ВНЗ – учасники програми Темпус – флагмани зі створення та розвитку європейських засад університетської освіти в Україні « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
ВНЗ – учасники програми Темпус – флагмани зі створення та розвитку європейських засад університетської освіти в Україні
25-10-2012

На цьому 22 жовтня 2012 року наголосив Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма під час семінару для українських партнерів проектів-переможців 5-го конкурсу програми Темпус IV, який проходив у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова.«Вже майже 20 років Україна бере участь у програмі Європейського Союзу «Темпус». Мета сьогоднішньої зустрічі – з одного боку відслідкувати, промоніторити, як і що ми встигли зробити за 20 років, а найголовніше – відчути прагнення до змін», - зазначив Євген Суліма, повідомляє прес-служба МОНмолодьспорту.

Він розповів, що в 2010 році за принципової позиції МОНмолодьспорту припинено використовувати фінансову допомогу ЄС на так званий «освітянський туризм»: «Коли я запитував ректорів, що ви там дізнаєтеся і вони відповідали, що «поїдуть, подивляться», то це мене не влаштовувало. Тому з 2010 року у нас з’явилася відповідальність з боку керівників вищих навчальних закладів щодо участі у програмі, став більш цільовим підхід щодо прагнення отримати від проекту максимальну користь».

Окрім того, Перший заступник Міністра повідомив, що Україна долучилась до участі в програмі Темпус у 1993 році, розпочавши разом з іншими пост-радянськими країнами і країнами-партнерами другу фазу програми, так званого «перехідного періоду». Темпус ІІ (1994-1999 рр.) полягала в тому, що країни-партнери повинні були виділити пріоритетні області реформування своїх національних систем вищої освіти. Темпус ІІІ (2000-2006 рр.) здебільшого був зосереджений на модернізації національних систем вищої освіти у зв’язку з початком Болонського процесу. Реалізація Темпусу IV, робота якого завершується в 2013 році, базується на вивченні змін, які проходять в системі вищої освіти завдяки участі у Болонському процесі.

«У рамках програми Темпус І, ІІ, ІІІ, IV з 1994 до 2012 років більше 100 українських вищих навчальних закладів взяли участь у реалізації близько 200 проектів. Зараз в Україні реалізується 61 проект», - зазначив Євген Суліма.

Також він наголосив, що «пріоритетним для МОНмолодьспорту є участь наших вищих навчальних закладів у проектах, пов’язаних з модернізацією навчальних планів, враховуючи впровадження триступеневої структури, відповідно до європейської системи накопичення та трансферу кредитів і визнання дипломів; розвиток пріоритетних дисциплін: біо- і нанотехнології, машинобудування, матеріалознавство, природничі науки, комп’ютерна інженерія тощо».

Серед основних напрямів для спільних і структурних проектів, Перший заступник Міністра також виділив: систему управління вищими навчальними закладами в нових умовах; запровадження механізмів забезпечення якості; впровадження Національної рамки кваліфікацій тощо.

«Приємно зазначити, що ми власними діями можемо показати, що програма Темпус дає результати. І на європейському рівні – в Раді Європи – дійсно позитивно сприймається той шлях, який проходить Україна з програмою Темпус. Вищі навчальні заклади, які проходять сьогодні через програму Темпус – це передовий загін вищої освіти в Україні, який дійсно є флагманом зі створення та розвитку європейських засад університетської освіти в Україні», - сказав Євген Суліма.Додатково:

ВНЗ України в діючих у 2011 році проектах TEMPUS

ВНЗ України в міжнародних асоціаціях університетів у 2011 році

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів