Федерація роботодавців України: У 5-10 річній перспективі Україна буде жити з дефіцитом працівників « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Федерація роботодавців України: У 5-10 річній перспективі Україна буде жити з дефіцитом працівників
14-07-2015

За результатами діяльності Конкурсної комісії МОН України з відбору виконавців держзамовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2015 році були затверджені граничні показники державного замовлення.

Ситуація з підготовкою кадрів, зокрема, робітничих загрозлива.

За результатами обговорення затверджено обсяг державного замовлення на підготовку робітничих кадрів в обсязі 168 тисяч осіб за 35 напрямами економічної діяльності. При цьому слід зазначити, що цей показник постійно знижується (у 2010 році кількість прийнятих до професійно-технічних училищ учнів була 214.000 осіб.).

Зниження обсягів прослідковується і в розрізі галузей:

- промисловість – 50,3 тис. осіб (у 2014 – 57,0 тис.осіб);
- будівництво – 24,4 тис. осіб (у 2014 – 27,0 тис.осіб));
- громадське харчування та торгівля – 31,6 тис. осіб (у 2014 – 35,0 тис.осіб).


Якщо накласти ці показники на прогнози розвитку демографічної ситуації в країні, у 2020 році Україна буде потерпати від фізичного дефіциту робітничих кадрів.

Не дуже втішна ситуація і з державним замовленням у сфері вищої освіти. Добре відомим є факт, що держава вже давно для власних потреб кадрів не замовляє, за виключенням окремих категорій працівників бюджетної сфери. Таким чином, сьогодні, механізм держзамовлення перетворився на фінансову підтримку вищих навчальних закладів. При цьому, обсяги такої підтримки напряму залежать від керівництва Міносвіти.

Логічно припустити, що, якщо державне замовлення сьогодні дійсно є засобом певного виживання і підтримки наукових кафедр та шкіл, а якими б вони не були - це наші школи і кафедри. Вони вибудовувалися роками і якщо їх не підтримувати хоча б у такий жалюгідний спосіб, то завтра вони зникнуть, що позитивно на стані нашої освіти не позначиться. Зрозуміло, що підтримувати в умовах тотального дефіциту бюджетних грошей треба сильніших. Але, аналізуючи показники держзамовлення для найбільших та найвідоміших університетів України, які так чи інакше присутні у світових рейтингах і які дають більш-менш якісну освіту, доходимо до зовсім інших висновків.

Так, аналізуючи в цілому показники державного замовлення по провідних університетах ми бачимо, що такі критерії, які б могли сприяти більшим обсягам державного замовлення, як кількість цитувань, місце у рейтингах, рівень працевлаштування випускників, - при розподілі державного замовлення не враховуються. Отже, немає стимулу для таких університетів ставати кращими та боротися за державне фінансування.

Це призводить нас до думки про необхідність зміни підходів до філософії, формування та принципів розподілу "засобу державного регулювання задоволення потреб економіки та суспільства у кваліфікованих кадрах", чим сьогодні намагається бути державне замовлення. Відповідно, має бути переглянута роль основних наповнювачів державних видатків на ці цілі – роботодавців, які сьогодні мають вельми обмежений вплив саме на формування і розподіл державного замовлення.

Довідково. У законі України "Про державний бюджет на 2015 рік" тільки на підготовку кадрів вищими навчальними закладами I - IV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики передбачено 14,47 млрд. грн.


Додатково:

Ректор КНУ імені Тараса Шевченка: "Систему освітянського законодавства потрібно якнайшвидше синхронізувати"

ФРУ презентувала сучасний стан системи професійних кваліфікацій в Україні

Федерація роботодавців України: Сучасні вимоги ринку праці вимагають більш дієвої та спільної взаємодії між освітою та роботодавцями

: анонси :
: акценти :
МОН: 20 ЗВО які отримали найбільше державних коштів на науку за останні 3 роки
THE World University Rankings by subject 2020: Предметні рейтинги "Бізнес та економіка", "Освіта", "Право", "Соціальні науки"
Промислова власність у цифрах за 9 місяців 2019 року: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
Два українських ЗВО увійшли до рейтингу U.S. News 2020 (USN&WR Best Global Universities Rankings 2020)
НАЗЯВО: Роз'яснення щодо цьогорічного Аналітичного звіту “Виконання критеріїв надання та підтвердження статусу національного ЗВО”
ДСЯОУ: Аналітична записка за результатами вивчення організації та проведення ЗВО вступної кампанії 2019 року
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у ІІ Євразійському форумі "Трансформація через цифровізацію: університети та забезпечення якості"
World University Rankings 2020: Рейтинг кращих університетів світу 2020
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (липень 2019)
Опубликован Academic Ranking of World Universities 2019 (ARWU)
Опубліковано новий рейтинг Webometrics (July 2019 Edition 2019.2.1)
Інформацію про 10 кращих ЗВО в рейтингу «Топ-200 Україна 2019» представлено на сайті IREG Observatory
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів