«Реформа» ВНЗ призведе до звільнення 400 людей лише в УжНУ « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
«Реформа» ВНЗ призведе до звільнення 400 людей лише в УжНУ
2-05-2013

Реформування вищої освіти України, заплановане на нинішній рік, – просто шокує і, на думку деяких працівників цієї сфери, призведе до її краху.12 березня президент затвердив Національний план дій на рік. У документі багато йдеться й про реформу вищої освіти.

Удар по вишах


Головне, за планом, – збільшення навантаження на одного викладача до 18 студентів. Нині норма – 9–12. Фактично реформа призведе до того, що від третини до половини викладачів виявляться просто непотрібними університетам та інститутам, як зайвими стануть і помічники викладачів – лаборанти, асистенти тощо.

Автори реформи пояснюють, що таке навантаження – якась європейська норма. Втім освітяни їм не вірять.

«У Європі немає норм, за якими один викладач був би на 18 студентів. Той, хто хоче довести, що такий розподіл побутує в західних університетах, – свідомо вводить в оману суспільство. Це абсурд», – заявив в інтерв’ю LB.ua ректор Києво-Могилянської академії Сергій Квіт. За його словами, виші України й нині мають чимало проблем через недофінансування, а реформа завдасть їм непоправного удару.

«Університети змушені будуть масово скорочувати викладачів, а ті, хто залишиться, виконуватимуть роботу за себе й за скорочених. Від наших університетів каменя на камені не залишиться», – вважає він.

За інформацією народного депутата України Віктора Балоги, наказ, який збільшить нормативи, Міністерство освіти та науки вже видало. Проте він вважає, що масового звільнення допустити не можна, й прогнозує, що втілення ініціативи держчиновників призведе до численних збурень і протестів.

«Викладачів чекають масові звільнення. У всій країні. Академічна спільнота, звичайно, боїться цього. Суспільству, очевидно, треба боятися падіння рівня освіти у вишах, – написав Віктор Балога на своїй сторінці в Фейсбуку. – Для чого це робити? Або хтось хоче помножити українську освіту на нуль, або боїться повторення початку дев’яностих, коли бюджетникам зарплату платили всім чим завгодно, але не живими грошима. У будь-якому разі без бунтів і збурень не обійдеться. Але ми не повинні допустити скорочень викладачів і, як наслідок, – деградації системи вищої освіти».

Віктор Іванович також вважає, що розмови про запозичення досвіду у європейців – звичайне окозамилювання. «Про яку саме Європу йдеться – не зрозуміло, бо в ЄС викладачі персонально працюють з кожним студентом, а не читають лекції з ранку до вечора», –зауважив він.

До 1 вересня...


Як стало відомо «Замку», на Закарпатті від реформи постраждає близько 500 працівників вишів. Найбільший удар буде завдано по Ужгородському національному університету, який може втратити 4 сотні викладачів і допоміжного персоналу. Цього тижня в Києві відбулася нарада з представниками вишів усієї України, зокрема й УжНУ, де вирішували, як саме «оптимізувати» університети.

Як повідомив «Замку» представник УжНУ, який побажав залишитися анонімним, завершити «оптимізацію» доведеться до 1 вересня. Як саме вона відбуватиметься, наразі важко сказати. Імовірно, викладачів не звільнятимуть силою, однак їм доведеться ділити ставки на двох-чотирьох осіб і працювати стане просто неможливо через малі гроші. Іншими словами – людей змушуватимуть писати заяви добровільно.

Незрозуміло й наскільки потужним виявиться удар по рівню навчання, але, звісно ж, нічого доброго чекати нічого. Адже навіть якщо в університетах залишаться найкращі педагоги, викладати вони стануть гірше через те, що доведеться мати більше навчальних годин і більше студентів. «Англійська, до прикладу, просто перетвориться на факультативний предмет, і можна точно стверджувати, що ніхто з наших студентів її в університеті не вивчить. З цим і так була не найрадісніша картина, а згодом вона лиш погіршає», – прогнозує наш співрозмовник. Щось схоже чекає й на інші загальні дисципліни.

Одне слово, Україну черговий раз «покращують», і знову позитив у цьому бачить хіба що влада. Реформи завжди відбуваються боляче, однак можна перетерпіти, коли усвідомлюєш, що згодом вони дадуть користь. Що може дати зменшення викладацького складу у системі вищої школи держави, окрім економії коштів, незрозуміло. А економити наші чиновники прагнуть чомусь винятково на культурі, освіті, медицині.

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів