"Поцвірінькай" з професором! Трірські студенти використовують Twitter на лекціях « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
"Поцвірінькай" з професором! Трірські студенти використовують Twitter на лекціях
10-01-2012

Студенти університету у Трірі віднедавна мають можливість висловитися з приводу почутого одразу під час лекції. Медіумом прямого спілкування стала система коротких повідомлень Twitter.

Першопрохідцем цього незвичного проекту став професор Ганс-Юрґен Бухер. Те, що його студенти можуть коментувати почуте, висловлювати свої зауваження чи ставити запитання за допомогою Twitter, професор вважає ознакою демократизації та прозорості навчального процесу.

Ідея розвилася з проекту "Інтерактивна наука". На факультеті комунікацій Трірського університету прагнули дізнатися, як учені використовують новітні технології спілкування та обміну інформацією. Практичним результатом стало те, що студенти отримали можливість "цвірінькати" свої думки з приводу почутого на лекції за допомогою власних комп'ютерів та мобільних телефонів. Як пояснив професор Бухер в інтерв’ю радіо Deutschlandfunk, для цього в аудиторії встановлено два екрани: на один проектуються матеріали лекції, а на інший - відгуки та думки студентів, які вони надсилають за допомогою Twitter.

Шанс для сором'язливих

Експеримент триває вже понад два роки. І як чесно зізнається професор, якби результати себе не виправдали, від ідеї давно б відмовилися. Втім, за допомогою такого інтерактивного спілкування, впевнений він, вдалося осучаснити старий класичний формат викладення матеріалу.

"Коментарі через Twitter дозволяють спонтанно реагувати на почуте й приділити якомусь аспектові чи проблемі більше уваги. А ще це дає мені можливість отримувати у реальному часі оцінку сказаного, адже сором'язливіші студенти тепер теж мають нагоду висловитися", - каже професор.

Студентська критика

Понад те, за оцінками викладача, після запровадження "Твіттер-стіни" покращився й рівень самих лекцій та донесення інформації. На думку Бухера, "односторонній рух", яким з 19 століття залишалася типова університетська лекція, тепер перетворився на "двосторонній", уможлививши діалог між викладачем та студентами.

Одначе серед студентської аудиторії, пригадує професор Бухер, були й ті, хто таке нововведення критикував. "Непорозуміння виникало через відсутність потреби тягти угору руку або ж говорити. Критикували й за дозвіл надсилати коментарі анонімно", - каже він.

За останні два роки змінилися й технологічні можливості участі у такому інтерактивному спілкуванні. Два роки тому більшість студентів могла тільки мріяти про смартфон, але вже тоді усі охочі могли долучатися до стрічки коментарів також за допомогою sms-повідомлень.

Автор: Дмитро Каневський


Додатково:

Пять передовых технологий для обучения

Рейтинг Webometrics - ступінь інтеграції ВНЗ України в «світову павутину»

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів