Болонський процес: студентська мобільність у Європі « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Болонський процес: студентська мобільність у Європі
11-05-2012

Студентська мобільність, тобто можливість для студентів легко мігрувати на всій території ЄС із метою навчання, стала однієї із причин створення єдиного європейського освітнього простору.Однак, як під час конференції в Бухаресті, так і у звіті 2012 року «Болонський процес очами студентів Євросоюзу» описується безліч недоліків системи вищого утворення в Європі, і в якості головної з них, як і раніше, згадується відсутність належного й адекватного фінансування мобільності.

Зокрема, ця тема дуже актуальна для тих, хто походить із малозабезпечених родин і в стані одержати вищу освіту тільки при наявності грантової або стипендіальної програми в навчальному закладі. Цікаво, що домовленість про можливість вільного переводу грантів і стипендій між всіма країнами-учасниками Болонського процесу була досягнута ще в 2009 році. Фактично, це давало б можливість студентам спробувати пожити й повчитися в різних країнах протягом усього періоду навчання, а також більш надійно визначитися з перспективами у своїй професії й кар'єрі. Однак ця домовленість навчальними закладами Європи ігнорується.

Численні студентські протести призвані цю ситуацію змінити. Адже в даний момент розрив між очікуваннями нового покоління й тими можливостями, які може йому надати сучасне суспільство, - величезні. Оскільки студенти університетів у Європі до моменту випуску найчастіше стають боржниками банків, а ситуація на ринку праці залишає бажати кращого, протест залишається одним з найбільш діючих засобів впливу на політиків з міністерств освіти.

Соціальні рухи, зосереджені на проблемах студентів і молодих людей, що перебувають у скрутному стані відносно навчання й перспектив працевлаштування, набирають обороти, і для Євросоюзу це стає реальною проблемою й ілюстрацією системної кризи. Адже це суперечить одному з основних прав громадянина Євросоюзу - волі пересування.

«Уже можна почати розмова про те, що Болонський процес не встигає за швидким розвитком дискусій національного рівня про фінансування вищої освіти, проблем працевлаштування й інших соціальних аспектів» - такий, досить сумний, висновок був зроблений на останньому форумі. «Незважаючи на всі реформи й зміни в системі вищої освіти в Європі з 1999 року, потреби студентського й академічного співтовариства поки так і не були задоволені». Самі учасники Болонського процесу також незадоволені сформованою ситуацією. Всі вони визнають, що ті завдання, які були поставлені під час конференції в 2009 році, не тільки не були вирішені, але в ряді областей можна було спостерігати регресивний рух.

Патетично звучала наступна мова в Бухаресті: «Ми не повинні допустити того, щоб ідея Болонського процесу залишилася в минулому, і ми б мали ностальгію по тому моменту, коли велика мета створення єдиного освітнього простору в Європі ще здавалася досяжної».

І фіналом її була думка про те, що Європі необхідний новий шлях, - залишається побажати, щоб час до наступного форуму країн-учасниць Болонського процесу, був дійсно не даремно витрачений.Додатково:


Ежегодная конференция Европейской комиссии в Бельгии

Професійно - технічне навчання в Японії

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів