Профспілки бюджетної сфери б’ють на сполох « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Профспілки бюджетної сфери б’ють на сполох
7-11-2012

6 листопада 2012 року у Будинку спілок під відбулася нарада представників профспілок бюджетної сфери, що входять до ФПУ, з обговорення проекту Методики віднесення посад працівників бюджетної сфери до певних розрядів ЄТС і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.

Головуючий наради – заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк. Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у роботі заходу взяв заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.

Із розробкою проекту зазначеної Методики склалася непроста ситуація із нарахуванням зарплат бюджетників.

Не зважаючи на запевнення головного розробника документу – Науково-дослідного інституту праці, представлені ним попередні розрахунки, зроблені на основі Методики, свідчать про значне зниження тарифних розрядів, та відповідно заробітної плати, у певної кількості професій (посад) деяких галузей бюджетної сфери. Це не відповідає меті Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.01.11 № 29-р.

Відповідно з цією Концепцією одним із шляхів розв’язання проблеми оплати праці в бюджетній сфері є вжиття заходів щодо поетапного підвищення заробітної плати працівників окремих галузей бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки, із забезпеченням гарантій з оплати праці, що встановлені законами про діяльність у галузі освіти, охорони здоров'я, культури.

Зазначена проблема на сьогодні так і не вирішена, незважаючи на доручення Прем'єр-міністра України М.Я. Азарова від 30.07.12 №17138/16/1-12 та повторне звернення СПО профспілок і голів п’яти профспілок бюджетної сфери (від 20.09.12 № 04-22/844-СПО) до Прем'єр-міністра України.

За останній період, упродовж вересня – жовтня цього року, представниками Міністерства соціальної політики України проведено низку консультацій, нарад та засідань робочих груп із представниками профспілок бюджетної сфери та фахівцями галузевих міністерств, на яких, сторони не дійшли згоди щодо схвалення запропонованого проекту Методики.

Разом з тим, не сприяє вирішенню ситуації той факт, що до цього часу не розроблені та не затверджені в установленому порядку кваліфікаційні характеристики професій (посад) працівників навчальних закладів і наукових установ, заповідної справи, збереження пам'яток архітектури, історії, культури, які є основою для визначення кваліфікації працівника та складності виконуваної ним роботи. Адже, Планом заходів щодо реалізації Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, затвердженим розпорядженням КМУ від 09.06.11 № 551-р передбачено, що розробленню Методики має передувати розробка та затвердження вищезазначених кваліфікаційних характеристик, а також перегляд існуючих кваліфікаційних характеристик, відсутність яких, унеможливлює встановлення об'єктивної комплексної оцінки посад (професій) працівників.

Тобто при таких умовах, які існують на сьогодні, застосування Методики призведе до необ’єктивного оцінювання посад, а в подальшому – до необ’єктивного їх віднесення до розрядів ЄТС.

Під час наради заступник Голови ФПУ поінформував присутніх про те, що враховуючи важливість питання удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, Спільний представницький орган профспілок звернувся листом до Віце-прем’єр-міністра України, Міністра соціальної політики С.Л. Тігіпка з проханням провести зустріч з представниками Всеукраїнських профспілок бюджетної сфери з метою вирішення зазначеної проблеми.

Також наразі планується проведення спільного засідання президій профспілок медиків, освітян, працівників культури, соціальної сфери і державних установ з питання фінансування бюджетних галузей з метою ухвалення рішення, що сприятиме усуненню можливих порушень трудових прав працівників бюджетної сфери та зменшенню соціальної напруги у стабільно працюючих трудових колективах.
Додатково:

Міністр освіти і науки, молоді та спорту про здобутки та про плани на 2012/2013 навчальний рік

Мінсоцполітики України надало роз'яснення щодо індексації стипендії

: анонси :
: акценти :
НАЗЯВО: Роз'яснення щодо цьогорічного Аналітичного звіту “Виконання критеріїв надання та підтвердження статусу національного ЗВО”
ДСЯОУ: Аналітична записка за результатами вивчення організації та проведення ЗВО вступної кампанії 2019 року
НАЗЯВО: Акредитація - початок активної фази. На сьогодні отримано 1684 заявки на акредитацію
Омбудсман: Роз’яснення щодо розмежування понять «доступ до публічної інформації», «звернення» та «запит на отримання інформації про себе»
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у ІІ Євразійському форумі "Трансформація через цифровізацію: університети та забезпечення якості"
World University Rankings 2020: Рейтинг кращих університетів світу 2020
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (липень 2019)
Опубликован Academic Ranking of World Universities 2019 (ARWU)
Опубліковано новий рейтинг Webometrics (July 2019 Edition 2019.2.1)
Інформацію про 10 кращих ЗВО в рейтингу «Топ-200 Україна 2019» представлено на сайті IREG Observatory
Перелік адрес зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів