Списувати по-німецьки або Коли студент студентові ворог « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Тестування
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
Партнери
ТОП-10 ЗВО України
Навчання за кордоном
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
Лист адміністратору
: пошук :
 
: голосування :
Чи є у відкритому доступі актуальні статистичні дані про вищі навчальні заклади
Так
Ні


: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Списувати по-німецьки або Коли студент студентові ворог
11-11-2011

Який студент не піддається спокусі списати: у сусіда за партою, а той просто зі шпаргалки? Німецький! У Німеччині шпаргалкам оголошено справжню війну, а списування прирівнюється мало не до злочину.

«На екзамені нас розсадили через парти так, що списати в когось було просто нереально. Викладач ходив довкола мене: «Бачу, каже, що списуєш, але поки не розумію, звідки», - розповідає Ільшат Алієв про своє навчання в Узбекистані. - Потім він випадково заглянув під пусту парту по діагоналі від мене, під якою був папірець із формулами. «Ну в тебе і зір! - сказав викладач. - Плюс бал за винахідливість!» Тепер Ільшат вивчає інформатику в Боннському університеті. «Тут я взагалі жодного разу не бачив, аби хтось списував», - каже він.

Причина такої нечуваної чесності німецьких студентів криється зовсім не у відсутності винахідливості. На письмових екзаменах, що тривають по декілька годин, їм навіть дозволяється виходити до вбиральні – справжня розкіш для тих, хто хоче списати! Однак такою можливістю тут абсолютно не зловживають. І справа скоріш за все не в загостреному почутті справедливості.

«У школі я спокійно ставився до шпаргалок – там було не так вже й багато матеріалу, підготуватися до контрольної можна було за вечір, - розповідає Себастьян Зелег, студент, що вивчає юриспруденцію. - Тому якщо хтось і списував – мене це ніяк не обходило». Пізніше його ставлення змінилося: в університеті на мапу поставлено занадто багато. «Оцінки тут дуже важливі, принаймні з моєї спеціальності. Готуватися до екзаменів потрібно тижнями, інколи навіть місяцями. Тому просто несправедливо, якщо хтось складає іспити краще за рахунок шпаргалок», - пояснює Себастьян.

Класика жанру скасовується

Ольга Кравцова з Мінська навчається на фармацевта в Мюнхенському університеті. Предмети, котрі доводиться здавати, – один складніший за інший, кількість формул, котрі потрібно запам’ятати, «зашкалює». Де ж іще списувати, як не тут? «Навіть думки такої не виникає – написати шпаргалку, - каже Ольга. - На всіх письмових екзаменах присутні асистенти професорів – до десяти людей. Тому за тобою стежать так, що навіть у сторону не глянеш. Звичайно, нас попереджують, що спроба списати серйозно карається. І чомусь віриться, що так воно і буде», -розповідає студентка.

У Білоруському державному університеті, де вона навчалася раніше, все було зовсім інакше. «Ми всі писали шпаргалки, тому що фармакологія – дуже складний предмет, багато потрібно запам’ятовувати. Примудрялися ховати під спідниці і в рукави так звані «гармошки». Не знаю, чи помічали це викладачі, але за п’ять років під час іспитів нікого не виводили», -пригадує вона.

Звичайно, сказати, що в країнах колишнього Радянського Союзу списування вітається, було б неправдою. Однак викладачі усе ж «з розумінням» ставляться до студентських слабкостей. «У БДУ ми якось здавали органічну хімію, - згадує Ольга Кравцова. - Це дуже страшний предмет, якого бояться всі студенти – немає значення в Білорусі чи в Німеччині. І впродовж усього іспиту наш викладач простояв у кутку обличчям до стінки так, що ми навіть могли користуватися книжками. Утім, написали все одно погано…»

З шпаргалками – на перездачу!

Більшість іспитів у Німеччині – письмові. Кожному видають завдання й листки для відповіді. Папір проштампований, із собою не можна взяти навіть чернетки. На прохання студента йому можуть дати додаткові папірці, але знову ж таки зі штампом. Тому скористатися «бомбою» з уже готовими відповідями тут не вийде. У сусіда також не спишеш – студентів розсаджують за окремі парти й наглядають за ними одразу декілька людей.

«Зазвичай, якщо ми помічаємо, що хтось підглядає у відповіді сусіда, ми просто попереджуємо, що ще один раз – і все, іспит завершено, - розповідає викладач статистики Кристина Бухольц. - Однак одного разу ми з колегою помітили у студента ну дуже великі шпаргалки. Він просто роздрукував увесь матеріал маленьким шрифтом й поклав між екзаменаційними листами. Зрозумівши, що ми в курсі цієї махінації, хлопець почервонів, спітнів – одним словом, помітно занервував. Зрештою ми сказали, що бачили, як він списує, і його іспит на цьому було завершено», - розповідає Кристина Бухольц.

Правила на всі випадки життя

Аби у викладача не залишалося жодних сумнівів, алгоритм їхніх дій у німецьких університетах прописують у спеціальному «Порядку здачі іспитів» (Prüfungsordnung). Наприклад, у правилах університету Гейдельберга – до речі, найстарішого в Німеччині – чітко сказано: «Якщо студент на іспиті робить спроби вплинути на результат іспиту обманом чи шляхом використання недозволених методів, йому ставиться оцінка «незадовільно».

Кристина Бухольц вважає, що таке просте правило допомагає в роботі. «Коли знаєш студентів особисто, то важко бути об’єктивним. Думаєш: «Вона така чесна, це, мабуть, уперше». Для цього й існують правила, аби не було жодних сумнівів, як вчинити в тій чи іншій ситуації», - вважає вона.

Звісно ж, узагальнювати не можна: серед студентів будь-якої країни є такі, хто не списує принципово, й такі, хто не проти «підстрахуватися». Тим не менше, коли йдеться про шпаргалки в Німеччині, особливо часто можна почути слова «справедливість», «чесність», «рівні шанси». «У Німеччині з тими, хто списує, не миряться», - вважає Кристина Бухольц. Мабуть, правильно роблять.

Автори: Катерина Крижановська / Євгенія Куца


Додатково:

Німеччина поступово повертається до безкоштовної вищої освіти

У Німеччині запроваджують національну стипендіальну програму

За докторським ступенем не в Оксфорд, а до Німеччини!

Вищі технічні школи Німеччини хочуть повернути дипломи спеціалістів

: анонси :
: акценти :
Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у конференції IREG 2019 "Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти"
Рахункова палата: Протягом останніх трьох років участь МОЗ у реалізації державної політики у сфері вищої освіти не була ефективною
16 українських ЗВО увійшли до міжнародного наукометричного рейтингу SCImago 2019
THE University Impact Rankings 2019: Українські ЗВО увійшли до рейтингу впливу університетів на соціальний та економічний развиток
Команда «білих хакерів» КПІ ім. Ігоря Сікорського очолила десятку кращих команд світу
Предметний рейтинг QS World University Rankings by Subject 2019
Prometheus: Підготовка до ЗНО з української мови, математики та історії
Отчет Class Central: "МООС в цифрах: 2018 год"
World Universities Web Ranking 2019 - рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (січень 2019)
Кількість патентів, отриманих ЗВО України в 2018 році - інформація в рамках підготовки рейтингу "Топ 200 Україна"
Обзор ОЭСР о развитии науки, технологий и инноваций в 2018 году: Уроки информатики должны включать логику и анализ данных
ЮНЕСКО: Онлайн-платформа Глобальной обсерватории механизмов политики в области науки, технологий и инноваций (GO-SPIN)
Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році
12 українських ЗВО увійшли до рейтингу Nature Index 2018
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на www.euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
www.euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів