Про відновлення індексації заробітної плати працівників після 01.09.2015 р. « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ВНЗ України
Світові рейтинги ВНЗ
Інформація
Партнери
ТОП-10 ВНЗ України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Про відновлення індексації заробітної плати працівників після 01.09.2015 р.
9-10-2015

Про відновлення індексації заробітної плати працівників
після 1 вересня 2015 р.


Питання:
З якого місяця слід почати поточну індексацію заробітної плати працівника після підвищення її розміру у вересні 2015 р. у зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати в Україні?

Відповідь: Порядок індексації заробітної плати працівників визначений та затверджений законом України від 03.07.1991 р. № 1282-XII (у редакції закону України від 06.02.2003 р. № 491-IV) «Про індексацію грошових доходів населення» та постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення» з урахуванням внесених в неї змін(далі – Порядок).

Відповідно до п. 5 Положення, у разі підвищення розміру мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання заробітної плати працівника без перегляду її мінімального розміру місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації його заробітної плати.

У разі коли підвищення розміру мінімальної заробітної плати не супроводжується зростанням заробітної плати працівника, його заробітна плата індексується на загальних підставах відповідно до Порядку.

При індексації заробітної плати застосовується індивідуальний підхід у визначенні права кожного працівника на індексацію його заробітної плати.

Таким чином, не зважаючи на те, що з 1 вересня на законодавчому рівні в Україні відбулось підвищення розміру мінімальної заробітної плати, це підвищення торкнулось не всіх працівників. Зокрема воно не привело до зростання заробітної плати основної маси державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Але для більшості працюючих в Україні, і в першу чергу для бюджетних працівників, це підвищення позитивно вплинуло на розмір їхньої заробітної плати. У зв’язку з цим вересень для них став базовим при обчисленні індексу споживчих цін для подальшої індексації їх заробітної плати.

В липні – серпні цього року Державна служба статистики України фіксувала дефляцію щодо розміру індексу споживчих цін на товари та послуги в Україні, але вже у вересні інфляційний процес відновився. Величину індексу споживчих цін на товари та послуги у вересні по відношенню до серпня було зафіксовано у розмірі 102,3%.

Ми бачимо, що розмір інфляції у вересні досить значний. Тільки за один місяць індекс споживчих цін перевищив поріг індексації на 1,3%, який встановлено законом у розмірі 101 % для подальшого відновлення індексації заробітної плати.

Чи зможемо ми скористатись цими даними і відновити з 1 вересня нарахування поточної індексації заробітної плати наших працівників?

Ні не зможемо. Тому, що знову ж таки, відповідно до п. 5 Положення у базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться.

Тільки з наступного місяця, тобто з жовтня, відновиться право на обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення поточної індексації заробітної плати працівників.

В подальшому право на індексацію заробітної плати настане, коли індекс споживчих цін, розрахований наростаючим підсумком з жовтня 2015 р., перевищить поріг індексації, законодавчо встановлений у розмірі 101 %, з урахуванням того, що підвищення заробітної плати у зв’язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно буде опубліковано індекс споживчих цін, який, у тому числі і сумарно, перевищить цей поріг(101%).


Довідка: За даними Державної служби статистики показник індексу споживчих цін на товари та послуги в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції) у вересні по відношенню до серпня 2015 р. зріс і склав 102,3%.

У вересні по відношенню до серпня найбільше подорожчали електроенергія – до 124,9%, одяг і взуття – 118,3%, середня та вища освіта – 106,9%.

З початку року, за січень – вересень, показник індексу інфляції склав 141,4%.


Додатково:


Размер пенсии напрямую зависит от продолжительности страхового стажа: Из каких периодов он состоит?

Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (щодо збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу країни)

Мінсоцполітики повідомляє: Щодо індексації стипендій

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів