КМОППОіНУ: Круглий стіл за участю Голови Комітету ВРУ з питань науки і освіти « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
КМОППОіНУ: Круглий стіл за участю Голови Комітету ВРУ з питань науки і освіти
13-11-2015

13 листопада 2015 року за ініціативи Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України в конференц-залі Будинку вчителя відбувся круглий стіл за участю Голови Комітету ВРУ з питань науки і освіти Лілії Гриневич. Темою зустрічі стало питання забезпечення прав та гарантій освітян при реформуванні освітнього законодавства.

У роботі круглого столу взяли участь начальники управлінь освіти, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА Олена Фіданян, представник Профспілки вчителів Ізраїлю Давид Орен, освітянська спільнота.

Засідання круглого столу розпочалося зі вступного слова голови Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександра Яцуня. Він зауважив, що у законопроекті «Про освіту», розробленим Міністерством освіти і науки України, міститься ряд норм, які звужують права та гарантії освітян. Це гарантії щодо фінансування освіти, оплати праці, сертифікації педагогічних працівників тощо.

Юридичні роз’яснення щодо цих питань надала юрисконсульт Київської міської Профспілки Вікторія Соломінчук. Вона повідомила, що до 1 січня 2021 року сертифікація педагогічних працівників з подальшим присвоєнням їм кваліфікаційних категорій є добровільною. Разом з тим, «надбавки за кваліфікаційні категорії», передбачені законопроектом, встановлюються тільки тим педпрацівникам, які пройшли сертифікацію. До 1 січня 2021 року педагогічні працівники, які не бажають проходити сертифікацію, проходять атестацію згідно із законодавством. При цьому законопроект не дає відповіді на питання: чи збережеться рівень оплати праці для працівників, які до 2021 року скористаються правом не проходити сертифікацію, а будуть атестуватися за старими правилами.

У свою чергу проектом Закону «Про освіту» не збережено гарантії щодо фіксованих розмірів надбавок за вислугу років педагогічним, науково-педагогічним працівникам залежно від стажу у розмірах: понад 3 роки – 10%, понад 10 років – 20%, понад 20 років – 30%.

Не збережено гарантії щодо встановлення середніх посадових окладів науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів третього та четвертого рівнів акредитації на рівні подвійної середньої заробітної плати працівників промисловості.

Під час роботи круглого столу Лілія Гриневич сказала, що закон «Про освіту» буде прийматися в дуже складний час, коли йде загальне скорочення бюджетних видатків. «Ми закладаємо реформу, а кожна реформа потребує інвестицій. Ця реформа накладається на податкову реформу, яка має полягати в зменшенні податків. Якщо зменшуються ставки податків в країні, автоматично зменшується обсяг державного бюджету, бо він складається з цих податків», повідомила Голова Комітету.

Також вона зауважила, що якщо податкова реформа буде ухвалена, то наступного року, видаткова частина бюджету буде скорочена, а освіта як один з найбільших видаткових секторів бюджету буде потерпати від нестачі грошей.

Під час свого виступу Лілія Михайлівна акцентувала увагу присутніх на статті 57. Як відомо, з цієї статті свого часу було вилучено положення про середні посадові оклади педагогічних і науково-педагогічних працівників відповідно на рівні не нижче від середньої заробітної плати і подвійної середньої зарплати працівників промисловості. Їх зараз в законі фактично немає. Так само ці позиції ніколи не виконувалися.

«У законопроекті немає планки, до якої ми маємо прагнути щодо оплати праці педагогічних працівників, яка б позиціонувала педпрацівника в середній клас», - сказала Лілія Гриневич.

Голова Комітету переконана, що необхідно зберегти у законопроекті норму чинного Закону щодо розмірів надбавок за вислугу років залежно від стажу у відсотках до посадового окладу. Адже вислуга років – це те, що цінується у всіх країнах світу.

Що ж стосується права педагогічних та науково-педагогічних працівників на забезпечення житлом в першочерговому порядку, то ця норма є у Житловому кодексі. В свою чергу, Лілія Михайлівна наполягатиме на тому, щоб ця норма була включена в законопроект «Про освіту», на випадок якщо до Житлового кодексу будуть внесені зміни.

На круглому столі було повідомлено, що 9 грудня відбудуться парламентські слухання щодо обговорення законопроекту «Про освіту».

Додатково:

МОН доопрацювало законопроект «Про освіту»: КМОППОіНУ акцентує увагу на звуженні прав та гарантій освітян

Проект Закона об образовании - основные инновации

Комітет з питань науки і освіти вважає, що проект закону України «Про професійну освіту» потрібно доопрацювати

: анонси :
: акценти :
НАЗЯВО: Роз'яснення щодо цьогорічного Аналітичного звіту “Виконання критеріїв надання та підтвердження статусу національного ЗВО”
ДСЯОУ: Аналітична записка за результатами вивчення організації та проведення ЗВО вступної кампанії 2019 року
НАЗЯВО: Акредитація - початок активної фази. На сьогодні отримано 1684 заявки на акредитацію
Омбудсман: Роз’яснення щодо розмежування понять «доступ до публічної інформації», «звернення» та «запит на отримання інформації про себе»
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у ІІ Євразійському форумі "Трансформація через цифровізацію: університети та забезпечення якості"
World University Rankings 2020: Рейтинг кращих університетів світу 2020
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (липень 2019)
Опубликован Academic Ranking of World Universities 2019 (ARWU)
Опубліковано новий рейтинг Webometrics (July 2019 Edition 2019.2.1)
Інформацію про 10 кращих ЗВО в рейтингу «Топ-200 Україна 2019» представлено на сайті IREG Observatory
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів