Томенко знайшов у законопроекті Табачника п'ять «корупційних ідей» « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ВНЗ України
Світові рейтинги ВНЗ
Інформація
Партнери
ТОП-10 ВНЗ України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Томенко знайшов у законопроекті Табачника п'ять «корупційних ідей»
11-01-2012

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко прогнозує, що уряду та більшості у ВР не вдасться швидко та без серйозних обговорень ухвалити нову редакцію закону про вищу освіту.

За словами М.Томенка, законопроект, який був внесений урядом на розгляд парламенту, суттєво відредагований у порівнянні з тим законопроектом, який минулого року був запропонований більшістю.

«Натомість при детальному аналізі виявлено щонайменше 5 корупційних ідей які містяться в законопроекті», – сказав віце-спікер.

Перша, за його словами, стосується «удосконалення» системи зовнішнього тестування шляхом введення додаткового екзамену у вищому навчальному закладі. «Цілком очевидно, що така норма нівелює саму ідею зовнішнього незалежного оцінювання та створює чимало підстав для корупції», – сказав він.

Другою корупційною ідеєю, за словами М.Томенка, є введення норми, яка дозволяє виключення студентів з вищого навчального закладу за плагіат. «В законі плагіат тлумачиться як опублікування на паперовому чи електронному носії повністю або частково під своїм іменем матеріалу без посилання на автора. На практиці можна уявити, як цю норму будуть використовувати у навчальних закладах для тиску та збору коштів зі студентів. Боротьба з плагіатом важлива, але її треба було розпочати з найвищого рівня – з посадовців, які готували книжку Віктору Януковичу. Стосовно студентів – з плагіатом потрібно боротися шляхом виставлення низьких оцінок, а не виключенням», – додав він.

Третя корупційна схема стосується земельного питання та майна. «У законі потрібно чітко прописати, що згоду на вилучення земельних ділянок вишів повинна давати конференція трудового колективу, а не керівник університету», – сказав М.Томенко і наголосив, що останнім часом «ми маємо дуже багато прикладів, коли земельні оборудки із землями здійснюють чиновники та ректори».

За словами віце-спікера, після шквалу критики попереднього документа урядовці передбачили норму про перебування на посаді ректора не більше двох термінів поспіль. Натомість, зауважив М.Томенко, корупційну складову містить стаття, що передбачає укладання контракту з ректором на термін до 5 років чи до 7 років для національних університетів. "На практиці це виглядає таким чином, що з «неправильним» ректором можуть укласти контракт на рік, а з «правильними на повний термін», – додав віце-спікер.

М.Томенко також зауважив, що великі сумніви викликають визначення і механізм формування державного замовлення. Зокрема, за його словами, важко зрозуміти, яким чином на практиці формуватимуться конкурсні засади визначення державного замовлення і яким чином одні виші отримуватимуть державне замовлення, а які ні.

«Крім цих небезпечних ідей, із закону випала норма про безкоштовний друк дипломів, про необхідність оздоровлення викладачів та студентів тощо. Чергова революційна ідея уряду швидко ухвалити закон не пройде», – сказав він.

М.Томенко додав, що опозиція та громадськість здійснюватимуть моніторинг процесу ухвалення цього законопроекту, щоб корупційна складова з нього була прибрана.


Додатково:

Студенти виступили проти нового проекту закону “Про вищу освіту”

«Фронт Змін» зареєстрував альтернативний проект реформування української системи вищої освіти

: анонси :
: акценти :
Суд заборонив МОЗ будь-які дії з оголошення, організації і проведення конкурсу по обранню ректора НМУ ім. О.О. Богомольця
Ректор Донецького національного медичного університету заявив про рейдерське захоплення вишу і про замах на його життя
QS University Rankings EECA 2019: В рейтингу поточного року представлено 18 українських ЗВО
Промислова власність у цифрах за 9 місяців 2018 року: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
КМУ: Про реорганізацію Запорізької державної інженерної академії
«Sikorsky Challenge 2018»: У фіналі конкурсу, переможцями визнано 33 проекти
Зарегистрирован законопроект о внесении изменений в ЗУ «О высшем образовании» усиливающий автономию университетов
Автономія ВНЗ 2018: Стан справ у НМУ ім.Богомольця станом на 11.10.2018
Питання діяльності НМУ ім. О.О. Богомольця та юридичні аспекти кадрових та інших рішень
Інформацію про 10 кращих ВНЗ в рейтингу «Топ-200 Україна 2018» представлено на сайті IREG Observatory
Імена новообраних у 2018 році академіків НАН України
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів