Шеф на один день - 18-річна школярка сіла в крісло ректора « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Шеф на один день - 18-річна школярка сіла в крісло ректора
30-12-2011

Просторий офіс, службове авто, напружений робочий графік – школярка Крістіна ван Форст на один день перетворилася на начальницю. 18-річна дівчина спробувала себе в ролі ректора університету в Мюнстері.

Для Крістіни ван Форст цей день став дуже насиченим. О 9.45 - наступна зустріч, на якій має бути присутня ректорка університету, повідомила секретарка. Потрібно головувати на засіданні. Крістіна посміхається, ствердно хитає головою, а олівець секретарки ставить галочку в блокноті. 18-річна дівчина має законне право сидіти сьогодні в ректорському кріслі Мюнстерського університету. Вона стала «шефом на один день». За круглим столом зібралася її команда - особиста асистентка, дві секретарки, прес-секретар університету і ще одна помічниця.

«Увечері ви їдете до нашої нової лабораторії, щоб взяти участь у церемонії її відкриття», - повідомляє секретарка. На мить у кабінеті запановує тиша. На те, що доведеться виступати з промовою перед понад сотнею гостей, школярка не розраховувала. Виступати перед стількома людьми – це, звісно, гострі відчуття, зізнається вона трохи згодом. «Але моя особиста секретарка вже підготувала текст промови. Ми маємо це пізніше лише прилаштувати під мій стиль мовлення», - каже Крістіна.

Крістіна ван Форст вчиться у 12-му класі однієї з мюнстерських гімназій. Курс соціальних наук взяв участь у конкурсі «Шеф на один день». На уроках тоді якраз розглядали тему «економіка підприємств», школярі хотіли знати, як на практиці виглядають будні управлінців. Конкурсанти зняли відео, що перемогло у змаганні з конкурентами з півсотні інших шкіл. Ректор Мюнстерського університету Урсула Неллес відвідала урок, відповівши на запитання допитливих школярів. Крім того, підлітки всім курсом взяли участь у кастингу на вихідних, коли обирали «шефа на один день».

Відповідальність як задоволення

Відбувалися групові дискусії, співбесіди, тестування на коефіцієнт інтелекту – як у справжньому професійному житті. У підсумку радник з питань персоналу на роль керівниці обрав саме 18-річну ван Форст. У неї була висока мотивація та вміння переконувати інших, пояснює критерії відбору Сюзанне Тайзен-Канібол, одна з організаторок конкурсу. Цей проект започаткували видання „Focus Money“ i „Stiftung Lesen “. Його мета – давати можливість молоді знайомитися з реаліями економіки. Конкурс повинен їм показати, що брати на себе відповідальність – це задоволення, кажуть організатори.

Крістіна досі ще не визначилася ким бути в цьому житті. Вона розмірковує над тим, щоб піти вивчати психологію. Чи уявляє вона себе в майбутньому в ролі справжньої керівниці? «Можливо, сьогодні я з'ясую чи це справді моє», - каже дівчина. У будь-якому разі, сьогоднішній напружений робочий графік часу на роздуми їй не дасть. Після засідання в ректораті Крістіна їде на зустріч на медичному факультеті, а звідти знову службове авто повезе її туди, де вже чекають.

Певною мірою відчувається стрес – таким є висновок шефині станом на дванадцяту годину дня. До кожної зустрічі вона одержує від секретарки записку з найважливішою інформацією. Ґрунтовно підготуватися до кожного пункту програми часу немає. Навіть знайти паузу для обіду теж не так просто. Під час перекусу булочкою з чаєм за робочим столом у кабінеті школярка разом з асистенками тренується виголошувати вечірню промову. Крістіна вголос читає чужий текст. Те, що не дуже органічно вкладається в її вуста, переписують.

Нервуватися, але посміхатися

Кілька годин і все вже позаду. Крістіна стоїть у лекційній залі перед трибуною. У залі сидять близько сотні школярів, викладачі та співробітники університету. Навіть бургомістр Маркус Леве прийшов послухати промову, так само, як і міністр з питань науки землі Північний Рейн-Вестфалія Свенья Шульце, а також справжня ректорка університету Урсула Неллес. «Шановна пані міністр, шановний пан бургомістр», - починає школярка і йде далі за текстом. Невеличку заминку вона перекриває посмішкою. Результат – публіка аплодує, а Крістіна зітхає з полегшенням. «Тепер, коли все позаду, я почуваюся значно легше», - зізнається гімназистка. Урсула Неллес теж не приховує задоволення, зауважуючи, що її заступниця гідно впоралася з завданнями. Довгий і виснажливий робочий день Крістіни ван Форст наближається до завершення. Вона втомлена і голодна, але задоволена. «Було класно пережити один робочий день керівниці», - резюмує дівчина, але додає, що кожен день за таким графіком – це для неї занадто.


Автор: Анна-Лотта Лісс, Наталя НедількоДодатково:

Интервью Министра образования и науки, молодежи и спорта Дмитрия Табачника журналу «Эксперт Украина»

Как занять место начальника

Рік освіти-2011: про що змовчав Табачник

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів