Вчені створили діючу оптичну модель нейрона « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Вчені створили діючу оптичну модель нейрона
21-03-2015

Науковці винайшли оптоволокно, яке дозволить створити кіборга з людським інтелектом.Сучасні комп'ютери при всьому своєму досконало все ще значно поступаються людському мозку в продуктивності.

Команда вчених розробила оптоволокно, яке в майбутньому зможе підвищити ефективність традиційної комп'ютерної архітектури, максимально наблизивши механізм її роботи до людського мозку, а також забезпечити штучний інтелект механізмами адаптації та навчання, що дозволить йому обробляти величезні обсяги даних з істотно меншими витратами енергії.

Вчені з сінгапурського Центру проривних фотонних технологій і британського Дослідницького центру оптоелектроніки створили діючу оптичну модель нейрона. Для цього вони скористалися особливими властивостями аморфного сплаву на основі халькогенідів, повідомляється в дослідженні, опублікованому на сайті onlinelibrary.wiley.com.

По суті, був синтезований новий вид оптоволокна, здатний змінювати прозорість. Це дає можливість забезпечити умови розповсюдження оптичних сигналів, подібні з тими, які існують в людському мозку. Скориставшись цією властивістю, дослідники добилися функціональності, що повторює механізм поширення сигналів в аксонах і синапсах, тим самим довівши, що оптичні аналоги нейронів можуть демонструвати функціональність, аналогічну роботі мозку людини.

Оптоволокно для експерименту було виготовлено з аморфного скла, що представляє собою сплав сульфіду галію та оксиду лантану. Для емуляції функцій хімічного синапсу волокно черзі опромінюється збоку світлом з різною довжиною хвилі, викликаючи так званий фотонний синапс. В результаті вченим вдалося відтворити механізм хімічного поширення сигналу в нейронах.

У своїй роботі дослідники продемонстрували ряд оптичних аналогів функцій мозку. Серед них - утримання стану спокою та моделювання змін електричної активності в нервовій клітині при її стимуляції.

Автори роботи заявляють, що їх дослідження може сприяти збільшенню швидкості та ефективності традиційних комп'ютерних систем. З появою в нових версіях комп'ютерів механізмів адаптації і навчання, вони зможуть обробляти величезні обсяги даних з набагато меншими витратами енергії. Як наголошується в дослідженні, сучасні комп'ютери, що моделюють роботу нервових клітин, на 6-9 порядків менш ефективні порівняно з біологічними системами. Для прикладу, моделювання пятисекундной роботи мозку займає 500 секунд машинного часу і вимагає 1,4 мегавата енергії.

: анонси :
: акценти :
МОН: 20 ЗВО які отримали найбільше державних коштів на науку за останні 3 роки
THE World University Rankings by subject 2020: Предметні рейтинги "Бізнес та економіка", "Освіта", "Право", "Соціальні науки"
Промислова власність у цифрах за 9 місяців 2019 року: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
Два українських ЗВО увійшли до рейтингу U.S. News 2020 (USN&WR Best Global Universities Rankings 2020)
НАЗЯВО: Роз'яснення щодо цьогорічного Аналітичного звіту “Виконання критеріїв надання та підтвердження статусу національного ЗВО”
ДСЯОУ: Аналітична записка за результатами вивчення організації та проведення ЗВО вступної кампанії 2019 року
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у ІІ Євразійському форумі "Трансформація через цифровізацію: університети та забезпечення якості"
World University Rankings 2020: Рейтинг кращих університетів світу 2020
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (липень 2019)
Опубликован Academic Ranking of World Universities 2019 (ARWU)
Опубліковано новий рейтинг Webometrics (July 2019 Edition 2019.2.1)
Інформацію про 10 кращих ЗВО в рейтингу «Топ-200 Україна 2019» представлено на сайті IREG Observatory
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів