Навчання на престижному факультеті коштує від десяти тисяч гривень « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Навчання на престижному факультеті коштує від десяти тисяч гривень
27-06-2014

Вартість навчання в українських ВНЗ цьогоріч не зросла.Експерти пов’язують це з гонкою вишів за абітурієнтом і зі соціально-економічною ситуацією, що склалася в країні.

От-от розпочнеться вступна кампанія — і тисячі українських абітурієнтів надіятимуться потрапити на бюджетну форму до омріяного вузу. Втім, бюджетних місць традиційно небагато, а отже, більшості доведеться платити за навчання. «Відомості» намагалися дослідити, скільки коштує вища освіта сьогодні.

Почнімо з волинських вишів. Так, у Луцькому національному технічному університеті найдешевшим можна назвати факультет екології та приладо-енергетичних систем. Наприклад, спеціальність «Приладобудування» контрактники можуть освоювати за шість тисяч гривень на рік. Найвища ціна на факультеті — 7000 гривень. Майже такі ж розцінки і на технологічному факультеті. Скажімо, «Машинобудування» обійдеться у 6500 гривень у рік.

Для порівняння, в Національному університеті «Львівська політехніка» те ж «Машинобудування» коштує на дві тисячі гривень дешевше. При цьому навчання на спеціальності «Прикладна фізика» тут узагалі вартує лише 3550 гривень, а на «Прикладній математиці» — 4080.

Навчання на престижному факультеті коштує від десяти тисяч гривень


Програмістів і комп’ютерних геніїв навчають на «Комп’ютерній інженерії» та «Програмній інженерії» за 7100 та 8780 гривень відповідно. У рідному ЛНТУ фах «Комп’ютерна інженерія» обійдеться вже у 8600 гривень. Ці ж напрями у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» уже значно дорожчі — 15 400 гривень.

Зате в Луцькому політесі порівняно невисока вартість популярних економічно-фінансових спеціальностей. Рік навчання на «Менеджменті», «Обліку й аудиті», «Фінансах і кредиті», «Міжнародній економіці» коштуватиме 7300 гривень. Тоді ж як у СНУ імені Лесі Українки бакалавром із міжнародних економічних відносин можна стати за 10 760 гривень щорічно. Інші економічні спеціальності дорожчі, як у ЛНТУ, на 2200 гривень.

Загалом цінову політику Східноєвропейського національного університету низькою не назвеш. Щоб отримати освіту за спеціальностями «Історія», «Географія», «Українська мова та література», потрібно готувати по 8408 гривень щороку. До слова, у ЛНУ імені Івана Франка ці ж спеціальності коштують по 6946 гривень. Крім того, на тисячу гривень дешевший тут і напрям «Туризм».

Найдорожча спеціальність найбільшого волинського вишу — «Правознавство» — 13 734 гривні. У Національному університеті «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» правознавців готують за 19 400 гривень.

А от від столичних цін очі лізуть на лоб. Так, «Правознавство» у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка вартує аж 30 тисяч гривень за рік. Тож, аби лише стати бакалавром, доведеться викласти цілих 120 тисяч гривень. Стільки ж потрібно, щоб стати експертом із міжнародних відносин. Найдешевше в цьому вузі вчитися на гуманітарних і природничих спеціальностях. Що «Хімія», що «Українська мова та література» обійдуться у 15 тисяч гривень. А от на іноземній філології — на цілих десять тисяч дорожче. Різноманітні економічні напрямки потягнуть теж немало — 18–19 тисяч гривень.

Як з’ясувалося, дешевше гризти граніт науки навіть у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана, хоча цей виш утримує першість за підготовкою фахівців бізнес-економічних спеціальностей. Скажімо, «Міжнародна економіка», «Менеджмент», «Економіка підприємства» вартують тут 15 218 гривень, «Облік і аудит» та «Фінанси і кредит» — по 14 420 гривень.

Варто відмітити, що вартість навчання в українських ВНЗ цьогоріч не зросла. Експерти пов’язують це з гонкою вишів за абітурієнтом і зі соціально-економічною ситуацією, що склалася в країні. Та, зважаючи на ту ж економічну кризу, навіть ті ціни що є, багатьом не по кишені.
Додатково:

Вибір університета визначає його репутація

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів