Арсеній Яценюк в ефірі семи українських телеканалів розповів про освіту « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Арсеній Яценюк в ефірі семи українських телеканалів розповів про освіту
29-07-2015

26 липня 2015 року в ефірі семи українських телеканалів («Україна», ICTV, «1+1», СТБ, «Еспресо TV», «UA: Перший» і 5 канал) у програмі «10 хвилин з Прем'єр-міністром» Арсеній Яценюк проінформував громадян країни про реформи та діяльність Уряду у системі освіти.Під час промови Ярсеній Яценюк зазначив, що за минулий рік було створено 20 тисяч місць, щоби українські діти потрапили до дошкільної освіти. За словами Прем’єр-міністра, прийнято закон, який дає можливість за спрощеною процедурою відкривати дитячі садки та очікується голосування за закон, який зменшує орендну платню для приватних дитячих садків.

Щодо середньої освіти Аресеній Яценюк наголосив на важливості якості освіти у школах. «Школа повинна відповідати високим стандартам, які дають знання, а не просто витрачають час учнів і бюджетні гроші», - підкреслив Прем’єр-міністр.

Цього року Уряд додатково виділив 2,5 мільярда гривень на середню освіту. Урядом прийнято рішення за рахунок скорочення витрат на Парламент та на Кабінет Міністрів України виділити 180 мільйонів гривень на придбання підручників для наших дітей. За словами Арсенія Яценюка, це 50% компенсації вартості такого підручника, інших 50% повинна виділити місцева влада.

Урядом також розроблено проект закону «Про освіту», який знаходиться на громадському обговоренні. «Ми хочемо, щоб цей закон об'єднав учня, вчителя і батьків. І щоб цей закон дав якісну середню освіту, яка потім переходить в якісну вищу освіту», - підкреслив Ярсеній Яценюк.За словами Прем’єр-міністра, прийнятий Закон «Про вищу освіту» дає можливість побудувати систему в країні на кшталт тої, яка є в Європі і в Сполучених Штатах, зокрема, автономію ВНЗ, додаткові права і повноваження для студентів. «Це нова модель освіти, яка дає можливість сформувати якісні вищі навчальні заклади», - наголосив Прем’єр-міністр.

Арсеній Яценюк зазначив, що Урядом переформатовано систему державного замовлення. Зараз кошти по державному замовленню, а це майже 18 мільярдів гривень, йдуть тільки до тих вищих навчальних закладів, які за останні 3 роки продемонстрували високу якість в освіті.

Прем’єр-міністром України ініційовано створення інституту освітнього омбудсмена, куди студент, чи учень, права якого порушені в освітньому процесі, може звернутися, і такі права будуть захищені освітнім омбудсменом.

Ярсеній Яценюк зазначив, що сьогодні 60 тисяч дітей з родин, що залишили свої домівки із-за війни Росії проти України, отримують навчання в середніх школах в Україні. 5,5 тисячі студентів навчаються у вищих навчальних закладах. 18 вищих навчальних закладів евакуйовано, в яких працює 700 викладачів.

За словами Прем’єр-міністра, у цьому році учасники АТО, які боронять незалежність України, можуть вступити до вищих навчальних закладів без здачі зовнішнього незалежного оцінювання, оскільки у них просто не було можливості це зробити, через іспити.

Як повідомив Арсеній Яценюк, 10 днів тому ратифіковано Угоду з Європейським Союзом «Горизонт-2020». Ця угода робить українську науку частиною великого європейського простору. Тепер українські університети можуть разом спільно з європейцями, використовуючи значні кошти європейських фондів, проводити наукові дослідження в сфері охорони здоров'я, екології, демографії, космосу, нанотехнологій.

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів