Міжнародна акредитація українських бізнес-шкіл « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Міжнародна акредитація українських бізнес-шкіл
9-01-2012

Рівень міжнародного визнання мають не так уже й багато бізнес-шкіл України, однак критерій міжнародного визнання може виявитися ефективним інструментом виділення з широкого кола бізнес-шкіл горстки обраних.У міру зростання кількості бізнес-шкіл перед потенційними слухачами виникає питання про вибір школи, здатної надати якісну бізнес-освіту. Одним з найперших критеріїв при виборі місця майбутнього навчання стає престиж бізнес-школи, який є не тільки індикатором якості отримуваних знань, а й важливим чинником, на який звертають увагу роботодавці при прийомі на роботу володарів ступеня MBA.

У свою чергу критерієм престижу бізнес-школи є її міжнародний рівень, вагомою складовою якого є визнання всесвітньо відомими акредитуючими організаціями.

Хоча різні джерела називають багато акредитуючих організацій в якості лідерів світових стандартів бізнес-освіти, безумовна першість належить трьом всесвітньо відомим структурам: AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) - основна акредитуюча організація США, AMBA (Association of MBAs) - європейська акредитуюча організація, розташована у Великобританії та EFMD (European Foundation for Management Development) - Європейський фонд розвитку менеджменту, що знаходиться в Брюсселі.

Разом ці три організації називають «Потрійною короною» (triple crown) і до акредитації від «Потрійної корони» прагне більшість бізнес-шкіл світу. На сьогоднішній день таку потрійну акредитацію у всьому світі мають всього лише 55 бізнес-шкіл.

В Україні немає володарів акредитації американської Асоціації з розвитку університетських шкіл бізнесу (AACSB), проте є програми, акредитовані Міжнародною асоціацією програм МВА (AMBA), а також бізнес-школи, хоча і не акредитовані, але які є членами Європейського фонду розвитку менеджменту (EFMD).

Акредитацію Міжнародної асоціації програм МВА (AMBA), яка була заснована у Великобританії в 1967 році і акредитує саме програми, а не бізнес-школи, мають 152 програми з 69 країн світу. В Україні таких програм дві - це Executive MBA і International MBA від Міжнародного інституту бізнесу.

Акредитації Європейського фонду розвитку менеджменту (EFMD) не має жоден навчальний заклад України, але чотири українських бізнес-школи є членами цієї престижної європейської структури. Це Міжнародний інститут бізнесу (МІБ), Києво-Могилянська Бізнес-Школа (kmbs), Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ), а також Київський національний економічний університет (КНЕУ). Для членства в EFMD навчальному закладу необхідно відповідати певним вимогам, і, крім того, бізнес-школа має бути схвалена іншими учасниками організації.

Акредитацією бізнес-шкіл у Східній Європі займається Асоціація розвитку менеджменту країн Центральної та Східної Європи CEEMAN (Central and East European Management Development Association), створена в 1993 році з метою прискорення розвитку управлінських технологій. CEEMAN являє собою глобальну мережу установ розвитку менеджменту, зацікавлених у якості освіти та інновацій в цій галузі. CEEMAN включає 200 інституційних та індивідуальних членів з 50 країн Європи, Північної Америки, Латинської Америки та Азії.

У 1998 році членами CEEMAN була сформована концепція забезпечення якості та безперервного покращення діяльності своїх членів. Результатом стало створення Міжнародної акредитації якості - International Quality Accreditation (IQA), яка була спеціально розроблена для задоволення потреб бізнес-шкіл та інших управлінських інститутів розвитку, що діють в країнах з перехідною економікою Центральної та Східної Європи. Акредитація IQA присуджується на шість років, після чого установа має подати заяву на повторну акредитацію.

В Україні акредитацію IQA мають дві бізнес-школи: Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ) та Києво-Могилянська Бізнес-Школа (kmbs). Крім акредитації IQA, CEEMAN надає бізнес-школам можливість членства. У число шести інституційних членів CEEMAN від України увійшли такі навчальні заклади: Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ), Києво-Могилянська Бізнес-Школа (kmbs), Міжнародний інститут бізнесу (МІБ), Школа бізнесу КІБІТ, Львівська бізнес-школа (LvBS), а також Донецький національний університет (ДонНУ).

У численних міжнародних рейтингах бізнес-шкіл зустріти українські бізнес-школи досить важко. Проаналізувавши найвідоміші міжнародні рейтинги, ми зупинилися лише на одному, в якому виявили присутність українських бізнес-шкіл. Це рейтинг французького рейтингового агентства Eduniversal, яке спеціалізується на вищій освіті.

Засноване в 1994 році, агентство Eduniversal однією з основних своїх цілей бачить забезпечення студентів усього світу інформацією про кращі бізнес-школи, розташовані в 9 географічних регіонах Eduniversal, що охоплюють 5 континентів.

У рейтингу Eduniversal присутні 1000 кращих бізнес-шкіл, що відібрані з більш ніж 150 країн світу за такими критеріями як універсальність, міжнародне визнання і якість освітніх послуг.

Три пальми (excellent business school) з максимальних п'яти в рейтингу агентства Eduniversal за 2011 рік, які означають, що навчальний заклад має національний рівень впливу і сильні міжнародні зв'язки, отримали такі українські навчальні заклади (у порядку першості): Міжнародний інститут менеджменту, Міжнародний інститут бізнесу, Київський національний економічний університет, а також Києво-Могилянська Бізнес-Школа.

Дві пальми (good business school), які відповідають регіональному рівню навчального закладу, отримала Бізнес-школа Львівського інституту менеджменту.

Як видно, рівень міжнародного визнання мають не так уже й багато бізнес-шкіл України. Але також очевидно і те, що критерій міжнародного визнання виявився ефективним інструментом виділення з широкого кола бізнес-шкіл горстки обраних.

Таблиця присутності українських бізнес-шкіл у міжнародних структурах акредитації та рейтингахСтруктури акредитаціїАкредитація / присутність у рейтингуЧленство
AMBAПрограми Міжнародного інституту бізнесу: Executive MBA, International MBA
EFMD Міжнародний інститут бізнесу, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, Міжнародний інститут менеджменту, Київський національний економічний університет
CEEMAN Міжнародний інститут менеджменту, Києво-Могилянська Бізнес-Школа Міжнародний інститут менеджменту, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, Міжнародний інститут бізнесу, Школа бізнесу КІБІТ, Львівська бізнес-школа, Донецький національний університет
Eduniversal (рейтинг) 3 пальми: Міжнародний інститут менеджменту, Міжнародний інститут бізнесу, Київський національний економічний університет, Києво-Могилянська Бізнес-Школа
2 пальми: Бізнес-школа Львівського інституту менеджменту

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів