ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка ввійшов до Асоціації технічних університетів (АТУ, Тechnical Universities Association) « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка ввійшов до Асоціації технічних університетів (АТУ, Тechnical Universities Association)
29-11-2012

21 листопада в Москві відбувся з'їзд Асоціації технічних університетів (АТУ, Тechnical Universities Association), організації, заснованої у 1993 році за ініціативою провідних технічних вищих навчальних закладів Росії.

У якості нового члена Асоціації на з'їзді перебувала й делегація Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Асоціація технічних університетів - це добровільне та відкрите об'єднання вищих технічних навчальних закладів Росії та СНД, науково-дослідних установ, технопарків, технополісів, а також промислових підприємств. На сьогоднішній день в Асоціацію входять 132 організації з усіх регіонів Росії і ближнього зарубіжжя.

Тісні зв’язки учасників організації дають змогу обмінюватися передовим досвідом, координувати та організовувати спільну роботу щодо вдосконалення навчально-методичної та навчально-дослідницької роботи.

Все це значно активізує політику на об’єднання зусиль навчальних закладів спільно з підприємствами та організаціями для реалізації пріоритетного розвитку вищої технічної освіти.

Бути членом Асоціації - справа почесна. Перед претендентами на вступ постають вимоги, виконання яких – обов’язково для всіх. Це перш за все високий рівень освіти і авторитет вузу у власній країн, визнання його закордоном.

З України лише 4 ВНЗ входять до складу асоціації, і ПолНТУ в тому числі посів своє почесне місце, а це визнання результатів міжнародної діяльності ВНЗ у науковій і освітній сфері.

ПолНТУ наразі розвиває партнерство з ВНЗ вісімнадцяти країн світу, працюючи як пілотний проект МОНМолодьспорт за програмою академічної мобільності студентів із Санкт-Петербурзьким державним електротехнічним університетом «ЛЕТІ» ім. В. І. Ульянова(Леніна) та Санкт-Петербурзьким державним університетом економіки і фінансів.

Підтримку на шляху входження ПолтНТУ до складу Асоціації, його популяризації в Росії доклав Анатолій Руденко - наш земляк, член Національної спілки краєзнавців України, Заслужений творець космічної техніки Російської Федерації, академік Російської академії космонавтики імені К.Е. Ціолковського, професор МДТУ імені М.Е. Баумана. Як відзначив знаний конструктор у бесіді на з’їзді, понад усе він пишається тим, що він родом із Полтавщини. І незважаючи на те, що вже кілька десятиліть живе в підмосковних Хімках – містечку ракетників, зв’язків із батьківщиною він не пориває. Тому окрім роботи, опікується ще й полтавською наукою. „Нині в Україні, як втім, і в Росії, не існує недоліку ідей, а існує дефіцит дій, які б підвищили б ефективність і дієвість зусиль, спрямованих на виховання нашої молоді - молодих науковців, - відзначив Анатолій Руденко.- Мені здається, що одним з найефективніших впливів у виховному процесі є виховання на прикладі видатних, яскравих особистостей».

Завдання Асоціації технічних університетів збігаються із стратегічними напрямами діяльності ПолНТУ. «Як новий член організації, ПолтНТУ з новим поштовхом працюватиме над інноваційним розвитком університетської технічної освіти, забезпечуватиме інтеграцію технічної освіти всіх рівнів у світову освітню систему і світове наукове співтовариство, забезпечуватиме становлення та розвиток системи безперервної вищої професійної освіти та розвиток науково-дослідницької діяльності, а також захищатиме та представлятиме інтереси технічних університетів у суспільстві, громадських і міжнародних організаціях» – зауважив доктор економічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії України в галузі науки і технікиректор ПолНТУ Володимир Онищенко.

На з'їзді Асоціації технічних університетів розглядалися актуальні проблеми розвитку технічної освіти і науки, питання підвищення ролі технічних університетів і механізм їх участі в технологічній модернізації та інноваційному розвитку економіки країн. Як наголошували учасники, нині – ключові проблемні питання освітян, як Росії так і інших держав, це можливість подальшого працевлаштування студентів. У вирішенні цього питання головна роль за вищим навчальним закладом - він має визначаться у доцільності підготовки тих чи інших фахівців. Про це говорили учасники з’їзду. Хвилювала делегатів й тема базового загальноосвітнього рівня студентів-першокурсників. Як відзначає учасник з’їзду, проректор з міжнародного співробітництва ПолтНТУ Олег Дурманенко, проблеми, що обговорювалися на з’їзді Асоціації характерні і для українських ВНЗ, зокрема ПолтНТУ, а тому участь в Асоціації для техуніверситету має позитивний і перспективний зміст.Додатково:

Винахід року 2012: перші підсумки - майже 57 % від загальної кількості патентів складає частка вітчизняних університетів

Табачник вважає: 3 ВНЗ досить для Полтавщини

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів