперечення Громадської ради при Комітеті, Федерації профспілок України, Міністерства соціальної політики України, зазначивши з голосу, що даний проект приймається на підтримку студентських профспілок.

Таке маніпулювання і дії народних депутатів, як державних службовців змушують Федерацію профспілок України звертатися до правоохоронних органів щодо порушення норм вітчизняного та міжнародного законодавства, як Комітетом так і депутатами.Додатково:

Омбудсман: Нові умови, яких слід дотримуватися громадянам при зверненні до Європейського суду з прав людини

Уповноважений з прав людини Інні Совсун: Щодо неприпустимості дискримінації за ознакою віку в освітніх реформах

Индекс свободы образования 2016: Украина на 63 месте из 136 стран

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів