Кожна 700-та дитина в Україні народжується з синдромом Дауна « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Кожна 700-та дитина в Україні народжується з синдромом Дауна
21-03-2014

21 березня відмічається Міжнародний день людини з синдромом Дауна (World Down Syndrome Day). Ця дата увійшла в календар у 2006 році. Ініціатива належала учасникам VI симпозіуму, присвяченого цій темі.

Дату 21 березня було обрано не випадково — це символічне позначення самого синдрому Дауна, причиною котрого є трисомія однієї з хромосом: у людини, що страждає на цю хворобу, 21-а хромосома присутня у трьох копіях. В перекладі на «мову календаря» виходить 21-е число третього місяця.

Англійський лікар Джон Ленгдон Даун (John Langdon Down, 1828-1896) у 1862 році першим описав синдром, що згодом отримав його ім'я, як форму психічного захворювання. Зв'язок між виникненням вродженого синдрому та кількістю хромосом було знайдено у 1959 році французьким генетиком Жеромом Леженом (Jérôme Lejeune, 1926-1994).

Частота синдрому Дауна серед новонароджених в Україні складає один випадок на 700 немовлят. А загальна кількість дітей з цим діагнозом в нашій країні становить 3780 осіб.
Такі дані у ході прес-конференції озвучив головний дитячий отоларинголог МОЗ України Анатолій Косаковський, передає кореспондент УНН.

Він розповів, що у світі ця статистика дещо різниться. За даними ВООЗ, на планеті одна дитина з синдромом Дауна народжується на 1000-1100 здорових немовлят. Така різниця пов'язана з тим, зо закордоном цю патологію виявляють ще на етапі внутріутробного розвитку дитини і багато батьків приймають рішення про переривання вагітності.

Медик також розповів, що за останні кілька десятків років медицина зробила серйозний поступ у цьому напрямку.

"Якщо раніше діти з синдромом Дауна жили максимум 10 років, то вже сьогодні середня тривалість життя таких людей сягає 60 років. Також ці люди можуть здобувати знання і працювати. Правда, нам ще треба багато чого зробити для повноцінної інтеграції таких дітей у суспільство", — зазначив Анатолій Косаковський.

Він наголосив на тому, що синдром Дауна супроводжується рядом певних симптомів. Зокрема зниженням слуху (спостерігається у 75% дітей), серцевими вадами (практично у кожного другого), патологією органів зору, неврологічними відхиленнями, порушеннями роботи щитовидної залози та кишково-шлункового тракту.

"Однак при своєчасному діагностуванні та лікуванні хвороби можна досягти дуже хороших успіхів. Також дуже важлива опіка від держави", — підкреслив Анатолій Косаковський.

Зазначимо, що на сьогодні в Україні немає спеціальної державної програми, яка б надавала фінансову підтримку дітям з синдромом Дауна та сприяла б їх адаптації у суспільстві. Втім, у нас працює Всеукраїнська благодійна організація "Даун Синдром", яка посприяла відкриттю у Києві 3 спеціалізованих класів та 13 інклюзивних груп, де діти з цією хворобою мають можливість здобувати середню освіту.


Додатково:

Особенный ребенок. Как вести себя папе

В Україні з'явився перший навчальний посібник з аутизму

Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах

: анонси :
: акценти :
"Ваше здоров'я": 1 квітня клінічні кафедри можуть попросити на вихід
КМУ: Що дозволено, а що заборонено до 24 квітня – постанова уряду
Міністерство оборони України закликає студентів-медиків долучатися спільно зі Збройними Силами до боротьби з коронавірусом
European University Association: В 2020 году 15% ректоров в университетах-членах EUA из 48 стран - женщины, а 85% - мужчины
Интерактивная онлайн-карта распространения коронавируса COVID-19 по всем континентам
НАЗЯВО стало повноправним членом INQAAHE
ФРУ: Врегулювання трудових відносин у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання поширення коронавірусу COVID-19
Міністерство освіти Китаю запропонувало університетам скасувати бонуси за публікацію в журналах, що представлені у базах наукових цитувань
Промислова власність у цифрах за 2019 рік: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
World Universities Web Ranking 2020 (January edition) - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті
Кількість патентів отриманих ЗВО України в 2019 році
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів