Шлях до омріяного професорства по-німецьки « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Шлях до омріяного професорства по-німецьки
13-12-2011

Шлях до професури є довгим і тернистим. Попри це, молодь у Німеччині хоче працювати в науці – і для цього готова долати перешкоди.

Перші кроки для Кристини Вайсенбах вже позаду, кілька тижнів тому 30-річна політолог подала на оцінювання свою першу дисертацію. Процедура захисту в університеті Дуйсбург-Ессен має бути завершена на початку наступного року, і тоді вона вже зможе підшуковувати собі вакансію. "Багато моїх однокурсників пішли у PR-галузь,- каже Кристина Вайсенбах. – У цій науці це цілком можливо". Однак вона хоче залишатися вірною науці, щоб колись стати професором. Готувати докторську дисертацію можна, наприклад, в Африці. Кристина вже дізнавалася про діяльність німецьких політичних фондів у Кенії.

Випробування для молодих науковців

На шляху до мрії жінці вже довелося подолати деякі перешкоди. Після завершення навчання у Мюнхені вона отримала роботу наукового асистента в університеті Дуйсбург-Ессен. Але оскілька ця посада була на півставки, а також за обмеженим у часі контрактом, переїжджати до Дуйсбурга з Мюнхена Кристина не поспішала, через що була змушена постійно долати понад 600-кілометрову відстань.

Шлях Кристини Вайсенбах до власної професури є типовим для молодих науковців, каже берлінська соціолог Зільке Ґюлькер. "З одного боку, молоді люди приходять у професію з великим захопленням. З іншого боку, заради здійснення своєї мрії вони мусять бути мобільними й гнучкими, рахуватися з довгими чергами та фінансовою нестабільністю",- каже Ґюлькер. Планування родини, купівля нерухомості – всі ці бажання й у 35 років відсуваються на перспективу, констатує експерт.

Нещодавно у Берліні відбувся симпозіум на тему "Наука як фах". Усі учасники були єдині в тому, що традиційний шлях до професури лежить через захист другої наукової роботи (Habilitation). До того часу людині вже, як правило, сорок з гаком років, але в науковому середовищі її вважають "молодняком". Для того ж, хто цього не досягне, шлях до омріяної професії може швидко перетворитися на глухий кут. Якраз для гуманітаріїв високої кваліфікації віком між сорока і п'ятдесятьма роками на ринку праці немає достатніх пропозицій.

"Юніорська професура" - ще не альтернатива традиційній

Спробою обійти цей шлях стало запровадження в Німеччині десять років тому "юніорської професури", яка дає можливість молодим вченим кваліфікуватися на пожиттєву професуру без захисту другої наукової роботи. Недоліки - жорстко регламентований час та брак фінансової підтримки.

У Німеччині 2010-го року другу наукову роботу захистили 1755 осіб, тобто на чверть менше, ніж у рекордному 2002-му році. Кількість професорів-юніорів, навпаки, багаторазово збільшилася – зі 102 осіб у 2002-му році до 994 у 2009-му. Втім, судячи навіть з цих показників, "юніорська професура" поки не стала серйозною альтернативою традиційному шляху здобуття професорського місця.

Автори: Гайке Мор, Свенья Юінґ, Захар Бутирський


Додатково:

Україна, Німеччина, цілий світ: куди податися з німецьким дипломом?

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів