Якщо дитина сидить на місці, їй бракує "їжі для мізків" « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ВНЗ України
Світові рейтинги ВНЗ
Інформація
Партнери
ТОП-10 ВНЗ України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Якщо дитина сидить на місці, їй бракує "їжі для мізків"
12-12-2011

Сидіння на місці робить... дурнішим. Для того, щоб мозок добре функціонував, потрібно рухатися, особливо школярам. Такої думки дотримується німецький дослідник спорту і руху з Вісбадена Дитер Брайтгекер.

Якщо діти змушені довго сидіти на одному місці, вони починають човгати ногами та гойдатися на стільці. Це навіть доцільно та необхідно, стверджує дослідник спорту та руху Дитер Брайтгекер. Він називає це "здоровим рухливим неспокоєм", який є невід'ємним для духовного та фізичного розвитку молодого покоління.

У фахівців не викликає сумніву те, що діти мають природний потяг до рухливості. "Рух є базовою потребою, як їжа, вода та сон", - каже Брайтгекер. Однак більшості людей цей факт невідомий. Через фізичну активність діти освоюють своє навколишнє середовище. Вони стрибають, скачуть або балансують, при цьому в них розвивається координація рухів, моторика та когнітивні якості, розширюється світогляд та набуваються знання про можливі ризики.

У багатьох дослідженнях вчені дійшли висновку, що рух робить розумним. "Діти вчаться краще через активність організму, - говорить Брайтгекер, - Рух - це їжа для мозку". Нервові клітини стимулюються для того, щоб між ними виникав зв'язок.

Конкуренція між спортом та Playstation

За словами німецького дослідника, у молодшому шкільному віці, до 11-12 років, у дітей існує внутрішня потреба рухатися. "До цього їх не треба навіть особливо спонукати, достатньо створити правильні рамкові умови", - вважає Брайтгекер. От якраз з цим і проблема.

Радісна нагода займатися спортом та рухатися, на жаль, випадає дітям надто рідко, каже голова спортивного об'єднання молоді землі Рейнланд-Пфальц Томас Бівальд. "Спортивні клуби сьогодні конкурують з Playstation за дозвілля дітей", - констатує він. До того ж, світ дитячих рухів змінився. Дівчатка й хлопчики виростають у великих містах, почасти у тісних квартирах, що обмежують можливості для руху.

Одного уроку фізкультури замало

У середньому діти та молодь мають 50 хвилин спортивної активності на день, це виявило дослідження Інституту Роберта Коха, проведене 2007 року. Цього явно не вистачає, зауважують науковці. Уроки фізкультури самі по собі не можуть ліквідувати наявних дефіцитів. Рухатися важливо й на інших шкільних заняттях, радить Дитер Брайтгекер.

Він наводить як приклад урок математики: "Якщо діти вчать одиниці, десятки та сотні, вони можуть плескати у долоні на одиницях та підстрибувати на десятках". Утім, багато вчителів та вихователів і самі не знають про потреби дітей у фізичній активності, критикує він.

"Діти віком від 5 до 9 років можуть сидіти спокійно заледве десять хвилин, 10-12-річні школярі - близько п'ятнадцяти хвилин. Ось від цього й потрібно відштовхуватися", - наголошує спеціаліст у галузі спорту й руху.Додатково:

Держстандарт шкільної освіти: перевантаження

Корупцію повернули в школи і виші

Фінансова автономія шкіл: тіньові реалії та туманні перспективи

: анонси :
: акценти :
Суд заборонив МОЗ будь-які дії з оголошення, організації і проведення конкурсу по обранню ректора НМУ ім. О.О. Богомольця
Ректор Донецького національного медичного університету заявив про рейдерське захоплення вишу і про замах на його життя
QS University Rankings EECA 2019: В рейтингу поточного року представлено 18 українських ЗВО
Промислова власність у цифрах за 9 місяців 2018 року: ЗВО з найвищою винахідницькою активністю
КМУ: Про реорганізацію Запорізької державної інженерної академії
«Sikorsky Challenge 2018»: У фіналі конкурсу, переможцями визнано 33 проекти
Зарегистрирован законопроект о внесении изменений в ЗУ «О высшем образовании» усиливающий автономию университетов
Автономія ВНЗ 2018: Стан справ у НМУ ім.Богомольця станом на 11.10.2018
Питання діяльності НМУ ім. О.О. Богомольця та юридичні аспекти кадрових та інших рішень
Інформацію про 10 кращих ВНЗ в рейтингу «Топ-200 Україна 2018» представлено на сайті IREG Observatory
Імена новообраних у 2018 році академіків НАН України
Вища освіта України
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів