Центр дослідження суспільства: Аналіз розподілу державного замовлення « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Центр дослідження суспільства: Аналіз розподілу державного замовлення
11-07-2013

Центр дослідження суспільства: Аналіз розподілу державного замовлення.
Звіт (Коротко)


Розподіл місць між університетами було підраховано на основі даних системи “Конкурс”. На жаль, аналіз показав, що більшість ВНЗ, котрі не підпорядковані Міністерству освіти і науки, вносять неточні дані. Тому для порівняння розподілу місць було взято тільки виші, підпорядковані МОН, які внесли дані, які викликають довіру. Варто відзначити, що і серед підпорядкованих МОН вишів є такі, котрі традиційно не дають повноцінних даних до системи “Конкурс”.

Найтиповішими порушниками тут є Харківська та Одеська юридичні академії. На сторінках цих вишів у сустемі “Конкурс” до початку другого тижня прийому документів у графі “Кількість місць державного замовлення” висвічувались нулі або зовсім мало зрозумілі показники, як-то “-1”.

За деякими напрямами очевидно існують неспівпадіння між загальною кількістю місць, котру виділено відповідно до постанови Кабміну, і загальною сумою усіх місць, котрі оприлюднені університетами у системі “Конкурс”. Так, з напрямом PR усього було виділено 55 місць для навчання на бакалавраті. Аналіз даних у системі “Конкурс” показує, що оприлюднено фактично удвічі більше місць - 106.

Якщо порівнювати 2012 і 2013 рік, то за даними “Кокнурсу” кількість місць зросла на 6%, а за даними урядових постанов - зменшилась на 21%.
Те саме стосується журналістики: у системі “Конкурс” у сумі вказано 312 місць, у той час як у постанові Кабміну їх 295.

Серед двадцятки найбільш престижних університетів України цього року найбільший приріст місць державного замовлення відбувся у Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара – в порівнянні з 2012 р. держзамовлення на бакалаврів зросло аж на 15,6%.

Показово, що зростання відбулось і на «непріоритетну» групу спеціальностей суспільних наук, бізнесу та права, склавши близько 30%, і це при тому, що в цілому по Україні на дану групу загальний обсяг держзамовлення зменшився. Більше місць державного замовлення, ніж у 2012 р., також отримали Національний гірничий університет та Харківська політехніка.

В таких університетів як КНУ ім. Шевченка, КПІ, Одеському національному залишився відносно сталий рівень державного замовлення у порівнянні з минулим роком. У 9 з обраних університетів (Графік 19) помітно зменшили держзамовлення. Найсуттєвіше скорочення у КНЕУ ім. В.Гетьмана: у 2013 р. кількість місць державного замовлення зменшилась на третину, що, очевидно, повязано з економічним профілем вишу. Проте в іншому топовому університеті економічного спрямування, КНТЕУ, зменшення держзамовлення не таке різке - лише 7%. Крім того, зменшення обсягу державного замовлення відбулось і в Києво-Могилянській академії, Національному авіаційному університеті, ХНУ ім. Каразіна і Львівській політехніці.

У рейтингу університетів, які здобули найбільше місць державного замовлення на бакалаврат в 2012 та 2013 роках, перша трійка залишилається незмінною – це НУ «КПІ», КНУ ім. Шевченка та НУ «Львівська політехніка». Через зміну обсягів держзамовлення цього року Національний авіаційний університет пустився з 5 сходинки на 8, а ХНУ ім. Каразіна – з 9 на 10. Натомість ДнНУ ім О.Гончара та НУ біоресурсів і природокористування України піднялись з 6 на 4 та з 10 на 7 сходинки відповідно.

ІТ є тією групою спеціальностей, на яку найсуттєвіше зросло державне замовлення в 2013 р.

Найбільш концентрованою підготовка ІТ-спеціалістів в Україні є в технічних університетах. Абсолютними лідерами в даному випадку виступають Київська та Львівська політехніки. Серед класичних університетів лише ЛНУ ім. І Франка та ДНУ ім О.Гончара входять в десятку, випереджаючи при цьому КНУ ім. Шевченка.

Найбільший приріст місць ІТ спеціальностей у 2013 р. відбувся у Запорізького національного технічного університету (76 місць) та у Харківського національного університету радіолектроніки (53 додаткових місця). Натомість найсильніше скорочення торкнулося Харківського авіаційного інституту – зменшення там становить аж 110 місць. В цілому, підготовка ІТ спеціалістів є найбільш зосередженою в Києві, Харкові та Львові.

Центр дослідження суспільства: Аналіз розподілу державного замовлення


Центр дослідження суспільства: Аналіз розподілу державного замовлення


Центр дослідження суспільства: Аналіз розподілу державного замовлення


Центр дослідження суспільства: Аналіз розподілу державного замовленняВИСНОВКИ

Появу спеціального законодавства про формування та розміщення державного замовлення можна лише вітати. Ситуація з розподілом бюджетних місць протягом останніх вступних кампаній ставала все більше напруженою, тож Закон «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів» та похідні постанови і накази мали б зняти усі спірні питання та зробити процес публічним.

Однак на практиці Закон не зміг забезпечити бажану прозорість, що чітко видно з цьогорічного розподілу бюджетних місць...


Повний Звіт аналізу розподілу державного замовлення у вищій освіті за 2007-2013 роки:
report-dz-final-csr.pdf (8.6 Мбайт)

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів