Сергій Квіт: «Міністерство повинно бути модератором, що стежить за дотриманням цивілізованих правил гри» « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ВНЗ України
Світові рейтинги ВНЗ
Інформація
Партнери
ТОП-10 ВНЗ України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Сергій Квіт: «Міністерство повинно бути модератором, що стежить за дотриманням цивілізованих правил гри»
7-05-2014

Міністр Сергій Квіт на брифінгу, що відбувся 5 травня 2014 році в Будинку Уряду окреслив завдання Міністерства освіти і наукиЗа словами Сергія Квіта, у Міністерстві готові передавати багато різних функцій незалежним експертним організаціям: «Це входить в нашу політику делегувати повноваження від міністерства професійній громадськості».

Під час брифінгу Сергій Квіт ознайомив представників ЗМІ із актуальними питаннями, якими сьогодні опікується Міністерство освіти і науки України.

Як зазначив Міністр, до концептуальних питань МОН відноситься робота над трьома законопроектами: «Про освіту», «Про вищу освіту» (прийнятий уже у першому читанні), «Про науку і наукову діяльність».

Зокрема, Міністр Сергій Квіт повідомив, що наприкінці травня у МОН відбудеться велика конференція, де освітяни усіх областей країни обговорюватимуть Закон «Про освіту», який включає в себе питання середньої освіти, дошкільної й позашкільної освіти.

Стосовно Закону «Про вищу освіту», що базується на ідеї університетської автономії, в тому числі фінансової, економічної, організаційної, Міністр підкреслив: «Ми цілком змінюємо всі правила всередині вищої освіти, тобто ми створюємо принципово нову ситуацію. Цей закон важливий також тим, що проектується на середню освіту, виставляє певні стандарти і певні вимоги: що повинен знати і вміти випускник школи аби стати успішним студентом».

Коментуючи Закон «Про науку і наукову діяльність» Сергій Квіт підкреслив, що «загальна концепція є такою, що неможливо розвивати ні науку без вищої освіти, ні вищу освіту без науки. Ми повинні інтегрувати науку і освіту». Сергій Квіт також проінформував, що МОН та Національна академія наук тісно співпрацюють та шукають шляхи реформування. За ініціативою МОН буде проведене спільне засідання Президії Національної академії наук і Колегії Міністерства освіти і науки.

Міністр згадав також про багатьох молодих фахівців, які закінчують університети і їдуть шукати роботу або продовжувати навчання на Заході. «Ми часто забуваємо, що має місце зворотній процес, коли люди навчаються на Заході, одержують там наукові ступені, вчені звання, а повертаючись назад завжди мають великі проблеми з визнанням їх дипломів тут. Це велика, тривала і принизлива процедура нострифікації», - підкреслив Сергій Квіт.

Міністр повідомив також, що МОН пропонує визнавати дипломи 100 кращих університетів світу за авторитетними світовими рейтингами, таких як, наприклад, Шанхайський.

За словами Сергія Квіта, відбудеться спрощення системи ліцензування і акредитації ВНЗ, що не означає зменшення вимог до них, а навпаки, вимоги стають більш зрозумілими і прозорими, бо стосуються безпосередньо професійної діяльності. Іншими словами, система ліцензування і акредитації буде наближена до європейських вимог.

Окремо Міністр порушив питання випускників Криму. Атестати для випускників 9-11 класів вже віддруковані і завезені до Криму. За словами Міністра, атестати будуть видаватися не так званим Міністерством освіти і науки, олоді1 та спорту АР Крим, а районними відділами освіти. Загальна кількість цих атестатів – 4820. Разом з тим, кримські випускники можуть пройти ЗНО у Херсонській області, де є підтримка обласної державної адміністрації, розуміння місцевих освітян і виділене приміщення для облаштування Регіонального центру оцінювання якості освіти.

Стосовно змін до Умов прийому до ВНЗ, Сергій Квіт повідомив, що уже підписав відповідний наказ. Серед змін, зокрема, скорочений термін вступної кампанії на тиждень, на прийом документів виділено три тижні, а не чотири. На жаль, зазначив Міністр, через попередні умови «ми не змогли в цьому році об’єднати ЗНО і підсумкове оцінювання в школах. Але на наступний рік ми це зробимо».

: анонси :
: акценти :
Суд заборонив МОЗ будь-які дії з оголошення, організації і проведення конкурсу по обранню ректора НМУ ім. О.О. Богомольця
Ректор Донецького національного медичного університету заявив про рейдерське захоплення вишу і про замах на його життя
QS University Rankings EECA 2019: В рейтингу поточного року представлено 18 українських ЗВО
Промислова власність у цифрах за 9 місяців 2018 року: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
КМУ: Про реорганізацію Запорізької державної інженерної академії
«Sikorsky Challenge 2018»: У фіналі конкурсу, переможцями визнано 33 проекти
Зарегистрирован законопроект о внесении изменений в ЗУ «О высшем образовании» усиливающий автономию университетов
Автономія ВНЗ 2018: Стан справ у НМУ ім.Богомольця станом на 11.10.2018
Питання діяльності НМУ ім. О.О. Богомольця та юридичні аспекти кадрових та інших рішень
Інформацію про 10 кращих ВНЗ в рейтингу «Топ-200 Україна 2018» представлено на сайті IREG Observatory
Імена новообраних у 2018 році академіків НАН України
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів