Віце-прем’єр-міністр доручив опрацювати питання передачі МОНу вишів, підпорядкованих Мінагрополітики та Державній фіскальній службі « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Віце-прем’єр-міністр доручив опрацювати питання передачі МОНу вишів, підпорядкованих Мінагрополітики та Державній фіскальній службі
5-08-2014

Важко чекати ефективності від спроб координувати діяльність 803 вишів, підпорядкованих 13 різним міністерствам і відомствам. Така модель як мінімум ускладнює процес управління розвитком вищої освіти і забезпечення єдиних вимог до її якості.

Про це Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич заявив на міжвідомчій нараді з питань координації діяльності вищих навчальних закладів III-IV акредитації, підпорядкованих центральним органам виконавчої влади.

Урядовець наголосив, що будь-які зміни в системі підпорядкування вишів потребують вдумливого аналізу чинної нормативно-правової бази, сформованої впродовж останніх трьох років, а також реальних потреб сьогодення.

«З одного боку, ми не маємо права сліпо лобіювати ініціативи попередньої влади, направлені на тотальну централізацію в даній царині. Цілком очевидно, що рівні координації діяльності «силових» і цивільних вишів можуть і мають бути різними. З іншого боку, вісім сотень українських вишів є надто дорогою розкішшю – особливо на тлі сусідньої Польщі, яка має лише 11, але потужних вищих шкіл», - зауважив Олександр Сич.

За підсумками наради Віце-прем’єр-міністр доручив у двотижневий термін опрацювати питання передачі вишів, які перебувають у підпорядкуванні Мінагрополітики і Державної фіскальної служби до сфери управління Міносвіти, а також забезпечити баланс у структурі державного замовлення, який унеможливить підготовку за державний кошт вишами фахівців за непритаманними їм спеціальностями, яких у достатніх обсягах готують спеціалізовані вищі навчальні заклади.

«Ми маємо нарешті покласти край ганебній практиці, за якої частина вишів штампує фахівців за невластивими спеціальностями, держава втрачає гроші, а освіта – якість і перспективи», - наголосив Олександр Сич.






Додатково:

Новий закон про вищу освіту надає більшу автономію вищим закладам освіти

Інна Совсун: Питання зменшення кількості державних вишів є вкрай актуальним

У ДІНЗ України розглянуто результати апробації Орієнтовних критеріїв оцінювання діяльності ВНЗ

МОН: Уряд реорганізував Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації

«Дзеркало тижня. Україна»: Автономія університетів чи ректорський феодалізм?

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів